Skocz do zawartości
selega1

Nie działa podgrzewanie tylnej szyby w b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem : Nie działa podgrzewanie tylnej szyby w passacie b6 sedan...gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: bezpiecznik, prąd we wtyczkach przy szybie, szybę czy jest połączenie między lewym a prawym konektorem przy szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory to bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i sa ok, przycisk podgrzewania po wcisnieciu normalnie reaguje, wiec na szybie chyba nie ma uszkodzen... Oprócz podgrzewania nie mam oswietlenia w bagazniku, zarówka ok...otworzylem boczek z prawej strony , pełno kabli, ze 4 koncowki nigdzie nie wpiete...po lewej stronie jedna nigdzie nie wpieta...szukałem miejsca na wpiecie tych wtyczek i nic nie znalazlem...gdzie jest wtyczka podlaczenia podgrzewania i swiatla w bagazniku? I jak wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przycisk podgrzewania po wcisnieciu normalnie reaguje

jeżeli po tej operacji sprawdziłeś prąd w kablach przy szybie i jest o.k. to wina szyby.

wiec na szybie chyba nie ma uszkodzen...

sprawdzisz to miernikiem, czy jest połączenie międzu konektorami przy szybie.

Oprócz podgrzewania nie mam oswietlenia w bagazniku

a prąd dochodzi? dopływem prądu do żarówki steruje zamek w klapie (mikrowłącznik chyba tak to się nazywa, nie pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo komputer nie wykrywa jak bagaznik jest otwarty...dziala na drzwi i przednia klape, na tył nie...co chwile znajduje cos nowego :/ a auto mam od tygodnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym zdjął tapicerkę z klapy i sprawdził możliwie największa ilość połączeń elektrycznych. Być może ktoś wymieniał lub malował klapę i coś tam nie gra

dodatkowo komputer nie wykrywa jak bagaznik jest otwarty

dlatego nie załącza lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem to jak w tytule, brak ogrzewania tylnej szyby.

 

PASSAT B6 1.9 TDI S 2006 rocznik.

 

1. Bezpiecznik sprawdzony - ok.

2. Włącznik sprawdzony - ok.

3. Przekaźnik totalnie spalony (patrz zdjęcia) - stan zastałem po kupnie samochodu.

 

IMG_3808.jpg

 

4. Vag wskazuje błąd 00975 – ogrzewanie tylnej szyby.

5. Po wymianie przekaźnika na nowy:

- włącznik się włącza (zapala się kontrolka)

- słychać cykniecie w przekaźniku (przy włączaniu i wyłączaniu).

- przekaźnik się załącza .

(napięcie mierzone na bezpieczniku ogrzewania szyby po załączeniu obniża się z ponad 14V na 13V ,silnik zaczyna pracować pod obciążeniem alternatora (obroty).

 

Gdzie szukać przerwy, albo co może być uszkodzone ???

 

Jedno mnie tylko zastanawia, co mogło spowodować takie spalenie tego przekaźnika.

Przekaźnik jest 40A , bezpiecznik 30A - powinno przepalić bezpiecznik jako pierwszy :ocochodzi

 

oraz czy nie spowodowało to jakiegoś uszkodzenia w miejscu podłączenia tego przekaźnika.

IMG_3814.JPG

Edytowane przez lewmir
uaktualnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie jest podłączenie zasilnia do ogrzewania tylnej szyby, oraz jak przewody idą dalej do przekaźnika - muszę sprawdzić cały obwód , gdyż mam gdzieś przerwę (albo zwarcie) i mi ogrzewanie nie działa.

Po ściągnięciu panelu podsufitki, przy tylnej szybie widać tylko wzmacniacz antenowy i 3 światło stopu, nigdzie nie ma zasilania do ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy ale na większość pytań znalazłem odpowiedz za co serdecznie dziękuję, a teraz podpinam się pod stary temat bo nie mogę znaleźć rozwiązania. Tak jak pisal poprzednik, bezpieczniki mam ok przycisk też reaguje i zapala lampke, pomimo tego ogrzewanie nie działa. Czy ktoś poradził dobie z tym tematem? Albo wie co gdzie odkręcić aby dostać się do kabli przy szybie?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

****

Jako że nie dawało mi to spokoju, spróbowałem na własna rękę jakoś to porozkładać. Słupki przy oknie wystarczyło pociągnąć do siebie i kabelki mamy jak na dłoni, po sprawdzeniu prądu w słupkach okazało się, że ten wcale tam nie dochodzi, a więc powróciłem do skrzynki z bezpiecznikami aby jeszcze raz ją przejrzeć, tak jak wcześniej, wszystko było w porządku, aczkolwiek winowajcą był BRAK bezpiecznika od ogrzewania szyby, po prostu sprzedający wyciągną go po przepaleniu ale nie zadał sobie trudu aby założyć nowy, a ja patrząc na schemat z bezpiecznikami widziałem go odwrotnie. Teraz już wszystko hula...

Edytowane przez krzysiekem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby po włączeniu ogrzewania przycisk sam się wyłącza jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby po włączeniu ogrzewania przycisk sam się wyłącza jakieś sugestie ?

 

po jakim czasie się wyłącza.... jak po paru minutach to tak właśnie ma działac...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około po 2 sekundach hmm zastanawiam się nad rozebraniem plastiku na klapie możne coś tam nie łączy. Ale czytałem ze ciężko:ummto zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to jest przerzucać worki z cementem...

A zdjąć plastik z klapy wcale nie jest TRUDNO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie grzebałeś w kodowaniu lub nie zmieniałeś bordnetz'a ?? Ja miałem podobnie z przednią podgrzewaną szybą ale to po zmianie bordnetz'a bo w aucie z którego brałem nie było grzanej przedniej szyby a nie zaznaczyłem , że u mnie jest i jak włączałem to też moment zaświeciła się i gasła po zakodowaniu wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mechanicy patrzyli żadnego błędu niema niby prąd nie dochodzi do żyłek tak sprawdzali ze cały dzień w dupę strzelił. Zabrałem auto bo by rozłożyli na części pierwsze :D muszę szukać dobrego elektromechanika :mlask. Ale aż dziw mnie bierze ze ani centa nie wzięli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś mechanicy patrzyli żadnego błędu niema niby prąd nie dochodzi do żyłek tak sprawdzali ze cały dzień w dupę strzelił. Zabrałem auto bo by rozłożyli na części pierwsze :D muszę szukać dobrego elektromechanika :mlask. Ale aż dziw mnie bierze ze ani centa nie wzięli :)

 

No i co udało się zrobić ?? Ja dziś zauważyłem że podgrzewanie lewego lusterka działa a prawego nie . Więc w prawym lusterku pewnie poszła mata . A tylna szyba nic jak nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do tematu, przyciskam przycisk i po 2 sek sam się wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności