Skocz do zawartości
tomekCZ

Jak dlugo wytrzymal wam akumulator?

Rekomendowane odpowiedzi

W ASO za jedyne 600zł ;)

 

A słyszałem że na rynek wtórny nie ma aku montowanych na pierwszy montaż.

 

Kupiłem ukraińskiego QUANDA 80Ah (miałem dużą zniżkę więc wyszło połowa tego co dałbym za VARTĘ). Będę obserwował sytuację bo na razie odłączyłem radio gdyż znika mi dodatkowe 150 mA przy podłączonym radiu, bez radia bierze tylko 40mA, z radiem 210 mA. Choć nigdy tam nic nie robiłem może coś się poprzestawiało. Winnym może też być zestaw głośnomówiący bo też jest podłączony pod ten sam bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel Trefl

Mój centry wytrzymał ponad 6 lat, ale niestety nie pamiętam już nazwy modelu i pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od nowości jeszcze. Ale na sezon zimowy będę musiał już zmienić. Podczas ostatniej zimy w bardzo duże mrozy już było słabo z odpalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze originalny z 2003roku :)

Kręci jak nowy :), bez jakichkolwiek oznak zużycia :D, nawet jak radio w samochodzie pół dnia jest włączone :D

Gdzie ja taki teraz kupię jak mi ten odpukać padnie????

Takich już chyba nie robią niestety ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione w 2010 roku. Aku przyjechalo z niemiec wraz z autem, smiga do dziś. Znam auto od 140 tys km. W chwili obecnej nalatane 277 tys. A audi ojca rok mlodsze i rok dluzej w posiadaniu naszej rodziny juz 2 aku. Te nasze wynalazki to sie do latarki nadaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aku od nowości tj. 10/2011. Przebieg auta 56 tys km. Nie widzę jak najmniejszych oznak aby miał zamiar wyzionąć ducha. Dodam, że jeżdzę na codzień w mieście ze "stop&go".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawson

Aku Varta od 2010.

Edytowane przez dawson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najdłużej 5 lat. Ale 5 rok, to już tak ledwo kręcił. Impotent normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oryginalny (Varta)służył 5.5 roku 215 tys.

Zakupilem Banner 75Ah 680 A ma 11 miesięcy i 20 tys. i LIPA. Oto wnioski i spostrzeżenia.

Data na akumulatorze nie świadczy o początku eksploatacji .Akumulatory sa sucholadowane u producenta a przed wysylka do hurtowni zalewane kwasem.

Wasze Akumulatory koledzy są obsługowe i maja mniejszy prąd rozruchowy - I TU LEZY PRZYCZYNA ich dlugowiecznosci.

W dobie wyścigu za ,, ekologia,, i parametrami robią takie wynalazki żeby służyły tylko na gwarancji.Maja duży prąd rozruchowy i tym nęcą,to skutkuje ich niską trwałością.Należy kupować baterie o odpowiednim prądzie i obsługowe.

NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIE AKUMULATORA BEZOBSLUGOWEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał VW - 11 lat, 200000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekR

W 2012 kupiłem w ASO i już w tamtym roku pojawiały się problemy:(

Prostownik dzisiaj w Lidlu zakupiony!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od nowości 318 tyś i 11 lat ale

powoli pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi fabryczny tj szescioletni Wymagał doładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki byscie aktualnie kupili akumulator co jest warte wydanie gotówki. Pada mi po malu aku i nie wiem na jaka firme sie zdecydowac. Aktualnie mam varte ktora wyjechala wraz z samochodem z salonu jakieś 12lat temu. I moje pytanie jest jaka firma jest sensownym zakupem na chwile obecna bo opini jest wiele. Czy varta centra baner bosch. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje Bosch silver S4 lub S5 i jak na razie 6 latek śmiga i jak na razie producenta nie zmieniam a wręcz polecam BOSCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oryginalna Varta od 2003 roku. Zastąpiona wczoraj oryginalną Vartą z sewisu VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi juz po niewiele ponad roku od kupienia auta w ASO zwrocili uwage na to, ze aku jest niedoladowane. I to pomimo, ze jak jechalem na serwis, to mialem akurat za soba trase 1300 km.

 

Problemem jest, jak tlumaczy ASO, ze auto nie jest codziennie jezdzone. Jest garazowane (temp. ok. 15-20 stopni), ale czesto stoi 3-4 tygodnie bez jezdzenia. I pomimo, ze rocznie robi ok. 30-35kkm (glownie trasy 1000+ km), to te dlugie okresy stania w garazu robia swoje.

 

Czy w B7 z TDI to faktycznie tak slabo musi wygladac? Niestety nie mam w garazu mozliwosci ladowania. Czy warto brac zatem do mieszkania i doladowywac? Wczesniej mialem Mazde i tam aku po 6 latach chodzilo bez najmniejszych problemow (chociaz samochod byl podobnie uzytkowany).

 

I sorry za zenujace pytanie: czy moge ot tak wyciagnac aku z auta i ladowac w mieszkaniu, a potem bez klopotu podlaczyc? Nie bedzie zadnych jaj z elektronika? Dodam, ze samochod ma system Start&Stop.

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi juz po niewiele ponad roku od kupienia auta w ASO zwrocili uwage na to, ze aku jest niedoladowane. I to pomimo, ze jak jechalem na serwis, to mialem akurat za soba trase 1300 km.

 

Problemem jest, jak tlumaczy ASO, ze auto nie jest codziennie jezdzone. Jest garazowane (temp. ok. 15-20 stopni), ale czesto stoi 3-4 tygodnie bez jezdzenia. I pomimo, ze rocznie robi ok. 30-35kkm (glownie trasy 1000+ km), to te dlugie okresy stania w garazu robia swoje.

 

Czy w B7 z TDI to faktycznie tak slabo musi wygladac? Niestety nie mam w garazu mozliwosci ladowania. Czy warto brac zatem do mieszkania i doladowywac? Wczesniej mialem Mazde i tam aku po 6 latach chodzilo bez najmniejszych problemow (chociaz samochod byl podobnie uzytkowany).

 

I sorry za zenujace pytanie: czy moge ot tak wyciagnac aku z auta i ladowac w mieszkaniu, a potem bez klopotu podlaczyc? Nie bedzie zadnych jaj z elektronika?

 

Śmiało możesz wyjmować akumulator i ładować w domu. Przypominam, że pierwszą odkręcasz klemę MINUSOWĄ. Podłączaenie akumulatora odbywa się w odwrotnej kolejności. Nic się nie stanie jeśli samochód postoi kilka tyg. Bez akumulatora. Przerabiamy to na codzień w pracy w służbowych samochodach. Jeśli chodzi o mazdę i trwałość nie tylko akumulatora to VW pozostawia sobie wiele do życzenia.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Marek za odpowiedz. A czy obecnosc systemu SS nie ma tu nic do rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat to ma jeszcze ori. Banera,ale to jeszcze w miarę młode auto. Mam jeszcze Skodę Fabię 1,9 SDI z 2005 roku.Która ma prawie 450 tysięcy km. Na oryginalnym aku marki Varta. Ciekaw jestem czy tą zimę przeżyje staruszek. Na razie daje radę. Żeby teraz takie produkowali to by firmy popadały. 10 lat aku to żaden zarobek dla producenta. To chyba był jakichś błąd konstrukcyjny inżynierów z Varty i ktoś powinien dostać po premii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności