Skocz do zawartości
13post

Światła mijania, włącznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taką sprawę. Ostatnio zgasły mi światła mijania, nawet nie mogę włączyć drogowych, chyba, że trzymam manetkę, to wtedy są. Co mogło się stać że "zdechły". Czy wysiadł włącznik tych świateł " Jak mogę top sprawdzić. Dobrze, że działały jeszcze postojówki i przeciwmgielne to jakoś wróciłem do domu. Ewentualnie jak sprawdzić włącznik??:/:

 

---------- Dodano o 21:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:51 ----------

 

Mod, sory za zamieszanie, znalazłem już po boju odpowiedź. Post do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnego dnia w niedzielę wsiadam i nie mam świateł. Troszkę pokombinowałem z przełącznikiem i były, ale zgasło podświetlanie w środku. Przełącznika nie sprawdzałem ponieważ nowy zamiennik kosztował 30zł więc kupiłem i było wszystko ok, może ktoś inny doradzi, albo gdyby kolega miał od kogoś możliwość przełożyć na chwilkę, a bezpieczniki dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz1, więc tak bezpieczniki i żarówki OK! Ale już znalazłem opis więc muszę dobrać się do włącznika ale to już jutro, pewnie też wymienię włącznik główny. Dzięki za odp i powodzenia w bezawaryjności dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega to wreszcie jaki ma samochów bo chyba sięnie dogadaliśmy;P ja myślałem że B3 a tutaj w opisie B5 i myślałem, że to o b3 chodzi. Pozdro i wzajemnie miliona kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no więc opis się liczy a nie foto. Wiem muszę zmienić. Choć go wspominam mile pierwiosnek i od niego się wszystko zaczęło. Teraz już 4 z kolei. Ale to nieważne. B3 to był 2.0 benz + LPG. 115KM to im się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takiego miałem i też lpg. Miło wspominam i wytrzymały, ale ok bo zmiana tematu. To powodzenia ze światłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem sie zdarza, choć to dziwne, ale obie zarowki na raz od mijania moga sie spalic. Ale tu bardziej bym obstawial wlacznik/pokretlo swiatel. Taki od B5/FL mam ale bez halogenow przod, oczywiscie oryginalny i 100% sprawny, to w cenie zamiennika moge oddac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę wymienić włącznik świateł bo mój ostatnio przestał działać. Reanimowałem go, ale chyba długo już nie pociągnie. W związku z tym moje pytanie, jaki zamiennik kupić? Na ryku są: Topran, Vemo, 4Max, Era, kupował ktoś może któryś z nich i może powiedzieć czy nie ma z nim problemów i jak długo działa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, muszę wymienić włącznik świateł bo mój ostatnio przestał działać. Reanimowałem go, ale chyba długo już nie pociągnie. W związku z tym moje pytanie, jaki zamiennik kupić? Na ryku są: Topran, Vemo, 4Max, Era, kupował ktoś może któryś z nich i może powiedzieć czy nie ma z nim problemów i jak długo działa? Pozdrawiam

 

Jeśli zdecydujesz się na zakup to polecam firmę topran. Kilka lat posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek za podpowiedź, widziałem też w sprzedaży Vika (niby czeskie), ale nie wiem czy to coś, jest warte zakupu.

Pozdrawiam

Edytowane przez rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, trochę zbocze z tematu a zarazem odświeżę wątek. Powie mi ktoś jak są rozmieszczone światła przednie (drogowe, mijania, pozycje) w lampie w Passacie B5 FL? Dzisiaj zakupiłem żarówki Boscha plus 90 H7 bo mi się jedna mijania spaliła. Ja tu do wymiany a tu zdziwienie bo do jednej soczewki idzie się dostać otwierając wieko a do drugiej ściągając okrągłą gumę pod którą jest żarówka. I teraz tak. Tam gdzie wieko czyli ta środkowa soczewka to mam światła drogowe a tam gdzie okrągła guma to światła mijania ( nie H7 tylko jakaś dziwna cienka i długa żarówka ) a pozycji brak. Moje pytanie brzmi co to za żarówka świateł mijania i gdzie powinny być pozycje ? Pomoże ktoś ogarnąć ten burdel ?

Edytowane przez Sharkyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie swojej lampy bo był bixenon w FL'u jak i zwykła lampa z soczewką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fl-u od srodka auta (grilla) masz kolejno drogowe z pozycją--> mijania (soczewka)-->kierunek

pod plastikową zaślepką drogowe a pod gumowa mijania.

 

Jeśli to lampa xenonowa to masz drogowe-->kierunek-->mijania (soczewka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1435205725138c5a043536.JPG

 

Ok czyli pozycje powinny być z drogowymi, tylko że pozycje mi się wcale nie świecą. Żarówka spalona?, A jaka żarówka siedzi w światłach mijania ? Bo nie H7, ta co u mnie jest to taka cieniutka. Co to za rodzaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fabrycznej lampie jest h7 drogowa i h7 mijania (soczewka) a pozycyjna w5w.

Jeśli twierdzisz że nie masz h7 to znaczy że nie masz fabrycznych lamp. Ale to nie problem żeby dowiedzieć się jakie musisz kupić żarówki bo powinienieś mieć na odbłyśniku/obudowie (od góry) wybitą homologację i napisane do jakiego źródła światła jest homologowana-jakiej żarówki.

 

P.S. plastikowe wieko jest od drogowych, a guma od mijania

Edytowane przez chuck norris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mijania powinna być H7.. nie masz czasem HIDa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem co jest grane :) Jakiś szajzzz. Faktycznie może to HID. Jutro zrobię zdjęcie i wstawię, sami zobaczycie. Wgl to czemu drogowe mam a pozycje się nie świecą ? I co to jest " taka czarna kostka w lampie przy światłach drogowych. Bo żeby wymienić żarówkę to usze chyba tą kostkę wyjąć, zgadza się ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Właśnie oglądam wymianę żarówek H7 w passacie i stwierdzam, że jest robiona jakaś rzeźba. Bo teoretycznie żeby wyjąć żarówkę trzeba przekręcić w lewo. U mnie jest tylko blaszka z takimi wysuniętymi uchami. Natomiast w żarówce są ucha wysunięte tylko w taki sposób że sie zazębiają. Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że drogowe działają nie znaczy że pozycja musi, są na oddzielnych przewodach i mogła poprostu żarówka się spalić.

A ta "kostka" przy drogowych to silnik regulacji wys. świecenia.

Nie demontuj tego bo później nie złożysz. Żeby wyjąć oprawkę od pozycji pociągnij za przewody, nic się nie stanie więc się nie bój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drogowe jak wyjąć ? Też przekręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam zabezpieczenie zdejmowane takie jak w mijania, ale to nie ori :( w ori są śrubki które trzeba odkręcić, a żeby dobrze to zrobić to trzeba wyjąć lampę (chyba że uda ci się po omacku śrubśtakiem tam dotrzeć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności