Skocz do zawartości
dtambor

Błotniki przednie - zamienniki

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że jeśli kod lakieru będzie zgodny to odcień pozostanie inny. Kiedyś miałem zamiennik maski do B4, który także idealnie był zabezpieczony. No ale wytrzymał tylko pół roku. Rdza pojawiała się na zgrzewach po zimie.

 

To juz nie mam pomyslu. Potrzebuje kompletu lewy prawy bez migacza w kolorze LA7W. To moze kupic z migaczami bo takich wiecej i w lepszym stanie i dolozyc kierunek albo zaszpachlowac dziure po kierunku. Sledze alledrogo od miesiecy i nic znalezc nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To juz nie mam pomyslu. Potrzebuje kompletu lewy prawy bez migacza w kolorze LA7W. To moze kupic z migaczami bo takich wiecej i w lepszym stanie i dolozyc kierunek albo zaszpachlowac dziure po kierunku. Sledze alledrogo od miesiecy i nic znalezc nie moge.

 

Nie no daj spokój z tym druciarstwem. W tamtym tygodniu byłem na szrocie na ul. Strażackiej i mają tam takiego wybebeszonego anglika z tym kodem koloru. Nie pamiętam tylko czy to z kierunkami w błotnikach czy bez. Błotnik na który się nastawiasz chodzi mi oczywiście o ten z allegro będzie się różnił od pozostałych elementów. Może lepiej oddaj samochód do lakiernika on sobie z tym tematem poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Mam jednego lakieranika ale obawiam sie ze stwierdzi on ze bez sensu bedzie to naprawiac. Oprocz tego ze na samej gorze na blotniku jest rdza to jak zajrzec glebiej to po calym rancie juz widac. Ale lakieranicy to czarodzieje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co myślicie o tych zamiennikach:

http://allegro.pl/showItem2.php?item=4656813582

 

Kolor powinno dobierac sie przynajmniej na wzorniku na aucie, a nie na odleglosc. No chyba, ze klapke paliwa podeslemy jako wzor ;)

Moj poprzedni LA7W mousial byc 3 razy malowany, zanim dobrano kolor. Z 3im razem to juz z lakiernikiem pojechalem po dobor koloru, i mimo ze do tego kodu bylo 7 odcieni to zaden nie pasowal, i trzeba bylo przewalic na aucie kilkadziesiat wzornikow. Jakbys mial czarny lakier to mozna by bylo zaryzykowac ;)

 

Poza tym o blotnikach do passka krazy opinia, ze tylko ori, nawet uzywany, bo z zamiennikami jest zawsze problem. Bylem nie dawno u innego lakiernika z moim blotnikiem i polecil mi kupno nowego zamiennika z dopiskiem Q, ktory jest pare zlotych drozszy od zwyklego, ale niby jest lepiej wykonany.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Dlatego szukalem takiego z rocznika 2004-2005 jak moj pasek, żeby najbardziej kolorem pasowal. Ale jak juz pisalem ciezko znalezc. Mam namiary na oryginalny z Niemiec zagruntowany i gotowy do malowania. Niestety troche drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Dlatego szukalem takiego z rocznika 2004-2005 jak moj pasek, żeby najbardziej kolorem pasowal. Ale jak juz pisalem ciezko znalezc. Mam namiary na oryginalny z Niemiec zagruntowany i gotowy do malowania. Niestety troche drogo.

 

W 2010 roku mialem szczescie, bo kupilem od jednego z forumowiczow prawe przednie i tylne drzwi w LA7W z dwoch roznych rocznikow i roznica w odcieniach byla ledwo dostrzegalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szczescie to szczescie:) Jednak drzwi masz takie same w latach 2000-2005 a blotniki bez migaczy byly montowane tylko w latach 2004-2005 niestety i to bardzo ogranicza poszukiwania:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak szczescie to szczescie:) Jednak drzwi masz takie same w latach 2000-2005 a blotniki bez migaczy byly montowane tylko w latach 2004-2005 niestety i to bardzo ogranicza poszukiwania:/

 

Drzwi pewnie byly te same nawet w B5 przed liftem ;). ale te co do mnie przyszly to roznily sie tym ze jedne pod spodem mialy gumke a drugie nie, i do dzisiaj nie wiem czemu to sluzylo, mimo ze moj poprzedni passek '03 jej tez mial, a '04 juz ich nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nawet nie wiedzialem:) szczerze powiem ze nawet nie bardzo wiem o ktora gumke chodzi;) aczkolwiek sie domyslam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nawet nie wiedzialem:) szczerze powiem ze nawet nie bardzo wiem o ktora gumke chodzi;) aczkolwiek sie domyslam:)

 

Zaznaczone na czerwono:

http://prntscr.com/4sp805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie to nie te o ktorych myslalem. Ja tych gumek noe posiadam. Juz wiesz jaka role spelniaja?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz wiesz jaka role spelniaja?
....
i do dzisiaj nie wiem czemu to sluzylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Moze lepiej wode odprowadzaja zeby w w czasie deszczu nie splywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze lepiej wode odprowadzaja zeby w w czasie deszczu nie splywala.
Hmmm. Nie zwrocilem uwagi na to czy sa one podczepione idealnie pod otworami splywowymi, ale wydaje mi sie ze w przednich drzwiach tych otworow jest wiecej niz 2.

Nie chce mi sie teraz do auta schodzic i sprawadzac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przednich sa 3 otwory. Ale gumy z tego co widze na zdjeciu sa przed skrajnymi odplywami (blokujac tak jakby doplyw wody do srodka w razie deszczu) tak to rozumiem:) ale mozliwe ze są bo są a woda nie ma nic z tym wspolnego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat....

Przymierzam się do wymiany lub naprawy lewego błotnika, jest już dość spore ognisko rdzy.

Kupno ori na odległość to całkowita loteria, co myślicie o zamiennikach malowanych z palety wg kodu koloru vw??

przykład:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5117491165

Prośba o opinie kogoś kto kupował takie zamienniki jak one się sprawują jak z montażem, czy nie ma problemów ze spasowaniem itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o zamiennikach malowanych z palety wg kodu koloru vw??

80-90% prawdopodobieństwa innego odcienia lakieru. :ok

Szukaj ori gdzieś blisko siebie żeby podjechać i osobiście pomacać. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj ori gdzieś blisko siebie żeby podjechać i osobiście pomacać.

Pozdro.

mało bardzo jest do b5 w lc9x, kolor raczej częściej w b6...

no nic pozostaje szukać lub czyścić i malować swój chociaż z uwagi na konieczność uziemienia auta na tydzień przynajmniej wolałbym uniknąć raczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szwagrowi dokladnie taki kolor i od tego sprzedawcy bralem 3mies temu i powiem ze super,kilka dni bylo widac roznice bo go wypolerowali na psa jaja ale pozniej zlapal pylku i jest ok,zabezpieczyli taka masa od srodka jak pisali malowanie perfekcyjne patrzylem na niego z kazdego kata i nie widzialem nic do czego mozna sie przyczepic,blotnik jesc chinski ale pasowanie bezproblemowe http://allegro.pl/nowy-blotnik-ocynk-passat-b5-srebrny-la7w-r-l-i5074362317.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja szwagrowi dokladnie taki kolor i od tego sprzedawcy bralem 3mies temu i powiem ze super,kilka dni bylo widac roznice bo go wypolerowali na psa jaja ale pozniej zlapal pylku i jest ok,zabezpieczyli taka masa od srodka jak pisali malowanie perfekcyjne patrzylem na niego z kazdego kata i nie widzialem nic do czego mozna sie przyczepic,blotnik jesc chinski ale pasowanie bezproblemowe http://allegro.pl/nowy-blotnik-ocynk...074362317.html

 

zastanawiam się jak może pasować kolor właśnie skoro tu nowy lakier i wypolerowany a na aucie min 10-cio letni....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności