Skocz do zawartości
dtambor

Błotniki przednie - zamienniki

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma miernik lakieru do jakości blachy!! Skoro zapłaciłeś tyle co za oryginał to go oddaj bo szkoda kasy.

Weź jakiś zamiennik za 100zł i zrób z nim to co pisałem, żywotność takiego to tylko kwestia dobrego zabezpieczenia przed korozją a najważniejsze są ranty bo to od nich zaczyna gnić.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Oraz dobry lakiernik , a o takiego ciężko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupuję zamiennik ;/

Poszukiwania zdrowego oryginału trwają coś około 8 miesięcy i żaden dobry nie wpadł mi w ręce.

Mam po prostu dość ;/

 

http://allegro.pl/blotnik-vw-passat-b5-fl-00-05-dowolny-kolor-lewy-i6287520274.html

http://allegro.pl/passat-b5-fl-blotnik-lewy-prawy-00-05-kazdy-kolor-i5640106696.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=136490

Który wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że mają to samo, a i tak jakość wykonania a przede wszystkim pomalowania dowiesz się jak przyjdzie, cena jest ok.

A jak chcesz idealną używkę to tylko po szrotach i oglądać, kupować wysyłkowo jest bez sensu bo nie wszystko da się zobaczyć.

 

Z tymi błotnikami w B5 dziwna sprawa jest, u mnie w starszym niema ani jednego śladu czy ogniska rdzy chodź by najmniejszego (wygląda jakby wyjechał z fabryki, oprócz licznych zadrapań oczywiście) a w młodszych 2004-2005 spotkałem się z niesamowicie zaawansowaną korozją włącznie z dziurami i brakującymi już fragmentami blachy:niewiem

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to chce kupić bez koloru ponieważ nigdy idealnie mi go nie dorobia, a po kodzie z naklejki już nie ma mowy.

Kupuje jak najlepszy zamiennik w samym podkładzie i zakłada i maluje mi go blacharz/lakiernik.

Wiem, że pcham się w koszty ale nie przeżył bym jakby mnie to w oczy gryzło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wyżej było napisane że czym nowszy passat b5 fl to gorszy bubel z zabezpieczeniami antykorozyjnymi i blachą,najgorsze są z końca produkcji 2004-2005 każdy ma już rdze na przednich błotnikach,głównie przez piankę między błotnikiem a nadkolem którą trzeba wywalić od razu po wymianie błotnika bo inaczej rdza szybko wróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie kupuję zamiennik ;/

Poszukiwania zdrowego oryginału trwają coś około 8 miesięcy i żaden dobry nie wpadł mi w ręce.

Mam po prostu dość ;/

 

http://allegro.pl/blotnik-vw-passat-b5-fl-00-05-dowolny-kolor-lewy-i6287520274.html

http://allegro.pl/passat-b5-fl-blotnik-lewy-prawy-00-05-kazdy-kolor-i5640106696.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=136490

Który wybrać ?

 

Czyli kolego,kupujesz jeden z tych aukcji,ale bez malowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną skłaniam się ku temu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5168795691

Takiego maila właśnie od Państwa dostałem:

 

Możemy wysłać do Pana taki błotnik nielakierowany, dostępne są 2 wersje zwykła stal w kwocie 159zł lub błotnik ocynkowany 199zł plus koszty wysyłki 40zł wpłata lub 45zł pobranie, jeśli chciałby Pan abyśmy dodatkowo zabezpieczyli błotnik odkładem antykorozyjnym jest to koszt 20zł.

 

Ocynk jest nakładany przez producenta na cały błotnik, możemy Panu udzielić pisemnej gwarancji, że jest to błotnik ocynkowany.
Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Daj znać jak to pasuje na aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Czym zabezpieczacie od wewnątrz te nowe zamienniki aby nie zgniły po roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecam zamienników, nie da się spasowac, po 2 latach gni ja. Lepiej oryginał w kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę z innej beczki. Czym zabezpieczacie od wewnątrz te nowe zamienniki aby nie zgniły po roku ?

 

 

Dobry środek do podwozi załatwi sprawę, w każdym moto lub chemicznym kupisz toto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę z innej beczki. Czym zabezpieczacie od wewnątrz te nowe zamienniki aby nie zgniły po roku ?

 

Post 77 sprawdzony preparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jakby walnął na nowy zamiennik jeszcze wosk to by chyba nie zaszkodziło nie ?

 

Szczerze nie polecam zamienników, nie da się spasowac, po 2 latach gni ja. Lepiej oryginał w kolor

 

 

Nikt nie poleca, ale jak spotka Cie zaszczyt wymiany owego błotnika to po 7-8 miesiącach szukania dasz sobie spokój i założysz zamiennik. Ja od początku nawet nie szukałem w kolorze, byle był oryginalny i cały. Na dzień dzisiejszy znalezienie "zdrowego" graniczy z cudem.

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, a jakby walnął na nowy zamiennik jeszcze wosk to by chyba nie zaszkodziło nie ?

 

 

 

 

Nikt nie poleca, ale jak spotka Cie zaszczyt wymiany owego błotnika to po 7-8 miesiącach szukania dasz sobie spokój i założysz zamiennik. Ja od początku nawet nie szukałem w kolorze, byle był oryginalny i cały. Na dzień dzisiejszy znalezienie "zdrowego" graniczy z cudem.

 

Ja już rok szukam i nie mogę znaleźć. Niestety zdrowy oryginał to święty graal. Ostatnio znajomy zamawiał zamiennik Blic'a do Octavii i powiem szczerze, że wykonanie nie jest złe i pasował ponoć bez gięcia i klepania :) Widziałem, że IC ma je w swojej ofercie i mocno się zastanawiam. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z błotnikami tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja byłem zmuszony do zmiany jednego błotnika. Zakupiłem zamiennik w wybranym kolorze. Kolor dopasowany bdb tyle że pasek kiedyś był juz cały malowany. Dało się dopasować bez większych problemów. Od wewnątrz zastosowałem podkład epoxydowy oraz baranek.błotnik baranek.jpg

Takie zabezpieczenie powinno wystarczyć na kilka lat.

błotnik epoxy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc i ja byłem zmuszony do zmiany jednego błotnika. Zakupiłem zamiennik w wybranym kolorze. Kolor dopasowany bdb tyle że pasek kiedyś był juz cały malowany. Dało się dopasować bez większych problemów. Od wewnątrz zastosowałem podkład epoxydowy oraz baranek.[ATTACH=CONFIG]147148[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]147149[/ATTACH]

Takie zabezpieczenie powinno wystarczyć na kilka lat.

 

Podaj linka do sprzedawcy, albo zrob screena strony i wrzuc na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto link http://allegro.pl/passat-b5-00-03-prawy-blotnik-grafitowy-met-lc7v-i6361835603.html

Co do używek to niestety dobra to koło 300 zł jeśli weźmiemy do ręki to ocenimy a patrząc na zdjęcia z aukcji to coś się zawsze ukryje i wychodzi że miało być oryginał w kolorze a wypadało by zaprawki zrobić.W zamienniku musiałem jedynie pogłębić środkowe mocowanie na słupku drzwi bo wystawał lekko na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do używek to niestety dobra to koło 300 zł jeśli weźmiemy do ręki to ocenimy a patrząc na zdjęcia z aukcji to coś się zawsze ukryje i wychodzi że miało być oryginał w kolorze a wypadało by zaprawki zrobić.W zamienniku musiałem jedynie pogłębić środkowe mocowanie na słupku drzwi bo wystawał lekko na zewnątrz.

Nie kupisz dobrego... Dobrego kupiłem za 300 zł ale w 2009 roku trochę lat minęło i obecnie z częściami szczególnie blacharskimi to passata B5 coraz gorzej ;/ Zostaje oryginał ASO jak kogoś stać lub patrzeć jak trawi go rdza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności