Skocz do zawartości
luck

Ocena - 1.8T AEB, brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sory, że odkopuję temat. Mam nadzieję, że troszkę pomoże. :)

Ogólnie rzecz biorąc to sytuacja się poprawiła na tyle na ile poprawiła się po wymianie DV na nowy, wyczyszczeniu N75 (o czym wcześniej nie pisałem) i po wypatroszeniu katalizatora (o czym napisałem i do czego zachęcam, bo w takim aucie które swoje lata ma, prędzej czy później wkład się oberwie i tak jak mój znajomy w B5 1.6 N/A przegrzejemy motor i ugotujemy turbo [na marginesie - wiem, że AHL nie ma dmuchawki, ale w AEB tak by się to skończyło]).

Poprawiło się dosyć znacznie, niestety raczej 150 koni ciągle się tam nie spodziewam.

Brak funduszy nie pozwolił mi na wymianę lambdy i przepływomierza. (Lambda wariuje tak samo jak wariowała w logach które wrzucałem kilka postów wcześniej, a przepływomierz przy ok. 5000/5200 wciąż mierzy max 90g/s.)

Przyszła zima, wymiana oleju i filtrów (Passat na szczęście przelatał już ok 30 tyś bez żadnej usterki, poza spadkiem mocy), opon itd.

Mam nadzieję, że jak zrobi się troszkę cieplej, a ja ogarnę się na uczelni i w portfelu to wezmę się za wóz, bo drażni mnie, że wcale nie odstaję od Vectry B 1.8i 125 KM mojego kolegi i myśl, że coś tam musi być nie tak...

Poprawiło się jeszcze spalanie oleju. Na wymianę Passat wessał jakieś 0,5 l mniej.

 

Mam całe mnóstwo rzeczy do zrobienia z autem, ale mróz jak cholera. Zjadłem godziny i zęby na czytaniu postów i nie mogę się doczekać aż wykorzystam odrobinę nabytej wiedzy, oczywiście ostrożnie. :)

 

Mateusz, a jak się ma Twoje auto?

Edytowane przez Krzewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, byśmy obadali trutnia.

Co do Vectry - nie dziw się, że nie odstajesz zbytnio - Vectra to lżejsze auto.

Mi na hamowni wypadły 154KM, a specjalnie szybciej od BMW e36 1.8 się to nie odpycha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie bardzo wiem co robić mimo obczytania wszystkiego co na tym forum mogłem znaleźć. Do mechaników się nie wybieram bo większość w okolicy i dalszej okolicy ma w nosie: "Panie, to będzie turbo!" -_-'

Zostałą mi właśnie tylko ta przepływka i sonda. Poza tym nic złego z autem się nie dzieje. Nie szarpie, nie puści nawet dymka, pali na dotyk, nie faluje obrotami, wszystko w VAG'u prawie jak z książki poza tymi dwiema rzeczami.

Być może dałem za dużą zwężke w DP. Mam plan całkowicie wywalić puszkę katalizatora i wsadzić ładnie wyprofilowaną i pospawaną rurę. Nie latam dużo w trasie, więc jak zrobi się ciut głośniej to nic się nie stanie.

 

A Ty miałeś takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem cały wydech z powypadkowego auta o przebiegu 130 tysięcy kilometrów i była wyraźna poprawa osiągów. Wydech jako całość w tych autach to bardzo "dławiący" element. Warto też sprawdzić kompresję. Elementem który dobrze wpływa na osiągi (elastyczność i spalanie) jest wymiana komputera na AGU - jest lepiej wysterowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podłożę ECU spod AGU to niczego nie będę musiał stroić? Pasuje Plug&Play?

Co do wydechu, to właśnie się zastanawiam. Być może uda mi się zrobić taki myk, żeby coś sobie pospawać. Mam dostęp do materiałów za grosze, tylko potrzebuje czasu i ciepła bo w nieogrzewanym garażu to nasmarkam strasznie na te rury drżącymi rękoma. Lepiej zrobić jak się należy, tym bardziej, że przepadam za tym autem jak nie wiem co...

Mam też do wymiany uszczelkę pod pokrywą wałków rozrządu bo puszcza olej. Wtedy będę miał odgarnięte trochę gratów to zmierzę ciśnienia na cylindrach i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak cos to pisz pw czy na gadu, sie wymienimy doswiadczeniami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi.

W przyszłym tygodniu może zjadę się z kumplem który ma Golfa IV AGU to mu na chwilę skubnę ECU.

Zobaczymy jak będzie. Dam znać co i jak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

odgrzewam kotlet. :)

Może mi ktoś powiedzieć co jest grane z tym N75? Od jakiegoś czasu regularnie dostawałem błąd:

 

 
Address 01     -------------------------------------------------------
  Controller: 8D0 907 557 T  
  Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D04
  Coding: 04001
  Shop #: WSC 05314
1 Faults Found:
01262 - Solenoid Valve for Boost Pressure Control (N75)
           26-10 - Output Open - Intermittent
Readiness: N/A

 

Mierzyłem rezystancję zaworka i wyszła w granicach 27 ohm. Chyba troszkę za dużo...

Napięcie z wtyczki N75 to granice 6,8V, na włączonym zapłonie. Powinna być raczej zbliżona do wartości napięcia na aku. :/

No i coś się porobiło z Duty Cycle... :/

 

Ling do logów:

Log (002,007,025)

 

Co myślicie?

Pozdr.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mierzyłem rezystancję zaworka i wyszła w granicach 27 ohm.

Rezystancja OK.

Napięcie z wtyczki N75 to granice 6,8V, na włączonym zapłonie.

W ten sposób niczego się nie dowiesz. N75 działa na zasadzie szybkozmiennych impulsów 0-12V. Wraz ze wzrostem napięcia zawór coraz bardziej się otwiera.

Próbowałeś sprawdzić zawór w jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem.

Postawiłem sobie akumulator z innego auta i zapiąłem na niego małe klemy z gołymi kablami na końcach.

Na dolny króciec założyłem wężyk i albo delikatnie dmuchałem, albo wciągałem powietrze.

Zaworek podłączyłem do akumulatora i przepływ powietrza był taki sam... Wydaje mi się, że po podaniu tych 12V (aku trochę "wiekowy", ale na sam zaworek na pewno daje radę, bo auto z niego odpalę) powinien się domknąć przynajmniej odrobinę albo cykać... Nic z tego.

 

Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po podaniu napięcia nie słychać jego pracy to pozostaje raczej wymiana N75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien n75 bo elektrycznie jest ok tylko czesc mechaniczna sie zacina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje wymiana...

z ciekawości, czego się można spodziewać jak podłączy się bezpośrednio króćce WG i turbiny z pominięciem N75?

Przeładuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeładuje?

Prawidłowym objawem przy mocniejszym przyspieszeniu z pominięciem N75 jest przeładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pominiesz n75 to nie bedzie przeładowania tylko bedziesz jezdził na dołaowaniu 0,3 bar .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli pominiesz n75 to nie bedzie przeładowania tylko bedziesz jezdził na dołaowaniu 0,3 bar .

 

Ok. Czyli, żeby to uzyskać muszę spiąć ze sobą obydwa wężyki i zaślepić wejście w TIP?

Co z zaworkiem? Odpiąć czy zostawić podłączony gdzieś na boku?

Ciekaw jestem czy coś się poprawi... Nie mierzyłem nigdy, czy w ogóle dmucha tam przynajmniej te 0,3 bar.

Zobaczymy co będzie. :)

Edytowane przez Krzewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędny wpis ;)

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina w 1.8 t jest sterowana cisniem wiec jesli kolega połaczy przewody idace z rury za turbina z przewodem idacym do gruszki to w momecie gdy turbo zacznie pompowac to cisnienie bedzie trafiało bezposrednio do gruszki co bedzie powodowało uchylenie zaworu WG .taki sam efekt daje odpiecie wtyczki z n75 wtedy turbo bedzie pompowało tylko 0,3 bar .Grucha jesli sie tym nie zgadzasz to wytłumacz jak według ciebie działa regulacja doładowania w 1.8 t i w jaki sposób moze pracowac w trybie awaryjnym . jedyna sytułacja w której turbo bedzie pompowac oporem to wtedy gdy nie bedzie dochodziło cisnienie do gruszki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zdejmować wężyk z WG już próbowałem i faktycznie rwało z kopyta a chwilę później przeładowanie i tryb awaryjny.

Nie chcę być stronniczy, ale @german musi mieć rację, bo skąd N75 miał by brać ciśnienie do sterowania WG jak nie z króćca za turbiną?

Przecież nie z TIP bo z niego powietrze doi turbo i tam raczej ciśnienia bym się nie spodziewał.

Byłem właśnie ciekawy, czy to ciśnienie z króćca turbiny jest na tyle duże, że całkowicie otwiera WG, czy tylko uchyla i jakieś tam doładowanie jeszcze jest.

Zimno trochę, ale sprawdzimy co z tego będzie. :)

 

Mogę zrobić tak, że połączę ze sobą 2 króćce N75 wężykiem żeby go nie wyciągać już z TIP'a?

No i zostawić zaworek z wpiętą kostką czy bez?

Chodzi mi tylko o to, żeby sprawdzić czy przy tych 0,3 bar coś się poprawi...

Nie mam manometru, żeby zmierzyć ile dmucha teraz. Z resztą i tak rewelacji się nie podziewam, po tym Duty Cycle. Wymienię zaworek to będę mierzył.

Chcę też uniknąć za bogatej mieszanki jak ma w ogóle nie dmuchać.

Edytowane przez Krzewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zobacxzyc jak auto bedzie sie zachowywało na doładowaniu 0,3 bara to wystarczy odpioac wtyczke z n75 i nie bedziesz musił nic przepinac . au ciebie problemem jest uszkodzony n75 a nie przepływka ani sonda ,wymien tylko n75 i auto ruci do formy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności