Skocz do zawartości
Gość pannonia

B4 Objawy uszkodzonego łożyska koła przód

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli rozpina się przegub kulowy wachacza i końcówkę drążka, to teoretycznie powinno się sprawdzić zbieżność. Jeżeli odkręca się amortyzator od zwrotnicy to powinno się ustawić geometrię.

damszk, tani i w miarę dobry jest Spidan, wewn. ok 80-90, zewn podobnie. Sprawdz na Allegro.

 

danek75 to miałeś bardzo optymistyczną wersję wymiany, wszystko musiało dać się lekko rozebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, te całe coś to jak domyślam się zwrotnica, więc odkręcali amor i przegub kulowy, więc powinneś sprawdzić geometrię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stempel72 - no łatwo odkrecić nie było :mur: Ta śruba co na górze trzyma wahacze, to za cholerę nie szła i psikali tam co chwilę WD-kiem, aż po godzinie powiedzieli, ze nie da rady i że podgrzać trzeba, ale wahacze górne do wymiany od razu, bo się przytopią. To do gości musialem z mordą wyskoczyć, ze przyjechałem na wymianę łożyska, a nie zawieszenia. A jeśli to oni koszty wahaczy pokryja to proszę bardzo. A w sumie, to kazałem walić młotkiem w ta śrubę, bo doszedłem do wnoisku, ze nawet jeśli śruba się "sper...niczy", to taniej będzie śrubę dorobić, niż 2 wahacze dodatkowo kupować. POZDRO.... :vw::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłączam się do tematu z pytaniem o następujące objawy.

 

Kilka dni temu zauważyłem że przy skręcaniu w lewo słychać z lewego przedniego koła szumy jak by tarcza ocierała o klocki hamulcowe.

Podniosłem samochód, złapałem koło rękoma i ciągnąc jedną ręką do siebie a druga odpychając poczułem luz na kole. Ale mam wrażenie że rusza się tarcza z kołem względem półosi. Jeszcze nie ściągałem koła. ale czy jest to w ogóle możliwe czy tylko mi się zdaje i całość ma jakieś luzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze.. ale kotleta odgrzałeś...

po drugie... Tak.. Jak masz łożysko padnięte to szumi, a jak wielki luz to może tarcza trzeć przy skręcie... Rusza się wtedy koło, tarcza i piasta a zwrotnica stoi w miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem otóż:

 

mam ( często przy wolnej jeździe ) problem z dźwiękiem z przedniego zawieszenia podczas wolnego manewru lub poruszania sie w korku. dźwięk jest metaliczny i przerywany jakby czasami klocki nie odbiły lub cos podobnego i nie wiem co to moze byc .Mam cały nowy uklad hamulcowy tloczki odbijają wzorowo nie mam tez luzu na kołach na podnośniku. Przy szybszej jeździe w ogole nie ma problemu i nie slychac tez szumu łożysk.:dolamam

 

Efekt jest taki że jak ruszam czasami i z przedniego koła czesto przy skretach i wolnej jezdzie na 1 slyschac metaliczny dźwięk takjakby jakis metal o metal tarł . Odczuwalne jest przy tym momencie na pedałach i kierownicy masowanie od tego dźwięku.. Myślałem ,ze moze hamulce nie odbijają i trze "ale metaliczny dźwięk" ? Nie wiem co to jest , na podnośniku u mechanika nic niepokojącego nie zauważyliśmy a mimo tego mam taki dziwny objaw. Myslałem też o łożysku ale brak luzu i brak szumu podczas jazdy ?.. tez mnie zbiło z tropu :dolamam

 

PROSZE O WSPARCIE tych którzy mogli by mieć juz taki przypadek lub każda sugestia bedzie miała znaczenie z Góry dzięki z podpowiedź

Edytowane przez deebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem otóż:

 

mam ( często przy wolnej jeździe ) problem z dźwiękiem z przedniego zawieszenia podczas wolnego manewru lub poruszania sie w korku. dźwięk jest metaliczny i przerywany jakby czasami klocki nie odbiły lub cos podobnego i nie wiem co to moze byc .Mam cały nowy uklad hamulcowy tloczki odbijają wzorowo nie mam tez luzu na kołach na podnośniku. Przy szybszej jeździe w ogole nie ma problemu i nie slychac tez szumu łożysk.:dolamam

 

Efekt jest taki że jak ruszam czasami i z przedniego koła czesto przy skretach i wolnej jezdzie na 1 slyschac metaliczny dźwięk takjakby jakis metal o metal tarł . Odczuwalne jest przy tym momencie na pedałach i kierownicy masowanie od tego dźwięku.. Myślałem ,ze moze hamulce nie odbijają i trze "ale metaliczny dźwięk" ? Nie wiem co to jest , na podnośniku u mechanika nic niepokojącego nie zauważyliśmy a mimo tego mam taki dziwny objaw. Myslałem też o łożysku ale brak luzu i brak szumu podczas jazdy ?.. tez mnie zbiło z tropu :dolamam

 

PROSZE O WSPARCIE tych którzy mogli by mieć juz taki przypadek lub każda sugestia bedzie miała znaczenie z Góry dzięki z podpowiedź

wygląda na przegub ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe może dodam jeszcze ,że chyba ale jeszcze to sprawdze dokladnie . kiedy mam ten objaw i przytrzymam hamulec lekko to automatycznie znika, ale jeszcze musze to sprawdzic. typowo metaliczny dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj w dziale b5, być może tam ktoś się z takim czymś spotkał. A co do tematu to miał ktoś z Was przypadek, że łożysko huczy podczas hamowania? Czym większa prędkość, tym huczenie głośniejsze podczas hamowania. Mam trochę skrzywioną tarczę i podejrzewam,że to przez to łożysko się uszkodziło. Dodam, że klocki też już się kończą pomału, ale ewidentnie to jest odgłos łożyska.

 

Jednak to była wina klocków. Po wymianie cisza podczas hamowania.

Edytowane przez sadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kolegi/koleżanki o nicku pannonia:

 

Miałem dokładnie tą samą sytuację, do tego jeszcze na niemieckiej autostradzie.

Jeżeli twój pasek ma takie objawy jak metaliczne stuki, bicie kierownicy i ściąganie na bok, to nie jest to wina łożyska, tylko przegubu.

Po czasie bicie na kierownicy stało się tak nieznośne że ustępowało przy 30 km/h...a po autostradzie w Niemczech tyle jeździć nie wolno.

Mechanik z ADAC którego ściągnąłem zdiagnozował usterkę, i stwierdził że to przegub i auto nie nadaje się do jazdy, no cóż...laweta i dzida do granicy^^ Po odstwieniu do mojego mechanika wyszło...że to przegub:D i 300 PLN poszlooooooo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś kotleta odgrzał.. Pannonia już tego nie przeczyta bo nie ma takiego użytkownika na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności