Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Genesis. Co innego ekonomia a co innego głupie oszczędzanie na podzespołach. Niestety w Polsce mamy problem naprawianych aut niskim kosztem. Części z chin, klocki które nie hamują, opony które się ślizgają. Może to mój skrót myślowy, ale ogólnie chodzi o to, że dobre materiały (nie zawsze chodzi o ASO), markowe które kosztują trochę drożej (nie zawsze oryginał, albo markowy to fortuna), są gwarancją bezpieczeństwa, to że auto mi się zatrzyma kiedy ja chcę, że odpali wtedy kiedy potrzebuje i w trasie liczącej 200km jadąc cały czas z maksymalną prędkością, albo wyprzedzając nie stanie mi nagle.

Sam sobie przeczysz. Ja nie mówię o zalewaniu najtańszego oleju na rynku albo podróby z allegro, ale o regularnej wymianie oleju longlife w aso, wg norm producenta. To chyba właśnie jest ta najwyższa jakość o której mówisz.

Tu nie ma żadnej pozornej oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, wiem jedno, to nie zaszkodzi, pomóc może też bardzo nie pomoże, ale ja śpię spokojniej. Nie oszczędzę wiele, fortuny to nie kosztuje a mam spokojne swoje sumienie. Każdy ma prawo decydować co robić. Znam historię babki (od znajomego mechanika który kiedyś pracował w fordzie), która kupiła Forda Sierrę i pojawiła się dopiero w serwisie po prawie 2 latach jak zapaliła się jej kontrolka oleju. Przebieg prawie 100 tyś km a olej ani żadna część nawet nie ruszona. Ale to kiedyś były auta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóc może tylko szybciej oczyścić portfel. Bo jak ja bym policzył 7 lat używania auta to koszta wyjdą sporo więcej. Jak ma się coś stać to się stanie czy wymienię coś według producenta czy we wcześniejszym terminie. Ale jak mówisz ty masz takie preferencje ja inne. I trzeba to uszanować. Podyskutować jednak możemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy dokładnie od tego jest forum, żeby dyskutować, wymieniać opinie, a nóż widelec czegoś ciekawego się dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy mam pytanie, mianowicie jak wg was zapatruje się serwis (jeśli ktoś miał takie doświadczenie) na wykonanie serwisu okresowego ze swoim olejem i filtrami ????

Czy wykona taki przegląd z moimi materiałami czy będzie problem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu,ale szczerze mowiac malo oplacalny dla zleceniodawcy.Przeglad robilem w sierpniu i tak sie tez nad taka opcja zastanawialem moj towar ich robocizna.Po pierwsze dali mi rabat na robocizne ze wzgledu na to ze od nich kupilem materialy na ktore tez dostalem rabat.Wychodzi na to ze wyszlo prawie to samo,do tego dojdzie jeszcze cos niespodziewanego jak u mnie np:klocki hamulcowe + plyn sworznie wachaczy koncowki itp niby drobiazgi ale zrobione za jednym zamachem.Chyba ze chcesz tylko wymienic olej bo potrzebujesz stempla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO nie robi żadnego problemu, jedynie odnotowuje fakt własnego oleju i filtrów w książeczce przeglądów i/lub na FV. Narzut na oleju w ASO jest duży, więc opcja przywiezienia własnego raczej się opłaca. W przypadku filtrów oszczędności są mniejsze, ale są. Poza tym VW w Polsce podpisał umowę na filtry z Filtronem, a to jedna z najtańszych opcji, ale już nie dla klienta, który bez kłopotu taniej kupi sobie filtry np. MAN-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego poprzedniego passata serwisowałem w ASO do przebiegu 90 tys... potem wymienialem wszystko w pewnym warsztacie wszystkei dokumentujac - przy sprzedaży przy przebiegu ponad 200 tys km ludzie widziac stan samochodu nie mieli wątpliwośći, że przebieg jest autentyczny- dodam że sam wypełniałem książke serwisowa- warszat przybijał pieczątke i do kazdego przeglądu małem faktury . Obecnego Passata serwisowałem tylko do czasu gwarancji. Niestety płacić 1100 zeta za wymiane filtru oleju i oleju (gdzie 120 złotych kosztowało oprócz "przeglądu" wymiana oleju) to już przegięcie Olej kosztował tylko ile 2 x 4 litroe baniaczki w makro . Najgorsze że to był tzw mały przegląd i jak spytałęm czemu nie wymieniono filtra powietrza- "producent" nie przeiwduje tego przy małym przegladzie tylko przy duży. -oczywiście zaraz po wyjechaniu kupiłem filtr i sam go wymieniłem biorąc pod uwage syf powietrza w Polsce.Prawda jest taka ze przy sprzedaży auta jeśli jest dość nowe warto serwisować w ASO żeby miec udokumentowany przebieg - jednak nikt za to nie zapłaci dużo wyższej ceny- dlatego ja wychodzie z założenia że tak jak poprzednim tym bede jeździł 8-10 lat i po przejechaniu 200 tys sprzedam go za nie wielka kase wiec wole serwisowac na wlasną reke niz płacić za no własnie .. .za brak wymienionego elementu bo tak misię kiedyś zdarzyło w ASO- naliczyli wymianę filtru kabinowego- a jak za 3 tygodnie chciałem sobie odgrzybić klimatyzacje- okazało się ze fitlr był nie ruszony i zasyfiony.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyki się nie oszuka, więcej wyniesie różnica w cenach wykonanych przeglądów w ASO i warsztacie nieautoryzowanym, niż spadek wartości auta wynikający z serwisowania go nie w ASO. Tj. robiąc nie w ASO zaoszczędzimy w sumie np. 8000 zł, wartość auta nie spadnie jednak o 8000 zł przez to, że nie serwisowany był w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za przegląd 90tyś z olejem mobil 1 ESP 5W30+4 filtry orginalne+robocizne w ASO zapłaciłem 800zł

wczesniej za 60tyś(TEN SAM ZAKRES CO 90) z wycieraczkami dałem 1200zł

a za 75tyś(BEZ FILTRA PALIWA) +wymiana płynu ham zapłaciłem 1000zł

ostatni przegląd wyszedł w miare korzystnie cenowo ale to dzięki mojemu kierownikowi bo zna dużą część pracowników ASO i załatwił mi rabat bo normalnie krzykneli mi 1400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja uważam, że w ASO treba serwisować pierwsze 2-3 lata. Potem już nie ma i tak gwarancji, więc należy zmienić na jakiś dobry niezależny warsztat.

 

A różnice w przeglądach są naprawdę duże. Ja ostatnio robiłem duży przegląd + kompletna wymiana rozrządu. Przywiozłem ze sobą tylko swój olej. Koszt 1300 zł na bardzo dobrych zamiennikach. W ASO (ich olej oczywiście) ze zniżkami zapłaciłbym za to samo 2200-2300 zł. Wliczając olej różnica wychodzi ok 850-900 zł.

Drugi przykład - silniczki hamulca postojowego. W ASO wymiana 2 silniczków z robocizną to 2100 zł (same silniczki 1800 zł). A wymiana silniczków to tylko wjechanie na kanał i max. 3 min na wymianę jednego... Nowe silniczki VW na allegro są już od 600 zł...

Wnioski każdy wyciąga sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że w ASO treba serwisować pierwsze 2-3 lata. Potem już nie ma i tak gwarancji, więc należy zmienić na jakiś dobry niezależny warsztat.
Jest jednak coś takiego jak gwarancja mobilności. Alternatywa dla assistance z ubezpieczenia. Także wymianę oleju i przegląd w ASO można przeboleć. Z naprawami już słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisowałem w ASO w czasie 4 -letniej gwarancji, a potem przestałem. Zyskujesz gwarancję dożywotniej mobilności, czyli nic za mniej niż 100 zł/rok masz lepsze asistance niż to z VW. Za to za przgląz wyminą oleju w DSG kasowali mnie ponad 2000, a teraz z tymi samymi olejami i filtrami płacę 550!! Każda naprawa kosztuje mnie 1/3 tego co zapłaciłbym w ASO, a wiedzą i doświadczeniem mój mechanik bije ich na głowę. W stacjach ASO pracują chyba tylko mechanicy po szkole i jacyś nieudacznicy reszta ma swoje warsztaty. A najgorsze, że ASO nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędną diagnozę i wykonanie niepotrzebnej naprawy - zawsze najpierw zapłacisz, a potem okaże się, że mimo naprawy usterka występuje nadal i musisz zapłacić za następną nie wiadomo czy skuteczną. Poszukaj dobrego uczciwego mechanika i się go trzymaj. Powodzenia.

 

---------- Dodano o 14:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:28 ----------

 

Ten sam olej możesz kupić połowę taniej i wymienić go z oryginalnymi filtrami 3 razy taniej niż w ASO. Fachowość w ASO raczej marna więc nie widzę żadnego sensu po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, czy zostawiając auto w ASO Skody (nie koniecznie na przegląd) będzie widniał wpis w historii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak by najmniej w ASO Auto Wimar Bo wyciągałem historie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak by najmniej w ASO Auto Wimar Bo wyciągałem historie

 

ASO Wimar ma autoryzację VW na serwis, więc pewnie dlatego jest wpis. Co do reszty serwisów Skody, to po pierwsze większość ma autoryzację VW, a po drugie - nawet jeśli nie mają autoryzacji, to zdarzają się wpisy w historii. Choć dla VW takie wpisy są nic nie warte i teoretycznie nie powinny mieć miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choć dla VW takie wpisy są nic nie warte i teoretycznie nie powinny mieć miejsca.

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą pytałem w ASO w Rybniku ile wynosi koszt wymiany klocków hamulcowych. Kopara mi opadła i w pierwszej chwili nie widziałem co mam powiedzieć do słuchawki gdy usłyszałem kwotę ok. 1000 PLN!!!! Powiedziałem miłej pani, że za te pieniądze to mi wystarczy na dożywotnią wymianę klocków w moim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności