Skocz do zawartości
pawlo211

zmiana licznika elektronicznego na licznik na linke

Rekomendowane odpowiedzi

witam

padł mi licznik elektroniczny w moim Passacie ,zdobyć drugie to tdi graniczy z cudem ,zastanawiałem się czy da się przerobić na licznik na linkę ,a może już ktoś to robił prosiłbym o pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da radę skoro ludzie z liczników na linkę zakładają elektryczne to i odwrotnie też da radę gdzieś są już takie tematy, ale czy nie lepiej dać licznik do dobrego elektryka żeby spróbował ci go reanimować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz tzw slimaka do skrzyni z 1z ( oznaczenia skrzyni nie znam ) kupujesz linke i zwykly licznik. A montaż analogiczny do demontażu, a mianowicie wyciagasz zaslepke w scianie grodziowej zaraz za licznikiem wkladasz linke, prowadzisz ja do tzw slimaka w skrzyni składasz wszystko i hula, ja w AAZ mialem licznik elektroniczny, wywalilem linke bo mi skakala wskazowka a strasznie mnie to irytowalo. za wszsystkie czesci zaplacilem 70zl troszke przeklamywal ale obnizylem wskazowke i bylo w miare oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da się przerobić na licznik na linkę
Da się. Niedawno zmieniałem w drugą stronę czyli z linki na elektronika bo zachciało się dołożenia MFA :fajny Z tego co pamiętam będziesz potrzebował jedynie linkę no i licznik. Linka jest zakończona takim jakby metalowym mocowaniem które to wystarczy nakręcić na napęd ślimakowy. U mnie po wyjęciu ze skrzyni linki ze ślimakiem wyglądało to tak

fd9a44a0834edab8m.jpg

 

Wystarczy napęd zaznaczony na czerwono odkręcić od impulsatora (widać go jeszcze obok) i przykręcić do linki. Napędy ślimakowe w obu przypadkach są takie same. Musisz tylko sprawdzić czy w podszybiu masz takie jakby widełki (zaznaczone na poniższej focie), za które zaczepia się linkę. Bez tego jej końcówka będzie wypadała z licznika

76de92d650e8260em.jpg

 

 

 

A ten to już w ogóle nie wie co sprzedaje. Licznik zwykły elektronik a napisał że z MFA:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a co potrzeba w odwrotną stronę przy wymianie licznika na linke na elektronik? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było było było. jeśli sam licznik bez MFA to licznik, impulsator i trzy przewody podłączane do impulsatora. masa, plus po stacyjce i trzeci sygnałowy idący do licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mihav

a powiedzcie skad wyprowadzic wezyk podcisnienia do licznika ? jakis trojnik zalozyc?

pozdrawiam

Edytowane przez mihav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciśnienie musi być wzięte za przepustnicą, trójnik

w jakiś wężyk i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności