Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 340kkm na zrobionym wcześniej.Nadal jest żwawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak oceniacie modyfikacje?

Silnik CFFB,przebieg 235 tyś. km, samochód po akcji serwisowej w ASO, na nowo został wgrany stary soft, a następnie poddany zmianom.

Czy to nie za duży przyrost?
 

Chip2.jpg

 

Edytowane przez no010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment obrotowy dość wyrównany w obrotach.I o niego tu zawsze warto walczyć.

Koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 zł

Czy to nie za duży przyrost?

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost ok, tym się nie martw.Spalanie rozumiem,że w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ocenie po przejechaniu ...set kilometrów.

Po 100 mogę stwierdzić że takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do osób które miały okazję przejechać się passatem b6 2.0tdi CR 140 i 170hp

W którym silniku auto ma lepszą "zbiórę" z dolnych obrotów i jest bardziej elastyczne?

Nie to, żebym chciał zmieniać biegi przy 1300obr ale bardzo nie lubię gdy auto ma bardzo zamulony dół a turbo budzi się dopiero powyżej 2000obr.

 

Z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam silnik cbab seria 140 koni,  pół roku temu zrobilem chip , pokazało na hamowni 185 km i 385nm przy włączonej ekologii czyli DPF i EGR on , przerobilem  dolot, dałem duży IC z audi s3, pojechałem na hamownie i pokazało 175 km i 400 nm, ale co jest najlepsze sprawdzilewm logi dynamiczne turbiny i turbina ma cały czas seryjne zapotrzebowanie na powietrze czyli 1.4bara, i teraz moje pytanie, czy mogłem sobie coś zepsuć przerabianiem dolotu i zmiana na większy IC , skąd ta moc skoro jest seryjne zapotrzebowanie na powietrze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy pomiaru? Warunki identyczne? DPF przed wypaleniem, po wypaleniu? Gdzieś lewe powietrze idzie? - nieszczelności po montażu?

Tu już w grę wchodzi prcyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja robiłem chiptuning w Dynosoft Katowice. Dpf wyciety. Mogło być więcej ale by kopcił. Przebieg 275000. Jestem zadowolony. Egr aktywny nowy oryginał. 

 

 

Co sądzicie o tym wykresie? 

DSC_1475.JPG

 

2000 zł . Zrobiłem już ok 5000 km i wszystko spoko spalanie itp . A warsztat polecany i blisko mnie.

Chiptuning plus dpf off.

Edytowane przez kokos50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo.180 robią jako bezpieczne i bez wzrostu spalania.Mam podobnie.Na podstawie 2 aut.

Jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Przedstawiam wam wykres z mojego osiołka i od razu zadaje pytanie: Czy kreska Nm nie jest za bardzo "garbata" w wąskim zakresie obrotów? Analizowałem wasze wykresy i jakoś wydają się bardziej wyrównane od mojego. Po przesiadce z wolnossącej benzyny odczucia były mega na plus mimo 140 KM i 320 Nm bo tyle wypluł w serii a teraz to jest po prostu petarda. Nie jestem miłośnikiem za niskich obrotów i nie wklepuję w podłogę z 1400 obr/min. ani też nie jestem jakimś "za szybkim i wściekłym". Ogólnie jeździ się świetnie i generalnie może tak zostać, ale zapytam was jako bardziej doświadczonych kolegów czy wnieślibyście jakieś korekty ze względu na sprzęgło czy skrzynie (manual)? 

Edytowane przez Edgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności