Skocz do zawartości
okocza87

jak usunąć szumy M-Tech Legend II przy włączonym wzmacniczu??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam fajne radyjko M-Tech Legend II plus do tego antena Sunker 116 (fajny zestaw):jasne wszystko ladnie ze soba dostrojone super odbiera pod warunkiem ze zwykłe radio jest wylaczone nie chodzi tyle co o radio ale wzmacniacz ktory jest w bagazniku z tuba wzmacniacz przykrecony jest do góry pod polka pod szyba. skad wiem ze to wina wzmacniacza? Bo jesli wypne jego wzbudzenie to jest ok. I teraz mam pytanie co zrobic zeby zlikwidowac szumy, pozostawiajac wzmacnicz a i jesli dam go w inne miejsce to i tak niczego nie zmienia :kwasny

Prosze o dorade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. przetwornica chyba w nim sieje, u mnie wraz z rytmem muzyki są szumy i skala robi za VU-meter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz podłączone radio tzn czy pod zapalniczkę czy na stałe ?? , i którędy masz puszczone przewody od wzmacniacza i anteny CB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cb mam podłączone pod radio na stałe, a przewody od wzmacniacza idą lewa strona z przewodem od anteny myślisz ze maiło by to jakiś większy wpływ ze jeden idzie kolo drugiego??:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz podpiętą masę od wzmaka ale w większości przypadków puszczenie masy ze wzmaka do akumulatora rozwiązuje problem. Miałem tak ze swoim radiem CD.

 

a przewody od wzmacniacza idą lewa strona z przewodem od anteny

 

nie będzie to miało znaczącego wpływu - podepnij masę pod aku, to powinno rozwiązać problem

 

Najlepiej by było gdybyś CB podpiął pod przekaźnik pod kierownicą (możesz na stałe albo pod przekaźnik od stacyjki) zajmie ci to bagatela 30 min z piwkiem w ręku

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila kolego próbowałem to i z tego niestety nic :/: to jest cos po stronie wzmacniacza tylko teraz pytanie co? i jak temu zaradzić?:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem wyżej, ale nikt mnie słuchać nie chce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słucha kolego ale co z tym mozna zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będzie to miało znaczącego wpływu - podepnij masę pod aku, to powinno rozwiązać problem

oj nie wiem... jak kabel antenowy leci wzdłuż kabli RCA to zawsze przy "basie" jest ciche "sssssysyyyyy......alaj" ;-) jak woziłem skrzynie w 405 próbowałem wszystkiego :) kable szył prawą str, antena lewą...(nie wiele to dało bo przecież spotykały się w bagażniku i na klapie :P ) CB doczekało się wpięcia pod aku bezpośrednio i na stałe... na kablach do zasilania CA (grube osłony!) i nadal to samo :) Po prostu wielkie pole magnetyczne, wytwarzane przy zejściu głośnika 400W(ts-306) robiło swoje.... jak słuchałem ciszej , nie było to prawie odczuwalne... BTW CB + audio i tka sie gryzie... dlatego u mnie rozsądek wziął górę!! SKRZYNIA WYLECIAŁA :D wole słabsze audio niż wyższe mandaty ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ekran przetwornicy we wzmaku, dobre przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki arsen za radę też dzisiaj przez cały dzień próbowałem coś poradzić i nic, rozłączyłem kable od anteny i od radia na obie strony samochodu ale i tak nic nie dało;/ pewnie trzeba bedzie sie pozbyc zestawu hehe :D bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno ale proponuje zastosować filtr przeciwzakłóceniowy tak to wygląda filtr-samochodowy-przeciwzakloceniowy-f-7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem... jak tuba jest wlaczona to szumy w cb slychac w rytm muzyki:/ ale pisze dlatego o tym ze nawet ten filrt nie pomaga. Kupilem taki za 25zl i mialo byc po problemie. a jednak nie. Kupilem inny bo tak proponowal gosciu na gieldzie za 50zl i tylko szkoda kasy;/ wiec albo zaklucenia albo tuba wont z bagaznika. innego wyjscia nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filtry nic nie dają, spróbuj podłączyć dla testu cb na krótko do akumulatora, może coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dają dają. ale faktycznie podłączenie do aku też jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem już chyba wszystkiego. chyba ze to wina radia? Posiadam Alana 109 i antenę hustler IC 100. Moze ktos posiada i moze cos na ten temat powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może kable sygnałowe lepsze dać? są takie ekranowane. jeszcze możesz spróbować inne radio(to grające) podłączyć i zobaczyć czy to nie radia wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio na pewno nie ale z kablami mogę spróbować... nic nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności