Skocz do zawartości
nethome

Wymiana silnika ATJ

Rekomendowane odpowiedzi

różnie bywa, przepływki "delikatnie" różniły się zakresem odczytu w Paskach B5 - być może Twoja już jest brudna, słaba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. błąd czujnika temp. zewnętrznej - sprawdź wtyczkę (czujnik znajduje się za zderzakiem, przed chłodnicą)

 

za ten błąd może też odpowiadać czujnik w kanale powietrznym pod filtrem przeciwpyłkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie

maniek230290 dzięki za posta

nie ma sprawy. A jaki masz sterownik silnika ? AWX czy ATJ?

Z moim AWX-em bylem u tunera i teraz mam 162KM i 375Nm! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sterownik to jest cały komputer czy tylko jakiś program na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam od atj

Czy powinienem coś z tym zrobić ? Jeżeli tak to co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie mam od atj

Czy powinienem coś z tym zrobić ? Jeżeli tak to co ?

Jeżeli sterownik został z ATJ a pompki są z AWX to taka konfiguracja nie będzie działać poprawnie bez ingerencji tunera w oprogramowanie - trzeba podpasować ECU pod nowe pompki.

 

Czy silnik równo pracuje? nie kopci i ma moc? Wspominałeś wyżej o przepływce, masz jakiś problem z pracą silnika? Jeśli przepływka jest sprawna to nie ma znaczenia czy będzie z AWX czy z ATJ - na obu będzie chodził (wiem z autopsji).

Edytowane przez Przemo286

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimny to przyznaję kopci na siwo ale jak się rozgrzeje to nie.

Pracuje równo i nie ma problemu z mocą może od 3500 obr. trochę słaby

Wczoraj jeszcze przedstawiłem synchro na 0 udało mi się trafić idealnie ale na vagu spalanie wzrosło z 0,8 na 1,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moze ja sie wypowiem.

Jestem po przekladce z ATJ na AWX. ATJ niestety zanurkowal w dosc dużej kałuży :/ i pogiely sie korby. Kupilem angola za 5tys 1.9 130km AWX z przebiegiem 200tys mil. Przelozylem (sam z kuzynem bez zadnych mechanikow czy jakis innych tam magikow) silnik z calym osprzetem (przeplywka, wszystkie czujniki, wszystkie rury od IC bo AWX ma na szybkozlaczki a ATJ ma na opaski ) sterownik zostal od ATJ bo bym musial zdejmowac IMMo z AWX. Jezdzilem tak chyba miesiac az w koncu skusilem sie na pomiar mocy i wyszlo 128km i 320Nm a pamietajmy ze mam sterownik od ATJ :). Dymu nie puszcz zbiera sie dobrze. Koszt moze i duzy bo 5 tys ale zawsze mozna cos tam sprzedac z czesci.

 

Zrobiłem tak jak napisał kolega

Tylko ja oddałem na warsztat bo nie mam warunków

Edytowane przez maciuch1075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrzuć logi na forum to fachowcy ocenią czy wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest zimny to przyznaję kopci na siwo ale jak się rozgrzeje to nie.

Pracuje równo i nie ma problemu z mocą może od 3500 obr. trochę słaby

Wczoraj jeszcze przedstawiłem synchro na 0 udało mi się trafić idealnie ale na vagu spalanie wzrosło z 0,8 na 1,2

Po tym spalaniu na wolnych obrotach ewidentnie widać, że soft nie jest dopasowany do gratów. Najlepszym rozwiązaniem jest odczyt wersji softu z oryginalnego ecu od kupionego motoru (chociaż dane z naklejki) i zaprogramowanie starego ecu odpowiednim oprogramowaniem. Nie trzeba wówczas kupować ecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na forum spec z Poznania lub okolic co podejmie się tego

 

tez szukam z okolic co by mi sprawdzil auto :fajny

narazie nikogo nie ma :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tym spalaniu na wolnych obrotach ewidentnie widać, że soft nie jest dopasowany do gratów. Najlepszym rozwiązaniem jest odczyt wersji softu z oryginalnego ecu od kupionego motoru (chociaż dane z naklejki) i zaprogramowanie starego ecu odpowiednim oprogramowaniem. Nie trzeba wówczas kupować ecu.

 

Nie mam możliwości sprawdzenia wersji softu

Wiem tylko ,że silnik pochodzi z 2002-2003 rok

Można w inny sposób dojść do tego jaki soft powinien być dograny

Edytowane przez maciuch1075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy. A jaki masz sterownik silnika ? AWX czy ATJ?

Z moim AWX-em bylem u tunera i teraz mam 162KM i 375Nm! :)

 

Czyli jednak sterownik masz od awx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak sterownik masz od awx?

Nie nie nie sterownik zostal ATJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wrzuć logi na forum to fachowcy ocenią czy wszystko jest OK.

 

witam

proszę o analizę logów

statyczne ok.70st.

http://vaglog.rtnet.pl/maciuch10_159935.html

jazda ok.2800 obr.

http://vaglog.rtnet.pl/maciuch10_159936.html

jazda

http://vaglog.rtnet.pl/maciuch10_159937.html

statyczne 90st.

http://vaglog.rtnet.pl/maciuch10_159938.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w ilu tematach dodasz jeszcze to samo pytanie? Jak ci radzilismy zebys remontowal stary silnik to nie sluchales. Z twoich logow wynika ze pompowtryski masz w dobrej kondycji ale jest problem z zbyt mala iloscia paliwa do nich dostarczana (bipy ujemne o tym swiadcza) wymien filtr paliwa i sprawdz ponownie. Jak nie pomoze to sprawdz ciśnienie pompy tandem oraz pompkę w zbiorniku. Zakladam ze oringi na pompkach wymieniales po przelozeniu. Zrob jeszcze logi dynamiczne turba i przeplywki. Ogolnie wygląda ok. Cos z tym cisnieniem paliwa jest (to by tlumaczylo dlaczego slabo ciagnie przy wiekszych obrotach).

Edytowane przez 1general1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odgrzeję kotleta ma taki problem w moim pasku silnik ajm rano jest mu ciężko odpalić czyli brak kompresji, telepie silnikiem po odpaleniu puki się nie nagrzeje, kopci na niebiesko  i do wymiany są wszystkie pierścienie, silnik jest po programie wstawione są pompki al turbo z awx, komputer też jest zmieniony bo na nim był robiony nowy program i moje pytanie jest takie od jakiego silnika z paska po lifcie będzie pasować słupek i czy moje wszystkie graty z silnika ajm będą pasowały do nowego słupka oraz co jeszcze należy wymienić przy zmianie dolnego słupka,  a także czy rozrząd od silnika ajm będzie pasował do nowego słupka

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności