Skocz do zawartości
nethome

Wymiana silnika ATJ

Rekomendowane odpowiedzi

A bez jazdy do tunera przez jakiś miesiąc da radę jeździć i zrobić logi żeby sprawdzić te pompki i turbo oraz kondycję samego motorka

Edytowane przez maciuch1075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wyremontował stary motor i wiedział co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie tez bym wolal wyremontować stary silnik bo dasz za silnik 2000 zl + przekładka oleje itp. A nie masz 100% pewnosci ze bedzie chodzil wieki bo takiej gwarancji ci nikt nie da a tak wyremontujesz swoj silnik i bynajmniej wiesz co masz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że starym to jest tak robisz remont kapitalny za ok. 6 k a gwarancji nie masz że będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt ci nie kaze robic kapitalki . Mówiles ze bierze olej turbo zrobiles to masz z głowy , wymien pierscienie i uszczelniacze bo to nie kosztuje bóg wie ile jesli pomoże to pomoże jesli nie to dopiero myśl nad zmiana silnika ja bym tak zrobil .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiles ze bierze olej turbo zrobiles to masz z głowy , wymien pierscienie i uszczelniacze bo to nie kosztuje bóg wie ile jesli pomoże to pomoże jesli nie to dopiero myśl nad zmiana silnika ja bym tak zrobil .

 

jak robisz sam, to ok.

Jak robi to mechanik to lepiej zdecydować się raz a konkretnie, inaczej to każda złotówka wyrzucona w błoto bo efektów, nawet po remoncie może nie być na spodziewanym poziomie. Mechanik nie odda jak powiesz, że nie tego się spodziewałeś.

Najlepiej byłoby rozebrać silnik, poznać szczegóły awarii i ew. koszta a potem decydować - robić czy wymieniać. I tak trzeba silnik wytargać i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak zdecyduję się na kupno silnika z wtryskami i turbo od AVF tylko nikt mi nie odpowiedział

czy jak przełożę całość z wtryskami od AVF do ATJ do będzie jeździć normalnie jakbym miał

nadal 115km

czy tak się nie da i trzeba do tunera, bo będzie np więcej palił albo będzie muł

Edytowane przez maciuch1075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF ma zapewne inne mapy wtrysku co ATJ, więc będzie kopcił, może słabo jeździł - lepiej kup razem z ECU (o ile wtyczki będą pasować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie tez bym wolal wyremontować stary silnik bo dasz za silnik 2000 zl + przekładka oleje itp. A nie masz 100% pewnosci ze bedzie chodzil wieki bo takiej gwarancji ci nikt nie da a tak wyremontujesz swoj silnik i bynajmniej wiesz co masz .

 

A jaką ma gwarancje że po remoncie nie będzie brał oleju? Stopień ryzyka moim zdaniem jest podobny. Sam tego zapewne robił nie będzie (wnioskuje po wypowiedziach zainteresowanego że nie ma na tyle wiedzy, a wtedy już nie będzie tak tanio i dochodzi kolejne ryzyko - umiejętności i uczciwość mechanika).

 

Jak mówi serek najlepiej byłoby zdiagnozować i dopiero podejmować decyzje tylko że to może być czasochłonne bo jak się okaże że cylindry maja progi i są już 'jajowate' to wymiana pierścieni nic nie da i trzeba wtedy szukać silnika. Takie wyjście będzie najtańsze ale jak mówię może unieruchomić auto na dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wyrazilem swoje zdanie , a kolega niech zrobi co uwaza za stosowne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik juz na warsztacie w środę dowiem się kiedy pacjent będzie operowany

Zdecydowałem, że zostanę przy 115 km czyli moja suszarka po regeneracji oraz stare pd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba jednak zdecyduję się na kupno silnika z wtryskami i turbo od AVF tylko nikt mi nie odpowiedział

czy jak przełożę całość z wtryskami od AVF do ATJ do będzie jeździć normalnie jakbym miał

nadal 115km

czy tak się nie da i trzeba do tunera, bo będzie np więcej palił albo będzie muł

 

to moze ja sie wypowiem.

Jestem po przekladce z ATJ na AWX. ATJ niestety zanurkowal w dosc dużej kałuży :/ i pogiely sie korby. Kupilem angola za 5tys 1.9 130km AWX z przebiegiem 200tys mil. Przelozylem (sam z kuzynem bez zadnych mechanikow czy jakis innych tam magikow) silnik z calym osprzetem (przeplywka, wszystkie czujniki, wszystkie rury od IC bo AWX ma na szybkozlaczki a ATJ ma na opaski ) sterownik zostal od ATJ bo bym musial zdejmowac IMMo z AWX. Jezdzilem tak chyba miesiac az w koncu skusilem sie na pomiar mocy i wyszlo 128km i 320Nm a pamietajmy ze mam sterownik od ATJ :). Dymu nie puszcz zbiera sie dobrze. Koszt moze i duzy bo 5 tys ale zawsze mozna cos tam sprzedac z czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo

lepiej swoj wyciagnac rozbroic z bebechow i dac do zrobienia gore,dol,wal,tloki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

maniek230290 dzięki za posta

Edytowane przez maciuch1075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek odebrałem auto z warsztatu z przełożonym

silnikiem od AWX razem z PD oraz turbiną

Autko lepiej odpala co do reszty będę obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie silnika podłączyłem vaga no i jest parę błędów

 

1.jpg

 

2.jpg

Edytowane przez maciuch1075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa błędy są podane, reszta nie bo masz niezarejestrowaną wersję

1. błąd czujnika temp. płynu chłodzącego - może uszkodzony

2. błąd czujnika temp. zewnętrznej - sprawdź wtyczkę (czujnik znajduje się za zderzakiem, przed chłodnicą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zrobić coś z tym vagiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawna przepływka od atj może mieć negatywny wpływ na pracę awx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności