Skocz do zawartości
chudy333

Rzadki olej w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niepokoi mnie praca mojego silnika. O tuż olej cały czas jest rzadki w silniku nawet po nocnym postoju. A gdy przejadę dłuższą trasę to głośniej chodzi silnik i bardziej słychać klekot przy przyspieszaniu. Płynu chłodniczego nie ubywa. Wydaje mi się że pod czas jazdy dymi. Zauważyłem to w lusterku gdy przyspieszam. Olej jaki jest w silniku to Mobil Super 1000 15W-40. Przejechany na nim 10 tys. Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadką to możesz mieć kupę :)

Olej ma lepkość (w przypadku cieczy "czystych" , ew. roztworów możemy też mówić o gęstości).

Jeżeli silnik zalany jest olejem syntetycznym (a twój raczej nie jest bo masz olej 15W-40) , to jego lepkość jest niska (czyli może się wydawać, że "rzadkość" :):):) jest duża).

Jeżeli olej nie pachnie "ropą" to wszystko jest OK.

Jeżeli ON dostaje się do oleju silnikowego (obserwowałbyś przyrost stanu oleju) to wtedy rzeczywiście oberwowałbyś efekt "rzadkości".

A efekty dzwiękowe podczas jazdy ????

Może emerytowany oficer SS który przed tobą jeździł tym paSSeczkiem był za mało religijny i jeździł do kościoła za rzadko i dlatego silnik jest jeszcze nie dotarty :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

olej cały czas jest rzadki w silniku nawet po nocnym postoju

Jak napisał tomery "rzadki" to pojęcie względne. Po opisie nie ocenimy.

Musisz najpierw wyeliminować ewentualne przyczyny przedostawanie się ON do oleju smarującego jeśli takie są. Jeśli je wyeliminujesz to proponuję pojechać do "kumatego" mechanika, żeby Ci autko obsłuchał co stuka: szklanki, zawory czy tłoki. Panewki raczej odpadają bo przy rzadkim i gorącym oleju - błyskałaby czasem kontrolka ciśnienia oleju. (A jaki masz przebieg)

Możesz także wcześniej wymienić olej bo 10 kkm wg mnie to najwyższy czas na wymianę i ocenisz jak "hałasuje silnik" na świeżym oleju.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobil Super 1000 15W-40. Przejechany na nim 10 tys. Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał?

Wymień olej :fajny Już nadszedł jego czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat. Miałem taką przypadłość ze nie umaiłem odczytać poziomu oleju na bagnecie. Wyczytałem tutaj na forum ze są niekiedy problemy z tym plastikowym bagnetem ale nie dawało mi to spokoju i co zauważyłem na moim.

Że poziom jest stanowczo za duży ( było ponad plastikową miarkę i olej kapał na ziemię -wydawał mi się bardzo rzadki)Ale olej był wymieniany ok 2 m-c temu i było ok (tak twierdzi mechanik). Płynu chłodniczego nie ubywa. Ostatnio musiałem go odpalać na 3-4 razy i jak go kręciłem to wyskakiwała jakaś informacja na kompie(taka ikonka z lejkiem do oleju i coś po niemiecku tylko nie zdążyłem przeczytać) wiec może paliwo się tam dostało.

 

Mam plan wymienić ten olej i zobaczyć co się będzie działo , no chyba że są jakieś pomysły szanownych forumowiczów.

Był problem z odpaleniem i lekkim kopceniem ale lekkim i to nie zawsze.

No i podstawowa informacja mój passat to b6 1,9 TDI 105Km 2007 (juz bez DPF)

Edytowane przez karlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ropa dostaje się do oleju przez pompowtryski gumki pompowtryskiwaczy do wymiany podłacz vaga i sprawdz parametry wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli olej jest zbyt rzadki to oznaczać może tylko jedno jest słabej jakości dlatego jest rozrzedzony. Lepiej kupic olej u sprwdzonego sprzedawcy: www.zmienolej.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli olej jest zbyt rzadki to oznaczać może tylko jedno jest słabej jakości dlatego jest rozrzedzony. Lepiej kupic olej u sprwdzonego sprzedawcy: www.zmienolej.pl

 

Cz to ma być reklama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troll widzę już z drugiego konta wali reklamami jakiegoś badziewnego sklepu... Handel Ci nie idzie ze na forach śmiecisz reklamami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności