Skocz do zawartości
kriss555

Parujace tylne lampy w passacie (B5 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem "akwarium" w tylnej lampie (mam małe pęknięcie). Po zdjęciu lampy od spodu wywierciłem 4 małe dziurki (drenaż) i

 

 

 

 

Niedawno też nawierciłem od spodu moja tylnia lampę tuz przy krawedzi aby nie było widać. Przewiercone tylko pierwsze szkło. Wysuszyłem suszarką. Uszczelniłem bezbarwnym silikonem dookoła krawędź łączenia wraz z moimi otworami. Dwa dni jeżdzę i po dwóch deszczowych nocach, cisza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze odkopie ktos wie gdzie takei woreczki co odciągają tą wilgoc nabyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki ze odkopie ktos wie gdzie takei woreczki co odciągają tą wilgoc nabyc?

Udaj się np. do jakiegoś obuwniczego często gęsto w pudełkach od butów to się znajduje, może nie spakowali tego klientowi i się wala im po zapleczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie pomysalem zeby isc do utow lub szewca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agak

ja mam też wodę w tylnych lampach , czy muszę wiercić dziury żeby ona wypłyneła , nie mam pojęcia co zrobić jak się do nich zabrać czy istnieje mażliwość ich zdemontowania i jak to zrobić , byłem u mechanika , ale powiedział mi , że tylko nowe trzeba kupić a to niezłe koszty , mam passata B5 2003 po liftingu , poradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inne pytanie.. lampa se zima parowala i teraz jest w niejsj syf w naroznikach.... jest brudna w srodku... czy ktos myl czyms lampe? w srodku! wlewal jakis plyn co usunie brud :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam inne pytanie.. lampa se zima parowala i teraz jest w niejsj syf w naroznikach.... jest brudna w srodku... czy ktos myl czyms lampe? w srodku! wlewal jakis plyn co usunie brud ?

 

U mnie tez zima parowala ale syfu w niej nie mam:) w obu lampach masz syf? Czy tylko w jednej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w lewej bo prawa prawie nie parowala ;)

 

 

ogolnie to tak w narozniczkach jak bede mial czas cykne foto

 

chce zdjac lampe i cos do niej wlac i wyplukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w lewej bo prawa prawie nie parowala

 

 

ogolnie to tak w narozniczkach jak bede mial czas cykne foto

 

chce zdjac lampe i cos do niej wlac i wyplukac...

 

U mnie paruja obydwie, widac lekki nalot pary ale tylko po bokach i przy specyficznych warunkach (bo nie zawsze sie tak dzieje), wody w lampach nie ma ani syf tez sie nie zbiera wiec wszystko ok. Porownywalem z takim samym paskiem jak moj, gosc sie pytal czy to normalne bo mial tak samo, wiec chyba normalne:) A skoro masz syf w jednej lampie to jest ona po prostu nie szczelna, wykrec ja i sprawdz uszczelki bo zapewne splywajaca woda gdzies tam do lampki sobie wplywa:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda napewno nie spływa do lampy to wiem... poprostu para sie pewnie czasem skropli i wylapie drobinki kurzu i tak kilkadziesiat razy i mamy nalot brdunawy

 

woda napewno do lampy sie nie dosaje

 

a myl ktos z Was lampe w sordku :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
woda napewno nie spływa do lampy to wiem... poprostu para sie pewnie czasem skropli i wylapie drobinki kurzu i tak kilkadziesiat razy i mamy nalot brdunawy

 

woda napewno do lampy sie nie dosaje

 

a myl ktos z Was lampe w sordku ?

 

Troche po czasie i juz pewnie sobie poradziles z myciem lampy.Ja wlasnie dzis mylem u siebie bo lewa musi byc nieszczelna i miala od srodka taki ciemny nalot.Obie lampy sie przez to roznily.Wykrecilem lampe,wlalem do kazdego otworu na zarowke po kilka kropel plynu do mycia naczyn i po troche aktywnej piany do mycia aut.Zalalem wszystko woda i poczekalem okolo 5 min.potrzasajac lampa od czasu do czasu.Ciemny nalot od srodka zszedl dzieki czemu lampy praktycznie juz sie nie roznia od siebie.Tylko teraz mysle zeby ja czyms uszczelnic bo po wlaniu wody do lewej lampy(tej brudnej) zaraz ta woda wyplywala chyba na zgrzewach..a po nalaniu wody do lampy prawej woda caly czas w niej stala czyli prawa lampe mam szczelna dlatego nie zaszla tym ciemnym nalotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche po czasie i juz pewnie sobie poradziles z myciem lampy.Ja wlasnie dzis mylem u siebie bo lewa musi byc nieszczelna i miala od srodka taki ciemny nalot.Obie lampy sie przez to roznily.Wykrecilem lampe,wlalem do kazdego otworu na zarowke po kilka kropel plynu do mycia naczyn i po troche aktywnej piany do mycia aut.Zalalem wszystko woda i poczekalem okolo 5 min.potrzasajac lampa od czasu do czasu.Ciemny nalot od srodka zszedl dzieki czemu lampy praktycznie juz sie nie roznia od siebie.Tylko teraz mysle zeby ja czyms uszczelnic bo po wlaniu wody do lewej lampy(tej brudnej) zaraz ta woda wyplywala chyba na zgrzewach..a po nalaniu wody do lampy prawej woda caly czas w niej stala czyli prawa lampe mam szczelna dlatego nie zaszla tym ciemnym nalotem.

 

Mysle ze sylikon bylbym w tej sytuacji niezly:)

 

P.S. Problem z nalewaniem sie wody do tylnej lampy mialem w polonezie, nie dalo sie uszczelnic bo uszczelka sie zgiela, problem rozwiazalem nawiercajac kilka bardzo malych otworow od dolu, w miejscu gdzie nie zbiera sie kurz (zeby syf do lampy nie lecial), tak wiec w niektorych sytuacjach mozna tez w ten sposob kombinowac:]

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wlaniu wody do lewej lampy(tej brudnej) zaraz ta woda wyplywala chyba na zgrzewach..a po nalaniu wody do lampy prawej woda caly czas w niej stala czyli prawa lampe mam szczelna dlatego nie zaszla tym ciemnym nalotem.

 

I moim zdaniem to jest wina parowania lamp- nieszczelność a nie żarówki które nagrzewają powietrze i skraplają wodę. Te lampy są po prostu źle posklejane/pozgrzewane i tyle, a trudno żeby na serwisie wymieniali całą lampe bo podwykonawca dał d....., lepiej pismo wydać i mieć spokój :). U mnie paruje lewa i zbieram się do uszczelnienia, aczkolwiek narazie czasu mi na to brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda odkopię trochę temat ale jestem właśnie po czyszczeniu i uszczelnianiu tylnej lampy więc podzielę się uwagami.

U mnie jak u większości parowała lewa tylna lampa. Było sporo nalotu zwłaszcza w dole lampy i po większych deszczach stała w niej woda. Po ściągnięciu lampy i nalaniu do niej wody okazało się, że woda wypływa na zgrzewie. Chciałem jakoś wypłukać lampę w środku więc nalałem tam ciepłej wody z płynem do mycia naczyń. Niestety niewiele to dało - nalot pozostał. Wypłukałem później wodą destylowaną, żeby nie zostały zacieki. Teraz przyszła pora na suszenie - suszyłem suszarką do włosów dmuchając trochę w otwory na żarówki, trochę na zewnętrzne szkło. Niestety trwało to strasznie długo, woda odparowywała bardzo powoli. Pod koniec już zacząłem chyba robić mniejsze przerwy na ostudzenie lampy i troszkę szkody sobie chyba narobiłem. Na zewnętrznym "szkle" pojawiły się taki małe krótkie pęknięcia jak by lampa przejechała po jakichś krzaczorach. Najwięcej tego jest w miejscu które najwolniej wysychało więc najbardziej je grzałem. Widać to bardzo w ostrym słońcu.

 

TAK WIĘC PRZESTROGA: Jeśli suszycie lampę to róbcie to powoli nie doprowadzając do zbytniego nagrzania lampy - moim zdaniem to było przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też lewy tył w kombi parował, wywierciłem 2 małe dziurki wiertłem 1mm u dołu i u góry klosza lampy i jest git juz z miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny kłopot z lewą lampą. Wstrzymałem się z wierceniem otworów.

W moim przypadku powodem była nieszczelność na zgrzewie klosza.

Silikon transparentny załatwił sprawę :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mnie silikon nie pomógł, może polecicie coś lepszego do sklejenia kloszy?

Jeśli klosz nie jest popękany, czyli podejrzenie pada wyłącznie na zgrzew lampy to nie ma takiej możliwości żeby się nie uszczelniła. Osobiście załatwiłem ten problem w paru pasiorach. :)

Musisz się do tej roboty lepiej przyłożyć. :P

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą było ok, silikon działał ok. Mrozy mu chyba zaszkodziły, często myję też karcherem i widocznie silikona pozrywało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Ja tez mam ten sam problem z tylna lampa. Czy mozecie pokazac jak zdemontowac ta lampe i oczywiscie gdzie kleic tym silikonem?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności