Jump to content
12DEX09

reset liczników

Recommended Posts

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)
    Rok prod: 2003

Okej, tylko nasuwają mi się od razu pytania.

Gdyby było tak jak piszesz to nadal zapalałby bez problemu z rana ?

Jeżeli kasuje się licznik kilometrów to dlaczego nie kasuje się zegarek ?

Czy po wymianie aku muszę jechać pod komputer coś kasować/zmieniać/ustawiać ?

Przepraszam za moje ostatnie posty lecz byłem wyczerpany i tak się napisało bez myślenia...

Edited by vice

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2010

Tak - po wymianie AKU trzeba podjechać na skasowanie błędów, bo TROCHĘ się ich pojawi po odłączeniu zasilania.

Ciężko gdybać - ale najpierw podmien sam AKU na próbę. Lecz jeśli zegarek się nie kasuje, to raczej problem będzie z samym licznikiem.

Zegarek cały czas jest ok a licznik się już z 7 razy skasował.

Może być jakiś problem z tym alarmem ? Tak jak pisałem miga sobie 3-4 razy nie wiadomo czemu ( tak jakby przypominał mignięciem ,że auto jest otwarte ).

Gdzie ewentualnie mogę szukać alarmu ? Na 90% jest nie oryginalny - wisi kabelek z niebieską diodą w "lewym górnym rogu" samochodu.

Gdybym znalazł centralkę, odłączyłbym ją i zobaczył czy licznik będzie ok.

Kody błyskowe alarmu coś zawsze znaczą. Czy to uszkodzenie któregoś czujnika czy też za niskie napięcie zasilania centralki lub sygnalizować może słabą baterię w pilocie alarmu. Ale to trzeba dorwać instrukcję od alarmu. A centralka zapewne jest pod kierownicą. Trzeba odkręcić dolną część osłony kokpitu po stronie kierowcy i tam zajrzeć :fajny

Kody błyskowe rozszyfrowane - alarmuje o nie zamkniętych drzwiach.

Dalej się zastanawiam co z tym licznikiem, kasuje kiedy mu się podoba. Nie zależnie od postoju aczkolwiek tylko raz się po nocy nie skasował ( przed tym "nie skasowaniem" zrobiłem 160 km w kilka godzin ). Następnego dnia znów 0.00 .

Bywa ,że przejadę 1km, wyjdę na 10 minut do sklepu, przekręcę kluczyk i 0.00 .

Licznik nie ma może gdzieś bezpiecznika ? ( oglądałem wszystkie znajdujące się po lewej stronie deski rozdzielczej ).

Może są w nim jakieś baterie które są już słabe ?

Problem durny ale bardzo denerwujący.

No to masz problem w samym liczniku. Ale czy ktoś to na forum rozkmini to nie wiem.

Wątpię w to, daruję sobie ten licznik.

Jeżeli jednak znajdzie się ktoś kto wie co jest na rzeczy, proszę o kontakt.

Możesz jeszcze wyjąć licznik i sprawdzić kostki - zielona i niebieską :fajny I tyle.

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1999

witam..

odświeżam temat :-)

może ktoś napisac jaka jest kolejnośc wyswietlania na MFA, bo mam temp, godzine, pozniej jakieś km ( tego nie rozumie właśnie bo jak tankne np. za 100 zeta to pisze mi 12km - czyli jak czytam to powinien byc dojazd na baku jaki mi zostal ) potem jest dystans, srednia spalania, i spalanie w danym momence. czy tak jest ??

Masz MFA w zegarku z lewej strony czy na środku na FISie?

z lewej strony pod obrotomierzem, silnik ADR w automacie

No to gdzie tam masz temperaturę? :wmorde

Może nie po kolei podam, ale jest tak:

- przejechany dystans (km)

- spalanie chwilowe

- spalanie średnie (aktualizuje się co kilkanaście minut)

- średnia prędkość (aktualizuje się co kilkanaście minut)

- czas jazdy (liczy tylko czas pracy silnika) - czyli jak jedziesz 4 godziny a w międzyczasie stałeś 20 minut na wyłączonym, to pokaże ci 3h 40min.

I..... dla MFA 1 - wartości same się zerują po około 2 godzinach od wyłączenia silnika i wyjęcia kluczyka ze stacyjki.

MFA 2 - liczy dotąd, aż sam tego nie skasujesz, albo skończy się skala

Teraz jasne? :D

---------- Dodano o 23:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:26 ----------

jest temperatura ktora pokrywa sie z temp ktora jest na klimatroniku. reszte rozumie jaka jest wyswietlana na mfa gdyz czytam watki dotyczace moich pytan

- średnia prędkość (aktualizuje się co kilkanaście minut) u mnie sie zmienia to ale jest np. 8 km a za 5 min 12 km i tego nie rozumie co to jest

Edited by andhen83
    pomyłka

- średnia prędkość (aktualizuje się co kilkanaście minut) u mnie sie zmienia to ale jest np. 8 km a za 5 min 12 km i tego nie rozumie co to jest

Skoro jest 8 a potem 12 km, to pokazuje ci przejechany dystans :wmorde

No jak masz temperaturę w MFA, to jestem w szoku :D Temperatura to jest na panelu klimy.

kolego mam temperature i jesli chcesz to zrobie zdjecie i wkleje... to nie jest dystans :-) dystans jest liczony osobno. dalem przyklad tylko taki ze jest 8 a potem 12.. zdarza sie tak jak dzisiaj ze jechalem do pracy i skasowalem mfa i wskoczylo zaraz mi 1 a po przyjechaniu do pracy bylo 8 a mam 2,5 km do roboty :-) a km sa liczone prawidlowo na liczniku jak i na mfa

To pojęcia nie mam - co ty tam masz. Zrób fotę - co tam za jednostkę wyświetla lub ikonę. Bo pierwsze słyszę o temperaturze na MFA w zegarku :hmm

oki zrobie i zamieszcze dzisiaj tak ok 20, dodam ze wczoraj byl na kompie i bylo 15 bledow :-( skasowano wszystkie 13 z komfortu i 2 silnika... a jutro auto idzie na wymiane wahaczy i przegubu oraz czyszczenie smoka w misce i sprawdzenie powodu bledow itp. auto ogolnie ma problem z wejsciem na obroty po zmianie akumulatora ( używany z odzysku ) zapali i zgasnie, i kuleje a jak mu dodam gazu to po ok 5 sek wskoczy na 900 obrotow

2012-07-18 20.04.23.jpg

2012-07-18 20.05.21.jpg

2012-07-18 20.05.40.jpg

oto zdjęcia

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2002
    Dnia 31.03.2012 o 14:18, 12DEX09 napisał:

heh faktycznie banał a narobił mi od groma problemu jak to naprawić :D ale sprawdzałem ten bezpiecznik lecz nie dokładnie a on był nadpalony i juz nie działał... teraz jest wszystko ok... dzięki za pomoc :)

Proszę was o pomoc, o podpowiedź który to bezpiecznik odpowiada za ZEGAREK i tymczasowe kilometry? Sprawdziłem dokładnie na kartce z numerami w skrzynce bezpiecnzikowej, szukałem w necie nie ma jasno opisanego bezpiecznika który odpowiada za zegarek lub chociaż za cały licznik. Mam dokłądnie taki sam problem jak w temacie.
    Po przekręceniu zapłonu resetuje mi sie zegarek i tymcz.kilometry. Akumulator jest dobry rozrusznik też. Problem jest przy samym zapłonie co ciekawe problem nie występuje przy ciepłym silniku ale!.
    Zauważyłem, że duży wpływ na to ma temperatura otoczenia. Najczęściej resetuje mi sie zimą i co ciekawe nie na mrozach ale przy około 0*C - praktycznie codziennie, w pozostałe pory roku podobnie jak temperatura jest około 0*C (po nocy).

Znalazłem też krótkotrwałe i wkurzające rozwiązanie: przy baaaardzo powolnym przekręcaniu kluczyka problem nie występuje, ale po paru minutach pracy silnika, gasze go odpalam ponownie i zapłon = reset. Gdy pojeździ z 10min albo jest ciepły problemu nie ma.

Proszę o pomoc i podpowiedź który to może być bezpiecznik bo może tylko on jest powodem tych akcji.

Samochód: B5(3B) 1.8 T 150KM (APU)
    Rok prod: 2000

raczej coś jest nie tak z licznikiem,np zimne luty, na przykład w moim liczniku nie działa podświetlanie zegarka oraz licznika kilometrów