Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu nie zrobił. W zasadzie po raz pierwszy mam tego typu problem z samchodem i też nie pomyślałem, a nawet nie wiedziałem, że da się zrobić logi.

 

Aktualizując... Wygląda na to, że tego czujnika na który zwrócił mi uwagę po prostu nie ma w mojej wersji samochodu.

 

Byłem u tunera. Spędziliśmy nad Passatem 3 godziny. Przy hamowaniu na czipie, auto wypluło takie ilości dymu powyżej 3000 obrotów, że to jest wręcz nieprawdopodobne. Jak stary jelcz. Ledwo było widać samochód. Wgraliśmy na chwilę obecną program seryjny... wyszło mniej niż na początku, bo 132 km i 300 nm... Na serii auto już nie dymiło aż tak jak na czipie, ale mimo wszystko troszkę powyżej 3000 obrotów wypluło dymu. Stąd już wiadomo, że coś jest nie tak z samym samochodem, skoro na serii dymi. Najpewniej od samej jazdy na czipie, coś się spieprzyło.

 

Tuner stawia na egr i proponuje mi go zaślepić i spróbować znowu wgrać czipa w przyszłym tygodniu. Co o tym sądzicie? Prawde mówiąc zastanawiam się, czy od razu nie wypieprzyć też tego dpfa i może wtedy będzie mniej kłopotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaślepisz EGR to DPF obowiązkowo out. Inaczej zabijesz go w tempie ekspresowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że taka operacja załątwiłaby moje problemy. Nie wiem co innego mogłoby je powodować...

Teraz dodatkowo zauważyłem, że po przejechaniu ok 5 km i zgaszeniu auta, z rury wydechowej nadal przez około minutę wydobywa się bardzo delikatnie biały dym - tak jak z dymiącego się papierosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tłumiku skrapla się woda wiec to normalne zjawisko że po zgaszeniu jeszcze przez chwilę wydobywa ci się para wodna, nawet dzisiaj zauważyłem to samo u siebie. ja jestem dwa miechy po usunięciu ekologi, dpf i egr plus wirus, rok wcześniej klapki kolektora i nic niepokojącego nie widzę. dymu czarnego praktycznie nie ma bynajmniej nie widzę w lusterkach nawet przy ostrym butowaniu, rury są lekko okopcone ale to wiadomo wkoncu diesel ale okopcone a nie z nagarem sadzy. jedyny mankament to to że bez dpf jest ciut głośniej w aucie zwłaszcza podczas dodawania gazu, wkoncu to tez jest jeden tlumik ale nie przeszkadza bardzo, porostu trzeba się z tym liczyć. co do egr to tylko tyle że przy minusie na zewnątrz auto troszkę dłużej łapie temperaturę. plus jest taki ze wkoncu śpię spokojnie i mam niesamowity komfort psychiczny z brakiem tej przepięknej ekologi

tak jak klega Marek pisze, zaslepiajac egr, dpf trzeba wywalić inaczej padnie w szybkim tempie i znowu trzeba płacić za jego wywalenie a tak to w pakiecie tanio wychodzi. poza tym z tego co piszesz to dpf u ciebie powiedział dobranoc, podejrzewam ze pękł monolit, bo nawet przy zepsuty egr czy czymkolwiek , czarnego dymu nie powinien poza filtr puszczac

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejny wykres 2.0 tdi cr CBBB podpatrzone "http://diesel-tuning.pl/galeria.php"

SUPERB_20CBB_wykres.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie, wydaje mi się, że ta niska moc na hamowni przy seryjnej mapie jest spowodowana kombinacjami koncernu VAG. Zapewne słyszeliście o akcji z oszukiwaniem przy pomiarze emisji spalin. Jest to specjalny algorytm, który wykrywa kiedy auto jest hamowane, a kiedy normalnie jedzie. Podczas hamowania włącza się prawdopodobnie jakiś tryb ekonomiczny, ponieważ auto musiało jakoś spełnić normy Euro5, ale za to podczas zwykłej jazdy, auto ma pełną moc i jestem pewny, że jest to grubo ponad 140, czy 170, zależy od tego jaka jest seria. Proponuję najpierw podjechać do VW, ponieważ prowadzona jest akcja serwisowa związana z tym algorytmem, a dopiero później jechać hamować auto oraz chipować.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Panowie, wydaje mi się, że ta niska moc na hamowni przy seryjnej mapie jest spowodowana kombinacjami koncernu VAG. Zapewne słyszeliście o akcji z oszukiwaniem przy pomiarze emisji spalin. Jest to specjalny algorytm, który wykrywa kiedy auto jest hamowane, a kiedy normalnie jedzie. Podczas hamowania włącza się prawdopodobnie jakiś tryb ekonomiczny, ponieważ auto musiało jakoś spełnić normy Euro5, ale za to podczas zwykłej jazdy, auto ma pełną moc i jestem pewny, że jest to grubo ponad 140, czy 170, zależy od tego jaka jest seria. Proponuję najpierw podjechać do VW, ponieważ prowadzona jest akcja serwisowa związana z tym algorytmem, a dopiero później jechać hamować auto oraz chipować.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Niezła teoria spiskowa :)

CR nie trzymają mocy i tyle.

Co do akcji serwisowej to mój silnik się łapie ale VW jeszcze nie ma koncepcji jak to ogryźć. W tamtym roku mówili że ok lutego a teraz jak byłem to twierdzą że na razie nie ma jeszcze planów. W przyszłym tygodniu jadę na przegląd to się pewnie dowiem coś nowego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CR nie trzymają mocy i tyle.
To ciekawe jakim cudem miałem piękną serię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w temacie :-)

Dawno nie dawałem znać jak wygląda kwestia mojego problemu z dymieniem... bo w zasadzie nie było o czym pisać. Problem trwał nadal i kilka warsztatów w któych byłem nie potrafiło zdiagnozować usterki albo chociaż nakierunkować w odpowiednią stronę. W wielkim skrócie - stan mechianiczny perfekcja - wtryski super, turbo super, komputer pokazuje minimalny poziom zapełnienia dpf, ale mimo to w wydechu jest pełno sadzy, a auto praktycznie non stop próbuje wypalić dpf...

 

Dzisiaj nastąpił natomiast "przełom", nawet w dosłownym tego słowa znaczeniu. Po wyciąnięciu dpfu i rozcięciu puszki naszym oczom ukazała się frontalna strona filtra.

 

12166576_1256059651089521_1299336864_n.jpg

 

Wielkie zdziwienie - szykowaliśmy się na filtr zapchany na max (pomimo wskazań komputera), a tutaj okazuje się, że filtr jest praktycznie czysty... Zrobiliśmy szybkie podsumowanie stanu faktycznego, ponieważ to niemożliwe, aby filtr był czysty, a rura wydechowa cała brudna od sadzy.... Szybka decyzja - usuwamy. Po wwierceniu okazało się, że filtr od strony tylnej był pęknięty... a ok. 4 kostki były kompletnie ukruszone... Części filtra luzem latały po układzie wydechowym..

 

13090040_1256058017756351_1362315558_n.jpg

 

A tak wyglądało miejsce ukruszenia od tempertury :

 

13054558_1256058027756350_1498318296_o.jpg

 

Co prawda jeszcze nie odebrałem samochodu, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie udało się znaleźć winowajcę moich problemów. Już teraz czuję ogromną ulgę, bo auto przez ostatnie 2 dni w zasadzie non stop załączało procedure samoczynnego oczyszczania dpf, a ja po dojechaniu na miejsce musiałem za każdym razem czekać z 10 min, aż procedura się zamknie, aby nadmierna dawka paliwa nie spłynęła do miski olejowej...

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez kszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sie nie pomyliłem, filtr pękł i dlatego puszczał sadze. ja juz 3tysie jak sie go pozbyłem i poza tym że jest głośniej w aucie to wszystko jest super, bedziesz zadowolony

kurcze nie dość że cofają szafy to jeszcze stan zapełnienia popiołem filtra, masakra. u mnie taki sam przypadek , z tym że wypalał sie co 200km i nie był pękniety, ale te 200 to troche za często a na kompie pokazywało że popiołu 18ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rura wydechowa po usunięciu filtra nie okopcona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak rura wydechowa po usunięciu filtra nie okopcona?

 

Tego jeszcze nie wiem. Auto odbieram jutro. Generalnie stawiamy z mechanikiem że nie będzie ukopcona bo auto mechanicznie zostało kompletnie sprawdzone tak jak napisałem i nic nie puszcza oleju, a co więcej wtryski i turbo są w stanie perfekt. Jeśli będzie kopcił to będziemy dalej szukać. Ważne ze dpf wyjaśniony.

 

Generalnie - po otwarciu puchy dpf mieliśmy zgryz mocny, bo jak widać filtr wyglądał na cały. Mechanik stwierdził, że wyciągnął już dzisiątki pękniętych dpfów, ale poraz pierwszy raz widział coś takiego, żeby dpf był rozwalony od tylnej strony. Stąd było ryzyko wiercenia w nim, bo mogło okazać się, że jest cały. Szczęście w nieszczęściu, że jednak był w stanie jak widać na foto :-)

Edytowane przez kszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy jeden diesel bez dpf/fap musi mieć okopconą rure, niezaleznie jak perfekcyjny byłby silnik, jeszcze nie spotkałem nigdy takiego diesla bez ori filtra aby nie był okopcony, to nie benzyna

 

dpf-filtr cząstek satały , czyli filtr wypapujący czastki sadzy które ulegają wypaleniu co ileś tam set km, skoro nie masz filtra te czastki sadzy idą cały czas w wydech i komin bedzie zawsze okopcony, nie mówie tu o dymieniu na czarnio jak w starym jelczu, ale pod obciązeniem zawsze dymka małego puści

egr, przepustnica, turbo, kolektor to masz zawsze uwalone sadza, przez co sie psują/zapiekaja sadza bo te elementy sa przed filtrm

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazdy jeden diesel be dpf/fap musi mieć okopconą rure, niezaleznie jak perfekcyjny byłby silnik, jeszcze nie spotkałem nigdy takiego diesla bez ori filtra aby nie był okopcony, to nie benzyna

 

Jasna sprawa... może przez wgląd na ostatnie problemy z samochodem trochę inaczej rozumiem "okopcenie rury". U mnie teraz okopcenie oznacza że z rury wylewa się sadza :-D

Edytowane przez kszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazdy jeden diesel bez dpf/fap musi mieć okopconą rure, niezaleznie jak perfekcyjny byłby silnik, jeszcze nie spotkałem nigdy takiego diesla bez ori filtra aby nie był okopcony, to nie benzyna

 

dpf-filtr cząstek satały , czyli filtr wypapujący czastki sadzy które ulegają wypaleniu co ileś tam set km, skoro nie masz filtra te czastki sadzy idą cały czas w wydech i komin bedzie zawsze okopcony, nie mówie tu o dymieniu na czarnio jak w starym jelczu, ale pod obciązeniem zawsze dymka małego puści

egr, przepustnica, turbo, kolektor to masz zawsze uwalone sadza, przez co sie psują/zapiekaja sadza bo te elementy sa przed filtrm

 

 

potwierdzam bez dpf będzie dymek z tyłu podczas ostrego dodawania gazu.

(też mówiłem że dpf pękł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad chipem do swojego paska cbbb. Jak na razie dpf działa, zapełnienie 138 ml wypala się normalnie. I teraz zastanawiam się czy do chipa już teraz usunąć dpf czy też zrobić program a potem w razie problemów z dpf zregenerować go lub usunąć :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dpf za dużo tam z KM nie poszaleje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z dpf za dużo tam z KM nie poszaleje...

 

Jak dpf jest sprawny to przyrost 20-30 KM to normalka, jednak po programie dpf będzie się szybciej zapełniał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak po programie dpf będzie się szybciej zapełniał..
jakieś racjonalne argumenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie turbo trochę późno wstaje i chcę to skorygować softem, będzie więcej paliwa z dołu i na pewno na początku będę mocniej przyciskał pedał gazu i stąd dpf na pewno dostanie po doopie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności