Skocz do zawartości
wasil1

Ciężko otwierające się drzwi pasażera przód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z drzwiami przednimi pasażera. Otwierają się ciężko i tak samo zatrzaskują. Co trzeba nasmarować, bo jakoś mi nie wychodzi, smarowałem rolkę ogranicznika, lałem olej na sworzeń zawiasu. Jakieś sugestie, bo dzieciak ma problemy. Drzwi kierowcy z racji ciągłego używania działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,ialem to samo , spryskaj dobrze wszystkie zawiasy wd 40 takie trzy rolki tez u dolu drzwi i podziala , lanie oliwy nic nie da trzeba dobrego penetratora i odrdzewiacza, zapieka sie tam i dla tego tak sie dzieje, zapryskaj na noc a rano bedzie lekko chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, zaraz lecę na parking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić czy Ci drzwi nie opadły, ostatnio mam taki problem po tej zimie od kierowcy, lecz wd40 nie pomaga:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz sprawdzić czy Ci drzwi nie opadły, ostatnio mam taki problem po tej zimie od kierowcy, lecz wd40 nie pomaga:/

 

Drzwi nie opadły, smarowanie WD trochę pomogło. Myślę, że po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciężko chodziły i skrzypiały napryskałem forcha black magic (takie lepsze wd40 z grafitem) i chodzą idealnie ale dopiero po jakimś czasie jak się stary smar przegryzł z forchem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja także mam problem z drzwiami prawymi przód pasażera, niewiem wg mnie może problem jest prozaiczny, ale niewiem o co chodzi.

 

Sprawa wygląda tak zrobiło sie to ni z gruszki ni z pietruszki tydzień temu, drzwi otwieram z centralnego zamka wszystkie guziczki wyskakują i tak samo sie chowają przy zamknieciu, ale drzwi przednich prawych nie moge otworzyc za klamke lub w środku, lecz kiedy rękami nacisne jakby pchając do przodu naporem, mocnej raz lub 2 razy na drzwi to wtedy puszczają i moge je otworzyc normalnie i zamknąć.

 

Jak zrobie to za lekko to zatrzymują się na tym srebrnym haczyku przy słupku lekko sie uchylą ale dalej nie idą i znowu musze je jakby pchnąć do przodu, patrzyłem czy jest jakis problem na krawedzi drzwi jest zamek i cos tam niby sie rusza góra dół poruszałem palcami.

Jak samochód zamykam i chce znowu otworzyc, to później niechcą drzwi puścic z tego haczyka i trzymają!!! ;-(, przy otwartym samochodzie problemy są mniejsze otwierają się.

Więc niewiem jakby coś sie zacinało w zamku??, lub coś zeskoczyło?, centralny wiadomo musi zablokować wszystkie zamki po zamknieciu, pchnę je siłą to otworze, uważam że to pierdoła ale jak ją rozwiązać??, element mechaniczny co trzeba w takim przypadku zrobić?? , będe wdzięczny za porade i pomoc

Edytowane przez Tom-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest gdzieś na forum "fotoporada" jak rozebrać i wyregulować klamkę (linkę?) od wewnątrz ?

Na tyle z jednej strony trzeba mocno pociągnąć aby je otworzyć, a niektórzy (zwłaszcza starsze osoby) mają problemy w ogóle z ich otwarciem od środka. Problem tkwi chyba w tylko i wyłącznie w regulacji jakiejś linki jeśli dobrze myślę ?

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam niechce zakladac nowego tematu ale mam zblizony problem jak koledzy wyzej, a mianowicie ciezko otwierajace sie drzwi tylne ale od wewnatrz, regulowalem juz linka przy klamce ale ona ma za zadanie tylko obserwujac regulacje zewnatrz otwierania drzwi a nie wiem co odpowiada za regulacje wewnatrz rozbieralem boczek zauwazylem tylko linke ale brak regulacji , moze caly zamek juz do wymiany jest ale chcialbym sie poradzic zanim wymieni na darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności