Skocz do zawartości
cola_no

Migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

problem z EGRem jest

to wlasnie po 3 min on sie zalacza

sprawdz wezyki co ida do EGRa od N18

tak ze wtyczke przy N18 sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to jest ten zawór n18 ten bliżej turbiny czy ten pod dolotem rury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod dolotem rury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też mam problem z tą mrugającą sprężynką.

W sobotę pożyczyłem paszteta ojcu, a kiedy wrócił mrugała kontrolka świec i kontrolka ręcznego.

Z rana na zimnym jest tak jak było wcześniej, czyli świeci poduszka (padł zwijacz pod kierownicą), ABS i ESP (czujnik w lewym przednim kole).

Po drugim odpaleniu wyskakuje ENGINE WORKSHOP!, mruga kontrolka świec i ręcznego, świeci poduszka i ABS no i gaśnie kontrolka ESP, nie włącza się nawet przy zapłonie, czasem się tylko delikatnie żarzy.

Przed chwilą sprawdzałem - pedał hamulca nie ma z tym nic wspólnego, bo nawet nie dotykając go po włączeniu zapłonu po jakichś 30 sekundach zaczyna się mruganie świec, żarówki wszystkie ok, płyn hamulcowy ok.

Wcześniej VCDS łączył się bez problemu, teraz nie łączy się z modułem sterowania silnika i modułem ABS, wywala komunikat "too many communications errors to continue".

Myślę o odłączeniu akusa w luźniejszy dzień, odłączeniu wtyczki pompy ABS, spryskaniu jej sprayem typu kontakt i to samo ze sterownikiem silnika w tej plastikowej puszcze. Jeszcze obiło mi się o uszy, że warto sprawdzić kostki w boczkach po obu stronach przy nogach.

 

Przed chwilą byłem znowu przy passacie z komputerem, podczas łączenia coś pod maską burczy, dźwięk jak dysk talerzowy przy wczytywaniu systemu, bardzo powoli odczytuje VAG number i component, ale odczytuje, ale nie wyświetla błędów, wyskakuje "No fault found od dtc's not supported by controller or a communication error occurred", a po chwili komunikat "too many communications ennors to continue!"

Przy łączeniu z ABS też burczy, ale nie odczytuje nic i od razu wyskakuje komunikat "No responde from controller!"

Liczę na was Panowie :taksobie

 

Dziś zauważyłem taką przypadłość, jeśli temperatura pokazywana na FIS jest niższa, niż 8 stopni to jest wszystko normalnie, powyżej znika kontrolka ESP, mruga ręczny oraz świece. Jakieś pomysły?

Edytowane przez DBMPL
podłączenie VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos z masa?

 

sprawdz i przeczysc przewod co idzie do silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł sterownik pompy ABS. Za regenerację krzyczą 200. W życiu nie zapłacę 200 złotych za zlutowanie dwóch drucików, na dniach pożyczę od kumpla stację lutowniczą i będę działał. Bardziej zepsuty już nie będzie :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności