Skocz do zawartości
tomekCZ

Jak dlugo wytrzymal wam akumulator?

Rekomendowane odpowiedzi

Bosch s5 o pojemności oryginału. Ręki nie dam ale chyba 72 ah ma oryginał. Albo też centra futura. Mam w 2 autach i śmiga. W sumie w tych pieniądzach jak będziesz szukał to każdy będzie w miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny akumulator z 2003 roku, nie wymieniany, nie ładowany, samochód odpala od razu, bez zbędnego kręcenia rozrusznikiem :) I ciekawostka: po miesiącu stania w temperaturach w zakresie -20 do -35 stopni Celsjusza (zima 2011/2012, nie miałem czasu na zrobienie hamulców, a bez się kiepskawo jeździ) pojęczał, pojęczał ale odpalił w ciągu 10 sekund :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniony oryginalny 74ah z 2001 r. na nowy FireBall 74ah 680.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ori kończy 10 lat i dalej ma się dobrze, a przyznam trochę klamotów ma do zasilenia. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważną sprawą jest data produkcji akumulatora. Każdy akumulator powinien być co jaki czas doładowywany tylko, że żaden sklep/hurtownia tego nie robi. Kupują ludzie później w necie takie twory które leżą 1-2 lata na półkach i płaczą, że centra padła albo inne historie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2002 od nowośći 80Ah i kręci. Może jeszcze z rok pociągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wytrzymał 5 lat tylko, widzę, że jestem ostatni w stawce, przebieg na nim to 130 tyś km. Potem zamontowałem Bosch S5, zobaczymy ile pojeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryczny wytrzymał 4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na razie 6 lat. W poprzednim Mondeo 7 lat i o ile mi wiadomo dalej służy(czyli 10 lat!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bosch wytrzymał 10 lat bez miesiąca :) zakupiłem oczywiście ponownie Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grikson

Witam

 

U mnie jest fabryczny oryginał VARTA z 2002 więc to jego 12 zima i chyba ostatnia...:) W duże mrozy zaczyna brakować mocy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam auto juz 6 lat i od tego czasu jest akumulator, i ile wcześniej jeździł u kogoś to nie wiem... ale >6 ;) przyszła pora na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był oryginał i wytrzymał 10 lat w poprzednim samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie sprawdzania mojego aku bo coś kiepsko trzyma i zastanawiałem się kiedy on został zakupiony (Pasek jest z 2003, ja go kupiłem w 12.2010). Na wierzchu jest symbol 8ZO 915 105 D i teraz pytanie - czy to możliwe żeby to był ori aku w tym aucie? Ostatnie 5 lat jeżdżony na krótkich trasach i już coś niedomaga.

 

Mechanior zasugerował też żebym kupił aku o mniejszej pojemności niż 80 Ah bo tak duży aku na krótkich trasach będzie permanentnie niedoładowany. Czy to prawda? Ciężko jest kupić w przyzwoitej cenie aku 80Ah - chyba tylko Varta i Bosch robią takie akumulatory.

 

Dodam że książkowo (wlepka) mam mieć aku 80Ah i 380 prąd rozruchowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ancin

Póki co u mnie oryginalny od 2009 jeszcze trzyma, a męczę go dużo.

Edytowane przez ancin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto z lutego 2002 przebieg 141000km akumulator oryginalny, ale na zimę chyba trzeba będzie już wymienić.

Akumulator przetrzymał alternator , bo poprzedniej zimy został wymieniony alternator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim żuku akumulator jest z datą produkcji 2007r. jeszcze oryginalny. Czyli osiem lat użytkowania bez doładowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytargałem aku z samochodu i to jest oryginał. Po numerze to styczeń 2003, auto też jest 2003 ale marzec więc by się zgadzało. Aku przetrwał zatem 12 i pół roku w aucie. Gdzie ja znajdę teraz taki akumulator?

20150714_120844.jpg

20150714_120919.jpg

Edytowane przez kdd35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ja znajdę teraz taki akumulator?

 

W ASO za jedyne 600zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności