Skocz do zawartości
piotrada

Problem z abs-em po wymianie sterownika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Wymieniłem sterownik ABS-u ponieważ stary miałem popsuty. Podkreślę że numer sterownika który zakupiłem jest taki sam . Po przełożeniu przekręciłem kluczyk i nareszcie kontrolka ABS-u zgasła . Radość jednak nie trwała długo. Po przejechaniu kilku metrów i zahamowaniu kontrolka znowu się zapaliła. Sprawdziłem bezpieczniki , stop również jest ok ,akumulator jest naładowany . Proszę o podpowiedz jaka może być przyczyna palącej się kontrolki ABS-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś go pod VAG-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę dziś już było za póżno . Zakładałem go wieczorkiem ok 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bylo nie tak z starym sterownikiem tz dlaczego go wymieniales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem go naprawić i niestety nie udało się.Nie chciałem go wysyłać do naprawy bo tylko kasę bym wydał na przesyłki .Kolega go obejrzał pod lupą i powiedział że chyba z niego nic nie będzie, a trafił mi się inny za niewielka kasę więc kupiłem. Ciekawi mnie tylko to że działał (zgasła kontrolka) a po pierwszej próbie hamowania znów się zapaliła.Stary sterownik po podpięciu pod komputer pokazywał zwarcie

Edytowane przez piotrada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wykonales procedure kodowania nowego sterownika, bo takowa sie wykonuje wymieniajac sterownik pompy abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo niewiedziałem o tym .jak to zrobić i czy po wymianie o takim samym numrze seryjnym jest to konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie wymienialem sterownik , i po wymianie dalej sie swiecily kontrolki, dodatkowo na komputerze wywalilo jeszcze bl czujnika kata skretu w kierownicy co jest jakos powiazane , okazalo sie ze nowy sterownik choc o tych samych numerach trzeba kodowac , po wykonaniu kodowania wszystko wrocilo do normy

 

 

ja zrobilem wedlug tej procedury znalezionej na necie

Zrób dokładnie po kolei tą procedurę. Jak masz wszystko sprawne i czujnik kąta skrętu ustawiony na żółtą kropkę to zakodujesz na 100%. Kierownica ustawiona na wprost +-5stopni

1. 03 ABS

2. 11 LOGIN 09555

3. 10 Kodowanie 4255 (teraz powinien już bez problemu przyjąć kodowanie)

4. 11 LOGIN 40168 [zerownie czujnika kąta skrętu]

5. 04 Nastawy podstawowe, kanał 001 [powinno wyświetlić czujnik skrętu OK]

6. 06 wyjście

Po tej procedurze powinny automatycznie skasować się błędy, i kontrolki abs i esp powinny zgasnąć.

Możesz jeszcze sprawdzić w odczycie 08 w kanale chyba 005 czy czujnik kąta skrętu dobrze wskazuje położenie kierownicy.

 

 

ty masz B5 3B, wiec procedura moze byc troszke inna poszukaj na necie to dokladniej sie dowiesz o co chodzi ,

 

 

a piszesz ze jeszcze na kompie nie byles wiec jak podlaczysz to sie wszystkiego dowiesz

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź jutro będę działał dalej a zaczne od podjechania na kompa . Jutro napiszę co zdziałałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na kompie i gościu powiedział tak jak pisał bolo02 że trzeba zaprogramować sterownik .Czy wie ktoś jakiej firmy są montowane czujniki abs-u w B5. Mam jeden zepsuty ,chcę dokupić ale nie wiem jaki.Gość od kompa chce mi zamontować boscha za 200 zl. Za porady z góry dzięki.

Edytowane przez piotrada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/czujnik-abs-przod-audi-a4-vw-passat-b5-superb-fv-i2217725532.html

 

ja do swojego kupowalem u tego goscia, juz pol roku jezdze i spokoj czujniki dzialaja , firma AUTOLOG niby ok ale nigdy nie ma pewnosci a 200zł sztuka to troche przesada moim zdaniem ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam tako ciekawostkę nie wiem z jakiej paki ale miałem dziurę w pompie abs-u. Wymieniłem cało z elektroniko i nic nie kodowałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja ostatnio przekładałem sterownik bo z moim komputer się nie łączył na taki sam o tych samych numerach i nic nie kodowałem. Trochę pojeździłem i wszystko się samo ustawiło i ABS działa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności