Jump to content
Sign in to follow this  
piotrada

Problem z abs-em po wymianie sterownika.

Recommended Posts

Samochód: B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB)
    Rok prod: 1998

Witam wszystkich forumowiczów. Wymieniłem sterownik ABS-u ponieważ stary miałem popsuty. Podkreślę że numer sterownika który zakupiłem jest taki sam . Po przełożeniu przekręciłem kluczyk i nareszcie kontrolka ABS-u zgasła . Radość jednak nie trwała długo. Po przejechaniu kilku metrów i zahamowaniu kontrolka znowu się zapaliła. Sprawdziłem bezpieczniki , stop również jest ok ,akumulator jest naładowany . Proszę o podpowiedz jaka może być przyczyna palącej się kontrolki ABS-u ?

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM)
    Rok prod: 1999

Podłączałeś go pod VAG-a?

Jutro pojadę dziś już było za póżno . Zakładałem go wieczorkiem ok 19

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2009

co bylo nie tak z starym sterownikiem tz dlaczego go wymieniales ?

Próbowałem go naprawić i niestety nie udało się.Nie chciałem go wysyłać do naprawy bo tylko kasę bym wydał na przesyłki .Kolega go obejrzał pod lupą i powiedział że chyba z niego nic nie będzie, a trafił mi się inny za niewielka kasę więc kupiłem. Ciekawi mnie tylko to że działał (zgasła kontrolka) a po pierwszej próbie hamowania znów się zapaliła.Stary sterownik po podpięciu pod komputer pokazywał zwarcie

Edited by piotrada

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2002

a wykonales procedure kodowania nowego sterownika, bo takowa sie wykonuje wymieniajac sterownik pompy abs

Nie bo niewiedziałem o tym .jak to zrobić i czy po wymianie o takim samym numrze seryjnym jest to konieczne?

u siebie wymienialem sterownik , i po wymianie dalej sie swiecily kontrolki, dodatkowo na komputerze wywalilo jeszcze bl czujnika kata skretu w kierownicy co jest jakos powiazane , okazalo sie ze nowy sterownik choc o tych samych numerach trzeba kodowac , po wykonaniu kodowania wszystko wrocilo do normy

ja zrobilem wedlug tej procedury znalezionej na necie

Zrób dokładnie po kolei tą procedurę. Jak masz wszystko sprawne i czujnik kąta skrętu ustawiony na żółtą kropkę to zakodujesz na 100%. Kierownica ustawiona na wprost +-5stopni

1. 03 ABS

2. 11 LOGIN 09555

3. 10 Kodowanie 4255 (teraz powinien już bez problemu przyjąć kodowanie)

4. 11 LOGIN 40168 [zerownie czujnika kąta skrętu]

5. 04 Nastawy podstawowe, kanał 001 [powinno wyświetlić czujnik skrętu OK]

6. 06 wyjście

Po tej procedurze powinny automatycznie skasować się błędy, i kontrolki abs i esp powinny zgasnąć.

Możesz jeszcze sprawdzić w odczycie 08 w kanale chyba 005 czy czujnik kąta skrętu dobrze wskazuje położenie kierownicy.

ty masz B5 3B, wiec procedura moze byc troszke inna poszukaj na necie to dokladniej sie dowiesz o co chodzi ,

a piszesz ze jeszcze na kompie nie byles wiec jak podlaczysz to sie wszystkiego dowiesz

Edited by bolo02

Dzięki za podpowiedź jutro będę działał dalej a zaczne od podjechania na kompa . Jutro napiszę co zdziałałem

Wczoraj byłem na kompie i gościu powiedział tak jak pisał bolo02 że trzeba zaprogramować sterownik .Czy wie ktoś jakiej firmy są montowane czujniki abs-u w B5. Mam jeden zepsuty ,chcę dokupić ale nie wiem jaki.Gość od kompa chce mi zamontować boscha za 200 zl. Za porady z góry dzięki.

Edited by piotrada

http://allegro.pl/czujnik-abs-przod-audi-a4-vw-passat-b5-superb-fv-i2217725532.html

ja do swojego kupowalem u tego goscia, juz pol roku jezdze i spokoj czujniki dzialaja , firma AUTOLOG niby ok ale nigdy nie ma pewnosci a 200zł sztuka to troche przesada moim zdaniem ,

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2004

A mam tako ciekawostkę nie wiem z jakiej paki ale miałem dziurę w pompie abs-u. Wymieniłem cało z elektroniko i nic nie kodowałem ?

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000

Witam a ja ostatnio przekładałem sterownik bo z moim komputer się nie łączył na taki sam o tych samych numerach i nic nie kodowałem. Trochę pojeździłem i wszystko się samo ustawiło i ABS działa. Pozdrawiam.