Skocz do zawartości
yoda2

luzy na przednich amortyzatorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy lata temu wymieniałem w pasku górne łożyska przednich amorów,półtora roku temu wymieniałem przednie amorki(wkłady).Teraz od tygodnia coś mi puka z przodu jak jeżdżę po polnej drodze(dziury ,duże nierówności itp.)z lewej strony .Nie jestem pewien czy nie wybiły się znowu gumy z łożyskami amorów które były wymieniane trzy lata wstecz.Nie wiem czy tak ma być ale jak podniosę przód w górę i złapię za koło to chodzi ono dość mocno góra dół,po obu stronach.Wcześniej wydaję mi się że chyba takiego luzu nie było.Byłem na stacji diagnostycznej i żadnych luzów nie ma na końcówkach drążków ,itp.Diagnosta mądrala powiedział że nic nie widzi a jak puka to włącz pan radio to nie będzie słychać ).Pomocy.

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sworznie są ok? za "pukanie" z przodu mogą odpowiadać wybite silentblocki wahacza, stabilizatora, wybite sworznie, końcówki drążka kierowniczego, również zdarza się że gniazdo sworznia w zwrotnicy potrafi się się wybijać...

najlepiej było by samemu podnieść auto i dokładnie sprawdzić wszystkie elementy zawieszenia bo ten diagnosta być może po prostu nie chciał widzieć usterek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czuć stuki "u góry", tak jakby na wysokości szyby to bankowo tłoczysko w amorze dostało luzu lub kielich ma wrobiony otwór który nachodzi na tłoczysko...jak stuki czuc na dole...zwłaszcza na zakrętach przy małej prędkości i na dziurach to gumy na stabilizatorze i sworzeń wahacza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koło ma prawo chodzić góra- dół jak auto jest podniesione,Stuki słychać raczej u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stuki słychać raczej u góry.

Tak, bo cała zwrotnica opiera się wtedy na tym górnym dekielku który widać pod maska..dlatego jak podlewarujesz to klekocze u góry....dobrze sie przyjrzyj lub odkręć sam dekielek przed podlewarowaniem to się przekonasz.

Sugeruję "omacać" sworzeń zwrotnicy ..czyli to co przykręcone jest do wahacza....najlepiej jest wyjąć McPhersona i wtedy obadać tłoczysko amora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po wymianie górnych łożysk ,do teraz takiego luzu góra-dół na kole nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiał być , zawsze jest tam luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra po niedzieli przyjrzę się temu z bliska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wybite gumy u góry amortyzatora,te co są z łożyskiem mogą powodować takie stukanie.Dodam że 5 kilometrów dziennie robię po drodze polnej która wygląda jak drogi na poligonie wojskowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wybite gumy u góry amortyzatora,te co są z łożyskiem mogą powodować takie stukanie

Sama guma nie...prędzej się "wyparskuje".

U góry tylko kielich, luźne tłoczysko no i ewentualnie jak łożysko się rozsypie.

 

---------- Dodano o 20:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:40 ----------

 

o drodze polnej która wygląda jak drogi na poligonie wojskowym.

Musisz być pewny czy słychać z podszybia czy z dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na innej stacji diagnostycznej ,gdzie czepiają się najmniejszego luzu lub braku jakiegoś światła,i co się okazało?żadnych luzów,amorki dobre,czyli pozostaje tylko, że pukanie podczas jazdy po polnych drogach powoduje górne łożysko amortyzatora.Nie ma innego chyba wyjścia jak rozebrać i zobaczyć jak to tam wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś maskę odkręć pierwszą nakrętkę zdejmij dekielek z kielicha i sprawdź czy ta druga nakrętka jest dokręcona ( jak ona nie trzyma mocno to będzie stukać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze wewnętrzne łączniki stabilizatora, na nich nie widać dużych luzów a biją i to mocno ja są wyrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien czy nie wybiły się znowu gumy z łożyskami amorów które były wymieniane trzy lata wstecz
po tym wpiśie wnioskuję że masz stary typ poduszek (poduszka jest razem z łożyskiem).

 

Dokręć dobrze na amorkach te dziwne nakrętki z dwoma wcięciami a będzie cisza. Też miałem kiedyś tą samą zagwostkę. W modelach bodajrze od połowy 92r już jest to poprawione to na normalną nakrętkę plus rozdzielili poduszkę od łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź dobrze wewnętrzne łączniki stabilizatora, na nich nie widać dużych luzów a biją i to mocno ja są wyrobione.

Żadnych luzów w zawieszeniu.Jutro jadę na warsztat nie mam czasu bawić się samemu,niech się temu przyjrzą.

 

---------- Dodano o 08:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:29 ----------

 

Dokręć dobrze na amorkach te dziwne nakrętki z dwoma wcięciami a będzie cisza
To co trzeba zdjąć ten plastikowy dekiel ,odkręcić śrubę która trzyma metalową podkładkę i tam są te nakrętki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co trzeba zdjąć ten plastikowy dekiel ,odkręcić śrubę która trzyma metalową podkładkę i tam są te nakrętki ?
tak

nakrętka nr 10 z obrazka

tulejka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź dobrze wewnętrzne łączniki stabilizatora, na nich nie widać dużych luzów a biją i to mocno ja są wyrobione.

 

Kolego trafiłeś w 100% .Dziś wróciłem od mechanika ,wybite gumy na stabilizatorze.Autko zrobione,jutro kapitalne sprzątanie po zimie i można śmigać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego trafiłeś w 100% .Dziś wróciłem od mechanika ,wybite gumy na stabilizatorze.Autko zrobione,jutro kapitalne sprzątanie po zimie i można śmigać dalej.

 

Najtańsza (jeśli chodzi o części) i najgorsza rzecz do wymiany, ważne że już jest spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się do tematu. Przy skręcaniu kierownicą do skrajnych położeń słychać z lewej strony(tak mi się wydaje) tak jakby strzał/przeskok jakby zeskakiwało coś metalowego z innego elementu, również przy podnoszeniu przodu samochodu lewarkiem słychać takie stopniowe przeskoki/strzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, podłącze się do tematu. Przy skręcaniu kierownicą do skrajnych położeń słychać z lewej strony(tak mi się wydaje) tak jakby strzał/przeskok jakby zeskakiwało coś metalowego z innego elementu, również przy podnoszeniu przodu samochodu lewarkiem słychać takie stopniowe przeskoki/strzały.

do wymiany łożysko w poduszkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności