Skocz do zawartości
tomekCZ

Jak dlugo wytrzymal wam akumulator?

Rekomendowane odpowiedzi

Varta nie pamiętam jaka najpierw w B4 potem w B5 i wytrzymała ok ~7lat.

Obecnie Bosch Silver S4 :) zobaczymy ile pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego jak eksploatujemy akumulator. Mojego taty oryginalna varta w takim samym pasku jak mój ciągnie od nowości (2004) i póki co ma się dobrze, a moja padła na amen jak auto miało 3.5 roku. Przyszło pierwsze zimno i nagle koniec. Ale niestety latem rozładowałem ją dwa razy do zera - lodówka o któej zapomniałem w bagażniku wyciągnęła prąd do ostatniej kropli niestety :( I to pewnie przypieczętowało jej los.

Dobrym sposobem na przedłużenie życia akumulatora, zwłaszcza jeżdżącego na krótkich odcinkach jest dodanie suchej soli ( epsom salt ) do cel. Sól ta rozpuszcza osad z płyt który gromadzi się na nich powodując zmniejszenie sprawności akumulatora. Znajdziecie info jak to zrobic w google i na Youtube. Według mnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo zależy od tego jak eksploatujemy akumulator.

 

zgadzam się z kolegą ja kupiłem auto 2010 i mój paszczak był bardzo zaniedbany itd. ale aku mi trzyma po dziś dzień ani razu go nie ładowałem a niemiec mówił ze aku jest już słabe i trzeba wymieniać :doh ale oni się znają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jak w opisie i przed zimą wymieniałem aku a był oryginał z datą produkcji 2001r czyli ok 11 lat, przebieg 230 tyś.

Jeszcze pochodzi ale może tylko w benzynie bo na diesla za słaby, a załatwiłem go na własne zyczenie, zapomniałem zgasić swiatła i sie rozładował prawie do zera, tak to pewnie by jeszcze pohasał.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj z 2001 mial wymieniany aku 2 lata temu, przy przebiegu 150 tys. NIGDY nie byl ladowany ;) org od nowosci. a wymieniony byl praktycznie dlatego ze w srodku lata ledwo odpalil po czym odrazu zakupiony byl nowy. Jak widac po przebiegu auto bylo eksploatowane rzadko i na nie dlugich dystansach ale sadzac po zywocie aku wystarczajacych. I ciekawostka, oryginal odpalil od 1szego strzala nawet po tem jak auto stalo 3 miechy nei ruszane. po czym z racji wilgoci w srodku przez cala noc swiecila lampka w bagaju i tez odpalil ;) dodam jeszcze tylko ze nie byl nigdy garazowany, strzezony parking pod golym niebem. To chyba na tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem tej zimy, akumulator warty, od nowości czyli z 2002r i przebiegu coś koło 320 tkm. Zdaje się że sam go załatwiłem, gdyż jak skończyły się szczotki w alternatorze - byłem w trasie i musiałem go 3 razy ładować aby powrócić do domu. Rozładowany prawie na maksa i ładowanie gdzieś w przydrożnych warsztatach pod dużym prądem. Potem trzymał ale dawał dużo mniejszy prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wytrzymał 10 lat, data produkcji akumulatora zgodna z datą produkcji auta. Oczywiście siedziała Varta, która może jeszcze by pożyła gdyby nie awaria regulatora napięcia (1,5 roku wcześniej) i użytkowanie aku z zbyt małą ilością elektrolitu (w zeszłym roku, chyba dokładnie w październiku dolałem 0,5l wody destylowanej! szok!) i co tu dużo mówić, słabo kręcił. Nie chciałem ryzykować w zimie 2013 (zeszłej zimy 2011/2012 nie odpaliłem 2-3 razy) i kupiłem Centra Plus 700A 82AH. Powiem Wam tak - jestem bardzo zadowolony, auto odpala na dotyk nawet w mrozy (próbę mogłem zrobić przy -17) i bez żadnych ceremonii podgrzewania świec, tylko zgasły kontrolki, przekręciłem kluczyk i silnik zaklekotał ;)

 

 

p.s. a i jeszcze jedno - tydzień temu serwisowałem sobie autko (kompletna wymiana zawiasu, filtry, olej, przegląd klimy i inne duperele) i sprawdzona została elektryka w aucie. I co ciekawe natężenie prądu z akumulatora przy wyłączonym silniku wyszło ponad 840A. Kręci jak poje*any :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moglby mi ktos blondynce podpowiedziec jaki akumulator nalezy zakupic:

 

Passat Variant (kimbi) 1,9 Tdi, 2002 r. silnik AVF 96 KW 131 Ps (koni). Obecnie zamontowany to Varta 8Z0 915 105 D, 12V 380A 80 Ah, DIN 640A. mniemam, ze od nowosci, wydal ostatnio ducha.

 

Pod tym symbolem nie znajduje nic, raczej jest to stary model, ale nie znalazlam nic o podobnych parametrach. Jaki zaleca VW do tego modelu? I czy ktos moglby mi podeslac linka jak to cholerstwo wymontowac i zamontowac, nie da sie go tak po prostu wyciagnac, w oficjalnych wskazowkach mowi sie o wymontowaniu podszybia. Moze na you tube ktos wstawilby filmik - please. Jak nie zmienie w garazu bede musiala go ciagnac albo na lawete do mechanika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

Moglby mi ktos blondynce podpowiedziec jaki akumulator nalezy zakupic:

 

Passat Variant (kimbi) 1,9 Tdi, 2002 r. silnik AVF 96 KW 131 Ps (koni). Obecnie zamontowany to Varta 8Z0 915 105 D, 12V 380A 80 Ah, DIN 640A. mniemam, ze od nowosci, wydal ostatnio ducha.

 

Pod tym symbolem nie znajduje nic, raczej jest to stary model, ale nie znalazlam nic o podobnych parametrach. Jaki zaleca VW do tego modelu? I czy ktos moglby mi podeslac linka jak to cholerstwo wymontowac i zamontowac, nie da sie go tak po prostu wyciagnac, w oficjalnych wskazowkach mowi sie o wymontowaniu podszybia. Moze na you tube ktos wstawilby filmik - please. Jak nie zmienie w garazu bede musiala go ciagnac albo na lawete do mechanika...

 

Witam Ewę:) A więc akumulator o pojemności +- 74Ah, prąd rozruchowy będzie zbliżony w różnych egzemplarzach do tych 640A. Co do wymiany to ja osobiście wyciągałem go bez wyjmowania podszybia, odkręcasz jedną śrubę 13mm widoczne od strony filtra powietrza (śruba "przyciskająca" akumulator do budy) i następnie wysuwasz go ile się da w stronę filtra powietrza (określam tylko kierunek, filtr jest dobry bo znajduje się z prawej strony:P ) i lekko podważasz podsyzbie i wyjdzie (plastik nie pęknie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam akumulatory Centry Plus, powinno pasować coś koło: CB740.

Za to z tym wyjmowaniem .. sama raczej nie dasz rady.

Więc albo poprosisz mężczyznę albo znajdź sklep z akumulatorami (tani:) ) i tam za symboliczne 10-15 zł wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo napisz w dziale regionalnym. Na pewno ktoś z chłopaków w regionie pomoże z wymiana :-)

 

A Apropo tematu, mój padł w tym roku, w aucie od nowości, produkcja 2005 :-)

 

Co ciekawe jeździł jeszcze w cytrynie 3 m ce. Później też padł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi ori aku VW :P Daje radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem w a4 7letni

Byl jeszcze dobry ale nie ryzykowalem zimy wolałem pospac 5min dłużej :D

A i po wymianie przy odpalaniu nie restartowalo sie radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie siedzi ori aku VW :P Daje radę ;)

 

:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny akumulator Varty wymieniłem w lipcu zeszłego roku, wytrzymał 11 lat. Generalnie w to zeszłe lato bez problemu auto nadal odpalało, ale strasznie stracił na pojemności już, po godzinie słuchania muzyki przed domem podczas dłubania przy aucie można było zapomnieć o odpaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie siedzi ori aku VW :P Daje radę ;)

Mój również daje,rok starszy,ori VW,ktoś licytuje?:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy od nowości 6 lat, obecnie mam 3 rok Bosch S5 i wiem że tej zimy padake zaliczy, w tej już nie domagał ale auto robi teraz przebiegi roczne maks 5-6 koła to nie ma mu co zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni był oryginalny wytrzymał prawie 10 lat, gdy padł kupiłem Bannera o tej samej mocy i pojemności i... wytrzymał dwa lata i dwa tygodnie ( dwa tygodnie po zakończeniu gwarancji wyzionął ducha). Obecnie zakupiłem Exaida słyszałem o dobrych opiniach no zobaczymy. Bannera odradzam lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaki aku polecacie do B6 2.0 170 ? Niestety dzisiaj odmówił mi posłuszeństwa i trzeba było podpinać kabelki :nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny jest wystarczający..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności