Skocz do zawartości
luck

Ocena - 1.8T AEB, brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok,

zrobiłem teścik.

Połączyłem ze sobą WG i króciec na zimnej stronie turbo. Nic nie przeładowało, a auto zbierało się odrobinę gorzej, więc poskładałem wszystko tak jak być powinno i pozostało tylko zamówić N75.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

 

Pozdr.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grucha jesli sie tym nie zgadzasz

Damian zgadzam się z tobą w 100% mój błąd ;) po prostu pomyliłem zachowanie turbo po całkowitym zdjęciu wężyka z gruszki z zachowaniem turbo po połączeniu wężyków z obudowy turbiny z gruszką na krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod ten temat, żeby nie zakładać kolejnego wątku. Mam problem z moim paskiem B5 1,8T "98" jadać spokojnie ekonomicznie jest wszystko OK lecz jak da mu się po gazie to silnik się dławi tzn jest perfidne szarpnięcie wiem, że na forum było tego pełno ale nie znalazłem konkretnej przyczyny dodam, że przepustnica, przepływomierz, filtry wszystko jest sprawne. Oddając samochód do serwisu po tygodniu stwierdzili, że to turbina, że mam ją pękniętą i na dodatek z niej cieknie. Mechanik pokazał mi gdzie jest to pękniecie ale ja tam żadnej dziurki nie widzę tylko małą kreseczkę, turbina działa normalnie bo nie mam żadnego spadku mocy jedynie co mogę powiedzieć to to, że jak jadę to słyszę jakby turbina zasysała lewe powietrze i nieco przez to głośniej chodzi tak wcześniej nie było. Proszę pomóżcie bo jestem normalnie załamany miesiąc temu wymieniłem rozrząd wydałem 1200zł a teraz czeka mnie ten sam w najgorszym wypadku wydatek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się zrobić logi i sprawdzić błędy. Jeżeli to APU to 002, 115, 118 na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakie to logi ale co chwile wyskakiwał błąd którego nie dało się naprawić ponieważ za każdym razem kiedy się go usuwało to ponownie wyskakiwał i dlatego stwierdził, że to turbina bo jest to pękniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie bardzo wiesz o co mi chodzi. Wejdź w kontakt z kolegą o nicku german81 on jest z Wrocka umówisz się z nim i na pewno postawi Ci właściwą diagnozę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie znam się to fakt :) ok dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz chciał jeszcze jednej opini przed wymiana turbiny to chetnie słuze pomoca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam jeszcze jedno pytanie dziś pojechałem do elektromechanika powiedziałem mu co dolega passkowi, i zrobił pełną diagnostykę co prawda wyskoczyło kilka błędów ale to dało się naprawić i zostały dwa te których nie da się w ogóle usunąć(naprawić)

 

P1559 i P1565 dwa błędy związane z przepustnicą i najlepszy motyw jest taki, że jak oddawałem wcześniej paska to mechanik robił podmianki z innego paska żeby ustalić przyczynę związana z tym dławieniem(szarpaniem silnika) to stwierdził, że moja przepustnica jest OK więc sam już nie wiem.

Edytowane przez Matt_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 2 błedy nie daja sie skasowac bo masz brudna przepustnice i zgubiła nastawy,ale to nie jest przyczyna szarpania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nawet jeśli ją wyczyszczę to dalej będzie szarpać ? dziś jeszcze zrobiłem kilka rund paskiem i dodam, że nie mogę nim jechać więcej niż 80km/h moje podsumowanie jest takie, że ekonomicznie jadąc do 80km/h jest wszystko Ok, ale jak chcę już kogoś np wyprzedzić zaczynając na 4 biegu i przekracza prędkość 80km/h to jest to szarpanie nawet dałem na 5 bieg mając 80km/h i to samo się pojawia to jest jakaś masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedz do mnie to ci to ogarne bo to raczej napewno nie jest peknieta turbina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie trzeba ale wielkie dzięki za pomoc, problem tkwił w sterowniku od turbiny był cały zmasakrowany pęknięty, teraz autko śmiga aż miło. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Luck .Jak rozwiązałeś problem z mocą .Ja mam identyczny silnik i objawy.Jak odłącze wężyk z N75 do turbiny to leci jak głupi. Jak odłącze przeplywomierz to jest tak samo a jak odłacze sonde Lambda to jest chyba trochę lepiej ale szału nie ma. N75 wymieniłem,podciśnienie sprawdzone. Na hamowni wychodzi max około 140km. Doładowanie max 0,6 ale nie regularne. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich furmanowiczów

Jeżeli można podepne się pod temat passata b5 1,8t z roku 1998 kod silnika aeb kupilem 2 miesiące temu .

Auto od początku było bardzo słabe , ai w trakcie eksploatacji bardzo duzo pali okolo 19 l paliwa nie mialo nigdy gazu.

Po zmiezrzeniu cisnienia wyszło że turbo zakończyło żywota.Więc oddałem auto donaprawy turbine mam zregenerowana od

a do z .Ale auto nadal nie ma mocy i pali jak smok zrobilem logi dynamiczne kanalu 2,7,25.

Bardzo prosze o analizę z góry dziękuję

 

http://vaglog.rtnet.pl/adrian5_1977_149608.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed regeneracją:

Po zmiezrzeniu cisnienia wyszło że turbo zakończyło żywota.
Więc oddałem auto donaprawy turbine mam zregenerowana od

a do z .Ale auto nadal nie ma mocy

To dlaczego nie zmierzyłeś po regeneracji? Może stare turbo było OK to, że nie dmucha nie znaczy, że padło. ;)

Sonda przy bucie pokazuje głupoty, przepływka mierzy za mało. Co się dzieje w grupie 008?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzył mechanik zaraz za turbina i powiedział ze teraz jest oki byłem w firmie ktora mi robiła turbine moja była w trzech miejscach miala peknietą myszle i wirnik o 1mm wytarty .Przeplywka jest zamiennikiem ,zastanawia mnie też temperatura max 75 stopni .Dziekuje za odpowiedz jakie mam jeszcze zrobic logi 8 dynamicznie czy jak ? czy jezeli by byla sonda uszkodzona to po jej odlaczeniu byla by roznica w mocy bo auto i tak ma spalanie masakra okolo 20 litrow,prosze o podpowiedz i z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pali 20l to znaczy ze jest zepsuty , przez pół z tego co pali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem przepływke na oryginał bosch i czujnik temperatury teraz tzyma 90 stopni natomiast spalanie nadal 20 litrow,jestem w stanie zapłacic za diagnozę,bo juz nie mam sił na to auto:wkurzony:wkurzony:wkurzony:wkurzony:lol3

 

---------- Dodano o 20:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:48 ----------

 

grgor10 z jakiego miasta pochodzisz chętnie bym ci oddal do naprawy moje auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat u mnie problem wygląda tak; po odpaleniu zimny silniik słychać cykanie tak jak na filmiku niżej. Moc raz jest raz się trochę muli spalanie w normie 10-12 litrów cykl mieszany jest to 1,8t AEB może ktoś podpowie czy to turbina czy samo regulator ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

takie brzęczenie też słychać u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności