Skocz do zawartości
traksio

Wymiana Vacum pompy(tandemowej)-Manual

Rekomendowane odpowiedzi

to co się dało to wygrzebałem małym śrubokrętem a reszta drobne to wyssałem odkurzaczem , w środku było sucho żadnego oleju tam nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłes jeszcze magnesem powyciagać no ale i tak bedzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już po wymianie pompy wszystko ok pasuje , ale opiłki metalu jednak są w filtrze oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pompa o nr: 038 145 209 C Bosch będzie dobra jako zamiennik dla Luka?

Edytowane przez DeepHeet
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pompa o nr: 038 145 209 C Bosch będzie dobra jak zamiennik dla Luka?

 

 

TAK:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a dokręcaliście kluczem te śruby do głowicy czy "na oko"? Bo gdzieś czytałem że górne mają mieć 20, a dolne 10nm, tylko że nie mam klucza dynamometrycznego i nie wiem czy się za to zabierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - górne 20Nm, dolne 10Nm.

Przy metalowej uszczelce radziłbym kluczem dynamomentrycznym dokręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na oko i na pewno nie było to 20 i 10 tylko więcej, 400km za mną i nic się nie dzieje, na manometrze wzorowe -1bar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pod pompę vacum bosch przychodzi tylko uszczelka metalowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy pod pompę vacum bosch przychodzi tylko uszczelka metalowa?

Tak. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. :ok

 

Przekonany byłem że jest jeszcze gumowa. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! jestem nowy przeszukalem caly internet zeby dowiedziec co sie dzieje z moim passerati. Wiec sprawa wyglada tak po dlugich obserwacjach doszlem do wniosku ze cofa sie paliwo po dluzszym postoju , prawdopodobnie z vacum pompy bo jak zacisne przewod powrotny ( ten dolny ) to rano auto pali od reki . w necie wyczytalem ze jest tam taworek zwrotny w niej i to on siada . wiec zostaje wymienic pompe vacum albo doklozy 2 zaworek i pojawia sie problem bo oryginalny upuszcza cisnienie po 1 bar , i nie umiem takiego niegdzie znalesc pisalem to jednego goscia z allegro co tym handluje to powiedzial ze on nie ma takich. Ma ktos jakis namiar gdzie idzie to dostac ?

 

dodam ze mam jeden oryginalny miedzy vacum a filtrem ale on upusza cisnienie po 0,5 bar wiec kupno 2 takiego samego na nic mi sie zda. teraz w ukaldzie prawdopodobnei jest zle cisneinie i passat nie rowno chodzi jest to prawdopodobne ? i

 

i sprawa 2 gdzie moge dobrze i tanio zregenerowac pompke poniewaz na wolnych obrotach sie zawiesza tzn bipy w normie (+ 30 )ale dawka na +2.99 (blok 13) i sie zatnie dodam gazu i juz lepiej na jakis czas. Czy moze sprobowac regulacji ? wiazka juz poprawilem. nie regulowalem bo byl za cieplo i silnik nie zdazyl ochlonac.

 

Doradzie cos prosze !

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie wie ? prosze doradz ktos cos ( niemiecka klawiatura brak pl znakow :kwasny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nikt nic nie doradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od regeneracji pompowtryskiwaczy, przy okazji należy sprawdzić czy ich gniazda w głowicy nie są nadmiernie wytarte.

 

http://www.wtryskiwacz.com.pl/wtryskiwacze_pompowtryskiwacze_naprawa_i_regeneracja_pompowtryskow_tdi_vw_audi_skoda_seat_scania_volvo_iveco_stralis_fh12.html

 

Zanim wymontujesz spróbuj najpierw czyszczenia preparatem Liqui Moly

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/138212-Czyszczenie-pompowtryskiwaczy-preparatem-Liqui-Moly

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od regeneracji pompowtryskiwaczy, przy okazji należy sprawdzić czy ich gniazda w głowicy nie są nadmiernie wytarte.

 

http://www.wtryskiwacz.com.pl/wtryskiwacze_pompowtryskiwacze_naprawa_i_regeneracja_pompowtryskow_tdi_vw_audi_skoda_seat_scania_volvo_iveco_stralis_fh12.html

 

Zanim wymontujesz spróbuj najpierw czyszczenia preparatem Liqui Moly

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/138212-Czyszczenie-pompowtryskiwaczy-preparatem-Liqui-Moly

 

a np wymina uszeczelniaczy cos da ? szukam juz uzywanej pompki o oznaczeniu BE (ktos juz grzebal , 4 pompki pochodza z silnika BTB 150 km - sharan ) i teraz pytanei czy mozna dac 1 pompke BA tak ajak powinna siedziec seryjnie czy np AL tez od 150km z golfa . (niemiecka klawiatura sorry za bledy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nic ? odezwicie sie cos nie badzie tacy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana uszczelniaczy cos da to poszukaj w temacie usczelnienia pompek-ale to normalne ze da !!!

można każdą pompke wsadzic ale pózniej trzeba ją programowo dopasować

młody jesteś na forum i chcesz mieć wszystko na gotowo czyli szybkie pytanie i szybka odpowiedz ale NIE MA TAK !!!

forum juz jest na tyle stare i juz tyle tamatów było wałkowane że napewno jest to gdzies opisane więc musisz szukać a po drugie po co opisywac po kilka razy to samo i śmiecić forum??? trzeba szukac i czytać

ja też jak zaczynałem nie mogłem sie tu odnaleśc a po jakims czasie mam w małym palcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wymiana uszczelniaczy cos da to poszukaj w temacie usczelnienia pompek-ale to normalne ze da !!!

można każdą pompke wsadzic ale pózniej trzeba ją programowo dopasować

młody jesteś na forum i chcesz mieć wszystko na gotowo czyli szybkie pytanie i szybka odpowiedz ale NIE MA TAK !!!

forum juz jest na tyle stare i juz tyle tamatów było wałkowane że napewno jest to gdzies opisane więc musisz szukać a po drugie po co opisywac po kilka razy to samo i śmiecić forum??? trzeba szukac i czytać

ja też jak zaczynałem nie mogłem sie tu odnaleśc a po jakims czasie mam w małym palcu :)

 

rozumiem kolego tylko szukam juz w necie 2 tygodnie i nic nie umiem znalesc..oleju nie bierze ani nie przybywa ..zalozylem zaworek zwrotny na powrocie vacu i jak rano podpompuje pompa z baku kilka razy to auto zapali zatelepocze i juz chodzi . jdna pompka sie zawiesi ( 1 wartosc 2.99) i za chwile jest okej i tak co jakis czas sie zawiesi i nie rowno chodzi ..i teraz pytanie czy kupywac nowa pompke czy tylko oringi na nich..prblem w tym ze jak wyjade w trase to nie bedzie mnie miesiac i nie mam mozliwosci w zabawe zamiany pompek i przekladek :/: chodzi o to czy usczkodzony oring moze zapowietrzac ta pompke i moze tak swirowac , czy jedank sie konczy .( podoginalem blaszki w wiazce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem a może masz wsadzone jakies pompki i wogóle nie zgrane z softem i dlatego kuleje silnik

ja nie przerabiałem takiego problemu ale jak mowisz ze olej jest w stanie to znaczy ze ropa nie leje sie z podkładki

a sama pompa vacum??? dobra ??? to ona chyba odpowiedzialna za podawanie paliwa na pompki

a czysciłeś pompki jakimś środkiem do pompek???

spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności