Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Robiłem ostatnio program seria wychodziła 143 a jest 185,9 i 395,5 Nm spalanie chyba nie wzrosło ale sam nie wiem bo seryjnym pędziłem tylko jeden dzień pomiar maha lps 3000 PKW spalanie na wolnych jest i było 0,5 - 0,9 w zależności od obciążenia a średnia wychodzi 7,6 z odczytów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skirob, gdzie robiłeś? Jaki miałeś przebieg przy robieniu? Jak to 4m znosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłem swojego "Niuńka" i tak przed przeróbką dane odczytane to moc 141KM a moment miał 332nm.

Po przeróbce 177KM a momentu teraz ma 392nm

I powiem Wam czuć tą różnice strasznie :)

Zobaczymy jak będzie ze spalaniem i wytrzymałością podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jakimoto gdzie robiles? jaki koszt?

czy na serii tez miales takie wrazenie jak ja ze tym dieslem jezdzi sie bardziej jak benzyną? tzn chodzi o to ze im wyzsze obroty tym lepiej ciagnie, natomiast brak jest takiego charakterystycznego jak dla diesla kopniecia kolo 2 tys obrotow z reguly. Jak dla mnie ten diesel pieknie jedzie dopiero od ok 3tys do nawet 4,5.

i jak z turbodziurą bo w moim przynajmniej jest dosyc wyraznie odczuwalna(auto oczywiscie w serii)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to w Płocku u siebie koszt 850 zeta z wylaczeniem egra przy okazji:). Wrazenia takiego nie miałem wcześniej ale taki niedosyt też mialem. Wcześniej jeździłem octavia 2 też 140km tylko że PD ale ze skrzynią DSG i byla sporo dynamiczniejsza, ale teraz pasek po tej przeróbce na LCD to zupełnie inne auto

Edytowane przez jakimoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz74

Witam. Jest możliwość to sprawdzić czy ktoś mu podnosił moc ????? Zakupiłem paska miesiąc temu. Mam wrażenie iż jest podrasowany ponieważ chodzi dużo lepiej niż wczesniejsze audi z tym samym motorem. W czasie wymiany PD (akcja serwisowa) w aso zapytałem mechanika dlaczego mi puszcza mocnego czarnego bąka na zimnym silniku odparł pytaniem " czy nie ma chipa". Dodam że jest bardzo zrywny , na drugim biegu jeszcze grają gumy mimo włączonego esp. Myslę że esp jest OK.

Edytowane przez Lukasz74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje podejrzenia mogą okazać się słuszne lub nie. Zależy to od wielu czynników, moim zdaniem porównanie do ostatniego auta nie jest miarodajne, ponieważ ono mogło być słabsze niż powinno i stąd ta różnica. Twoje wątpliwości mogą zostać rozwiane, umów sie na wizyte w hamowni, gdzie auto zostanie wyhamowane, dzięki czemu dowiesz się jaką auto ma moc.

 

Pozdrawiam

 

PS. Czy więcej mocy to powód do zmartwień ? ;);)

Edytowane przez mateuszr91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o tym ?

http://vtech.pl/redbox

 

Do Passata B7 2.0 TDI 140KM + DSG

 

 

Moim zdaniem najlepiej zmodyfikować oryginalny soft. Box do aut gdzie nie ma możliwości modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą ale samochód jest na gwarancji do grudnia 2014 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i padło turbo znaczy "sowa " się pojawiła parametry były ok auto jechalo normalnie tylko ta sowa w ASO stwierdzili że turbo do wymiany auto pogwarancyjne trzy lata i **** blada ale dobra wola VW zadziałała i dali 100% na częsci wielki szacunek a jeszcze jedno przed wizytą auto powróciło do serii i teraz mam dylemat wgrywac moda z powrotem czy nie ? czy turbo padło bo miało paść czy to mod zadziałał

sowa pojawiła się po przegonieniu auta przez pare minut powyżej 210km/h przebieg obecny 57tyś a mod robiony pryz około 46tyś.

I mam teraz dylemat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno przed wizytą auto powróciło do serii i teraz mam dylemat wgrywac moda z powrotem czy nie ?

wgrywać...

Po za tym kto na wymianę jedzie do ASO i to po gwarancji :D No i jak już padło Turbo... Musiałeś i tak wymienić... Zabuliłeś za nówkę... Czy nie warto było wsadzić turbiny z CAHA albo BRD???....

Turbo pewnie miało tylko do wymiany łożyska... jeśli w ogóle...

Edytowane przez arsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i padło turbo znaczy "sowa " się pojawiła parametry były ok auto jechalo normalnie tylko ta sowa w ASO stwierdzili że turbo do wymiany auto pogwarancyjne trzy lata i **** blada ale dobra wola VW zadziałała i dali 100% na częsci wielki szacunek a jeszcze jedno przed wizytą auto powróciło do serii i teraz mam dylemat wgrywac moda z powrotem czy nie ? czy turbo padło bo miało paść czy to mod zadziałał

sowa pojawiła się po przegonieniu auta przez pare minut powyżej 210km/h przebieg obecny 57tyś a mod robiony pryz około 46tyś.

I mam teraz dylemat ?

 

Teraz pytanie czy ty posiadasz to auto od nowości.

Jesli tak to pewnie słabo dbałeś o turbinkę skoro padła po tak niskim przebiegu. A jesli nie kupiłeś nowego to ktoś przed tobą mógł mało przejmować się zasadą ekspolatacji silnika z turbinką. A może tez być za ostry soft zrobiony i wykańcza turbawkę.

 

U mnie np pasek ma 236 tys i turbina padła przy 234 tyś dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo VW dał za darmo to co go nie brać auta nie mam od nowości miało 46 tyś

soft jest jaki jest parametry gdzies w tym watkuopisałem robiłem u mastrsa w wa-wie a raczej w piasecznie

mam dylemat

Edytowane przez skirob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
turbo VW dał za darmo to co go nie brać auta nie mam od nowości miało 46 tyś

soft jest jaki jest parametry gdzies w tym watkuopisałem robiłem u mastrsa w wa-wie a raczej w piasecznie

mam dylemat

 

Dla mnie jest tylko jedna możliwość. Trafiła Ci się wadliwa fabrycznie sztuka która pościła w momencie upalania przy dużej stałej prędkości, przy wysokim EGT i EMP. Wątpię żeby to była wina znanego tunera albo zła eksploatacja. Nie po tak małym przelocie.

Odlewy nowych turbin są coraz częściej słabej jakości niestety.

 

Oto przyklad GTC1244VZ 1.6 TDI CR

 

"Precyzyjne kierownice"

2012-08-1314.04.024esom.jpg

 

Lekka odciążona strona ciepła

2012-08-1314.05.292vs1c.jpg

 

Wałek przewężany, zapałka

2012-08-1314.02.140usch.jpg

 

 

Nowe nie znaczy zawsze lepsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
turbo VW dał za darmo
trzeba było negocjować na BRD ile dopłaty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie jedno jak byłem doprowadzic auto do seryjnego i zaprezentowałem "sowe" czyli dzwięk turbiny to usłyszałem że to normale i żeby się nie przejmować a w VW diagnoza była jednoznaczna do wymiany i raczej nie naciągali skoro dali na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A smarowanie turbiny jest? ;-) Podjedź do Spankego on Ci sprawdzi softa, ew. zrobi nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do zrobienia chipa w moim passku czy możecie polecić jakiegoś dobrego tunera w Opolu lub w okolicy? Ile taka przyjemność kosztuje? i czy to nie zaszkodzi silnikowi i podzespołom?

Co myślicie o tych firmach?

http://www.44tuning.pl/44-tuning-opole-hamownia-profesjonalne-pomiary-mocy

http://vtech.pl/dealerzy/wojewodztwo-opolskie

Edytowane przez passat2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności