Skocz do zawartości
cola_no

Migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dumny z własnej roboty chciałem podzielić się z Wami swoją zdobytą wiedzą. Tydzień temu zapaliła mi się wspomniana wyżej kontrolka ale po krótkiej "przygazówce" zgasła. Kilka dni temu jednak zaczęła migać po odpaleniu i tak zostało. Przewertowałem wszystkie tematy na forum i zakasałem rękawy. Spędziłem całą sobotę i niedzielę na znalezienie bolączki... Z informacji jakie zdobyłem wynikało że problemem najczęstszym jest czujnik STOPu przy pedale hamulca lub same żarówki stopów. Wymieniłem żarówki, sprawdziłem ten czujnik i chyba całą wiązkę po kolumną kierownicy, wszystkie kostki i styki i du.a blada... Nie znalazłem nic. usiadłem więc do kompa jeszcze raz, wyczytałem też że migająca kontrolka to ogólnie błąd w komunikacji i sterowaniu silnika. Bogatszy o następną porcję wiedzy otworzyłem maskę i sukcesywnie zacząłem sprawdzać wszystkie kable, złączki, styki, cały obieg podciśnienia - ogólnie mówiąc wszystko! Okazało się że w trakcie delikatnego i niewielkiego mycia silnika pod osłonę przewodu (zdj.1) dostała się woda która to siłą grawitacji dotarła do wtyczki w czujniku "hmmm" (zdj. 2 , nie znam jego nazwy:) ) i stąd owe kłopoty. Po dokładnym osuszeniu osłony przewodu, wtyczki i gniazda w czujniku problem znikł całkowicie. Przeglądając forum natrafiłem na wielu właścicieli pasków z tą bolączką, mam nadzieję że komuś się to przyda.01042012030_1.jpg

01042012032_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostała się woda która to siłą grawitacji dotarła do wtyczki w czujniku "hmmm" (zdj. 2 , nie znam jego nazwy )

 

To elektrozawór N75 regulacji ciśnienia doładowania turbo.

Szczerze to się dziwię, że wolałeś sprawdzać wszystko po kolei od czujnika F47/7 hamulców począwszy zamiast za parędziesiąt (40-70) złotych nabyć interfejs diagnostyczny z programem Vag-Com i po jego podpięciu do samochodu od razu wiedzieć od czego zacząć szukanie usterki i co jest przyczyną migającej kontrolki świec żarowych.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie u mnie zaczęła migać, auto przy zapalaniu robiło przegazówki pod 2kRPM, VAG-COM wypluł mechaniczne uszkodzenie zaworu n109 w pompie wtryskowej. Wykręcenie, poprawienie podwiniętej uszczelki i po problemie. Tak więc VAG dużo ułatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że przyjechał znajomy z VAGiem i po podłączeniu nic nie znalazł. Jego soft aktualny sprawdzony a mój komputer nie wykazał ŻADNYCH błędów. dlatego leciałem całe auto tym bardziej iż jeden z forumowiczów pisał że jego taka jazda z migająca kontrolką kosztowała ostatecznie 1500 zł zamiast 3zł bo zwlekał. Nie chciałem ryzykować u siebie.

p.s. dzięki za N75 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem dodać że przyjechał znajomy z VAGiem i po podłączeniu nic nie znalazł. Jego soft aktualny sprawdzony a mój komputer nie wykazał ŻADNYCH błędów
Trudno się z tym zgodzić/zrozumieć.

Jeżeli kontrolka pulsuje, to nie sama z siebie ale na sygnał ze sterownika, który to rozpoznał błąd, a z kolei każdy taki jest przechowywany w jego pamięci do momentu odczytu i skasowania.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak pada czujnik stopu to nie ma zadnego bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomnik - a jednak nie było. lampka zaczynała migać po ok15-20 sek od momentu odpalenia silnika a nie przekręceniu kluczyka co może świadczyć o tym iż komputer tego nie widział a dopiero rozruch silnika i zwarcie na kostce doprowadzało do tego.

Proponuję mały test. utop w wodzie gniazdo tego czujnika razem z wtyczką - jeśli pokaże błąd u Ciebie to zwracam honor. u mnie błędu nie było żadnego.

Edytowane przez cola_no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomnik - a jednak nie było. lampka zaczynała migać po ok15-20 sek od momentu odpalenia silnika a nie przekręceniu kluczyka co może świadczyć o tym iż komputer tego nie widział a dopiero rozruch silnika i zwarcie na kostce doprowadzało do tego.

Proponuję mały test. utop w wodzie gniazdo tego czujnika razem z wtyczką - jeśli pokaże błąd u Ciebie to zwracam honor. u mnie błędu nie było żadnego.

Piotr, źle mnie pojąłeś...Ja nie twierdzę, że błąd musi być. Zastanawiam się głośno i poddaję to pod dyskusję.

 

Nieważne jest przecież kiedy błąd się pojawia, po włączeniu zapłonu, czy po włączeniu silnika- błąd to błąd.

Przecież to miganie kontrolki, to nic innego jak sygnalizacja sterownika o błędzie.

Po za tym, myślę, że program diagnozy jest tak napisany, aby informował o ewentualnej niesprawności, po rozruchu silnika- błąd dotyczy silnika, więc pokazany zostaje, gdy ten zostaje uruchomiony.

Można też by powiedzieć, że sterownik podaje błąd, po uruchomieniu, bo wtedy dopiero ma mozliwość sprawdzenia parametrów czujników do stanu rezystancji elementów wykonawczych(np. zawór N75)

 

 

ale jak pada czujnik stopu to nie ma zadnego bledu.

 

No widzisz Marcin, a ja osobiście wymieniłem włacznik/czujnik stopu, po odczytaniu błędu informujacego o jego awarii. I tu, też najpierw pojawiła się migajaca kontrolka świec i to właśnie kilkanaście sekund po uruchomieniu silnika .

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie to samo mam u siebie.Czytając posty trochę się uspokoiłem,ponieważ wcześniej był przestawiony czujnik stopu(za późno zapalał się stop).

Wcześniej była zmieniona maglownica i możliwe,że płyn wlewany do zbiorniczka popłynął i robi zwarcie na czujniku(?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej była zmieniona maglownica i możliwe,że płyn wlewany do zbiorniczka popłynął i robi zwarcie na czujniku(?).
Nie, płyn nie zrobi zwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Marcin, a ja osobiście wymieniłem włacznik/czujnik stopu, po odczytaniu błędu informujacego o jego awarii. I tu, też najpierw pojawiła się migajaca kontrolka świec i to właśnie kilkanaście sekund po uruchomieniu silnika
zaskoczyles mnie, bo w 2ch poprzednich autach wymienialem ten czujnik i nigdy nie wywalilo mi bledu :o to samo tyczylo sie paru moich znajomych...ale skoro wywalilo blad to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem u siebie. MIgająca kontrolka świec żarowych, czujnik sprawdzony i przeczyszczony. Czasami styki w czujniku sa przysmolone lub nierowno sie stykaja. U mnie problem polegał najnormalniej na przepalonym bezpieczniku swiatel stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, podyskutować dobra rzecz:) Można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Sam byłem zaskoczony brakiem błędu, zdołowało mnie to strasznie i zbiło z tropu. Pokrzepiony browarem zakasałem rękawy i zabrałem się do tropienia usterki.

Swoją drogą - może dlatego akurat definicja migającej kontrolki świec żarowych brzmi dosyć ogólnikowo i mniej więcej tak - "brak komunikacji lub błąd sterowania silnikiem"? Może komputer "pokładowy" nie jest w stanie zlokalizowac wszystkich usterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ja mam ten sam problem passek 1.9TDI 130 błąd "motorstrog..." migająca kontrolka świec podłączyłem vaga i pokazuje czujnik pedału hamulca. problem tkwi w ty, ze nie wiem gdzie on jest i jak sie do niego dobrać?? czy dam rade dobrać się do niego na parkingu?? ;)) dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie a ta osłona (blizej pedałów) jet w całości az do kierownicy czy to na jakiś zatrzaskach jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykręcić cztery śruby na klucz totx (T20 lub T25-nie pamiętam) .Dwie z nich znajdziesz po zdemontowaniu pokrywy skrzynki bezpieczników, dwie następne w górnej części osłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki panowie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki panowie

 

przed wymianą czujnika sprawdź czy masz światłą STOP , możliwe że nie będziesz musiał wymieniać czujnika a tylko żarówka poleciała STOPu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariobig

Witam,

wczoraj zauważyłem mrygającą kontrolkę grzania wastępnego/świec żarowych w trakcie jazdy. Co ciekawe w tym samym czasie zapaliły się na stałe światła stopu, mimo że nie naciskałem pedału gazu. Wynika z tego że usterka czujnika stop jest prawdopodobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności