Skocz do zawartości
grzechu

zamek drzwi b5 naprawiać czy wymienić

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zamkiem w swoim passacie i chce sie doradzić czy próbować go naprawic czy wymienić na nowy chodzi o zamek przednich drzwi od kierowcy,przy otwieraniu drzwi nie załącza mi podświetlenia wnętrza i nie działa brzeczyk zapalonych świateł moduł komfortu ok sprawdzałem suchy.Na allegro znalazłem taki zamek; http://moto.allegro.pl/zamek-drzwi-przod-l-vw-passat-b5-golf-iv-bora-leon-i2206579713.html bo orginały to pewnie mega drogie.Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena, którą podałeś w linku nie jest wygórowana. Jeżeli trzymałeś kiedykolwiek lutownicę w dłoni oraz śrubokręt to tutaj masz opis oraz zdjęcia. Roboty trochę jest, trzeba też uważać aby po lutowaniu -jak w linku, właściwie to wszystko poskładać. Nagrodą jest działający brzęczyk, oświetlenie oraz wiele satysfakcji.:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe jak ma się cena do jakości,właśnie roboty troche jest a ja zabardzo nie mam czasu na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem standardowe krancówki i mam spokój na lata, 30 min zajeła mi kazda strona i nie trzeba rozbierac zamka, wszystko zaczeło działac oswietlenie brzeczek itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłes owe krańcówki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyjąłem z Jackiem zamek, przelutowaliśmy styki i działa :D Jakbys go wyciągał, to zwróć uwagę na mikrostyk. I ewentualnie za 5 zeta takie coś kupujesz, wymieniasz i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamka nie musze rozbierać zeby dostac sie do mikrostków.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety musisz wyjąć zamek i go rozebrać - inaczej tego nie naprawisz :fajny Mikrostyk jest wewnątrz zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie wiem z jednej strony mam chec to rozebrać i zrobić a z drugiej to wymienic zamek i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile chcesz czasu na to poświęcić :D A ile zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasu za bardzo obecnie nie mam,no i nie wiem jak sie za bardzo do tego zabrac wyjąć to moze i bym dał rade gorzej juz rozebraniem tego i naprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej wydać ciut więcej i wymienić na nowy :bry2 A stary dasz komuś, kto ci go zreanimuje. Będziesz miał na zapas albo komuś odsprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/zamek-drzwi-p...206579713.html

Nie kupuj tego zamka. Jakość wykonania okropna. Pokrywa od silniczka i płytki jest nieszczelna, rygiel lata w każdą strone. Strach trzasnąć drzwiami aby się coś nie rozleciało. Mam identyczny zamek jako dawce, tylko mikrowłączniki jeszcze można wykożystać reszta to kibel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe jak z jakoscia wykonania tych zamków,nikt na forum nie wymieniał zamka na nowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już i tak będzie rozebrane do tego stopnia to proponował bym go rozebrać i zobaczyć, prawdopodobnie to luty będą albo jeszcze tak jak u mnie to była ścieżka przerwana, wstawiony kabelek i wszystko ok. Mikrostyki też da się sprawdzić. U brata znowu nie działało z nich nic, oprócz CZ z pilota i były dwa kabelki do poprawy i wszystko ok. Przednie drzwi się lepiej rozbiera jak tylne, więc ja bym naprawiał pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/zamek-drzwi-p...206579713.html

Nie kupuj tego zamka. Jakość wykonania okropna. Pokrywa od silniczka i płytki jest nieszczelna, rygiel lata w każdą strone. Strach trzasnąć drzwiami aby się coś nie rozleciało. Mam identyczny zamek jako dawce, tylko mikrowłączniki jeszcze można wykożystać reszta to kibel.

 

Zapomniałem dodać że owy zamek prawdopodobnie przez swoją nieszczelność i co za tym idzie obecność wody w środku zamknął drzwi na amen i było trzeba go łomem roz..... aby wkońcu puścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba rozbiore i spróbuje naprawić dzieki chłopaki za rady!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Bartosza wystarczyło poprawić lut, krańcówki były w porządku. Trzymaj sie tylko instrukcji do której link masz w wątku #2. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - naprawiać, bezwzględnie. Może cena zamka niewygórowana ale po co ten wydatek skoro możesz sprawę załatwić sam, za darmo? W moim przypadku też jedynie wystarczyło poprawić luty, gołym okiem było widać pęknięcia, wiadomo, drzwi kierowcy są najmocniej eksploatowane, zawsze je otwierasz i zamykasz :) poprawiłem luty i prawie 3 lata już jest spokój, jest oświetlenie, jest brzęczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznam czy to krańcówki czy luty??rozbiore a okaże sie ze to krańcówki i zostawie auto z rozebranymi drzwiami i bede czekał aż gdzieś zamówie krańcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności