Skocz do zawartości
chevylord

Przyczepka "sam" na bazie belki z passata B5 - pytanie o abs i hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam sie nad budową przyczepki samoróbki na bazie 2 belek z pasiatego. Na różnych forach ludzie piszą aby szukać belki z auta na bębnach i bez absu.. Czy po kupnie belki z b5 który ma tarczówki i abs bedzie dużo problemu żeby hamulce działały tak jak trzeba, czy po prostu nic nie robić i bedzie działało??

wolałbym taką belke użyć gdyż łatwo dołożyć amory z matiza i odchodzi problem wożenia dodatkowego koła zapasowego bo koła też 5x112 :)

dzięki za info bo w kwestii absu to jestem zielony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie bardziej polecałbym belkę z hamulcami bebnowymi, łatwiej będziesz miał zamontować hamulec najazdowy niż w przypadku tarcz co może być awykonalne. Mam przyczepę co prawda kempingową właśnie z hamulcem najazdowym i system oparty jest na belce z bębnami same szczeki mają 20cm na 5cm grubości i podobno wystarczają :D

Nie napisałeś dokładnie co to ma być za przyczepa jaka DMC ile osi itp... opony z pasiastego wytrzymaja chyba każdy ciężar więc problem masz już rozwiązany... ale nie wiem czy nie zaiwestować w gotowy zestaw belki do przyczepki... firma ALKO robi takowe łącznie z systemem hamulca najazdowego oraz niewiadów - tutaj nie wiem dokłądnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczepke chce zrobić 2 osie z paką ok 3,5x2m aby jako tako dało sie czasem np. jakąś bude do lakiernika przewieźć czy palete cementu jakby mi zabrakło przy budowie domu...dmc max moge mieć 1300 bo tyle moge max swoim AHU pociągnąć zgodnie z przepisami...wysłałem zapytanie do kilku sprzedawców hamulców najazdowych czy da sie skleić najazdowy z tarczami i czy to bedzie działało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sie dowiedziałem że ham najazdowy to stricte urządzenie mechaniczne wiec bez rzeźby z pompą hamulcową z tarczami sie nie da połączyć, kłopot drugi rozblokowanie hamulców takiej przyczepy podczas cofania...

 

funkcja edit coś nie działa na operze 9.83 wiec napisałem kolejny post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lepsza propzycje, można zakupić samą ramę od przyczepy fakt faktem byla na jednej osi ale kompletna z hamulcem brakowało tylko "paki" coś koło 1500zł sobie cenili... co do manewrowania u mnie hamulec w momencie cofania nie przeszkadzał ale jesli chodzi o dokładniejsze informacje to polecem forum karawaningu odwiedzić, gość właśnie kombinował coś z lawetą na dwie osie i podobna DMC więc może tam coś znajdziesz :)

http://forum.karawaning.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobioną przyczepkę jedno osiową na belce z paska B2, no i nie ma hamulca. Jest mniejsza niż ta którą Ty chcesz, mi wystarcza, no i B2 jest na bębnach. B3 z resztą też, więc może coś z tego pokombinuj? Mam gdzieś jakieś foty jak to wygląda to mogę Ci podesłać jeśli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś kompletną belke z b5 fl z tarczami, klockami, zaciskami, śrubami do kół, przewodami, linkami i sprężynami... co ciekawe ma prawie nowe tarcze i klocki i tuleje met-gumowe w ładnym stanie....za uwaga 120zł:D paliwa nie licze bo po drodze na okecie zajechałem po nią:) zrobienie SAM lekkiej do 750kg bez hamulca no problem..spróbuje pokombinować z hamulcami i jak coś to tutaj rzuce projekt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie przypomniało że temat kiedyś założyłem a i dawno tu nie byłem, przyczepa zbudowana już dawno temu wymiar skrzyni ład szer x dł 122x300cm, dyszel ok 120, przyczepa bez hamulca zarejestrowana na 650kg bo tyle moje ahu zgodnie z dowodem może targać...alee konstrukcja daje rade i ponad tone już na sobie miała i jest ok :) cenowo: stal, belka, zaczep, lampy, okablowanie, amory z matiza i odboje z jelcza wyszło 700zł, badanie tech, nabicie nr, tabl znamionowa, dowód, tablica, oc 350...prądu, elektrod, poparzonej nogi i czasu nie licze :) satysfakcja=bezcenne :) foty jak ktoś by był ciekaw jak to wyszło to pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
foty jak ktoś by był ciekaw jak to wyszło to pisać :)

 

Wklej, pooglądamy co tam zbudowałeś ;)

Myślę że nie tylko ja jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślał ktoś o zrobieniu przyczepki kempingowej własnymi rencami :>

Bo za bajtla wujek coś takiego zmotał, ale to były inne czasy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybkiego na działce, robione kalkulatorem :)

zdjcie0322u.jpg

zdjcie0323d.jpg

zdjcie0324u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś odboje założyłeś? Bo sprężyna się obsra przy większym obciążeniu. To nie resor niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

targała ponad tone bez odbojów i nic sie nie stało poza tym że siadła mocno, aktualnie są odboje z jelcza/dużej przyczepy etc tylko musze je jeszcze poprawić kiedys, jak zdejme rame z belki to zapodam jeszcze foty konstrukcji :)

 

http://allegro.pl/odboje-gumowe-odboj-gumowy-bycze-jajo-balwanek-6t-i2776936441.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie mi chodziło :) Moja też takie ma i mimo że na resorze to przy tonie ładunku się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności