Skocz do zawartości
Luki800

Passat B6 - 1.9 TDI 105 KM - słaba moc

Rekomendowane odpowiedzi

Opony - miałem na myśli raczej szerokość - zimowe mam 205, letnie 215 i już czuć różnicę.

Po wirusie ok 140 - zakopci przez moment jak mu "depniesz" - potem jest ok.

Bez wirusa miałem wrażenie że auto nie ma turbiny...

 

Jeżeli masz sedana to powinno być lepiej jeżeli chodzi o dynamikę, bo w combi to jazda zaczyna się dopiero od 3-go biegu.

 

Ale jeżeli dobrze widzę to masz CR-a. PD-ki mają podobno lepszą dynamikę (?) (albo sprawiają wrażenie takiej - gdzieś na forum był o tym ostatnio wątek).

 

Moim zdaniem 105KM to za mało na to auto - od razu trzeba myśleć o chipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jedno pytanie, czu auto może się zamulić ? B6 1,9 TDI .... ?, a jak się zamuli, jak go wyciągnąć z tego stanu ?

 

P.S.

 

nie blądzi :)

 

Pozdr

Edytowane przez m_siwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze lopatki pozapiekaly sie w turbo? --> dac mu ostro w pale, powinny sie rozruszac ;)

Byc moze EGR nie domyka sie, a moze gdzies w wezykach podcisnienia zrobila sie dziurka...

Podaj troche wiecej szczegolow, co sie dzieje, przy jakich obrotach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niema jakiegos suczenia w czasie jazdy po dodaniu gazu byc mozy dziura w przewodach, a nie kopci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go przegoń, ale porządnie tak z 20 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słychać jak turbina pracuje (gwiżdze ), auto nie kopci, a jakie są objawy, no cóż za mało pod pedałem, chodź czasami ma przebłyski wtedy idzie aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega marek powiedzial przegonic z 50km na wysokich obrotach to powinien sie odmulic pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni tutaj piszą, a ja autor nie dostałem jeszcze żadnej podpowiedzi.

 

Pisałem, sprawdzałem dolot, wszystko szczelne, nic nie syczy, dmucha.

Przeganiany to on jest nabieżąco na wysokich...

 

Nie wiem co to jest czy CR, PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z moim 1.9tdi 105km. Jest słaby, spalanie w granicach 9.5l/100km. Z każdym biegiem coraz słabiej ciągnie (choć to oczywiste w każdym aucie), na ostatnim biegu dochodzi do ok 3200obr/min i predkosc max to ok 150km/h. Na postoju normalnie wkreca sie na wysokie obroty ponad 4tys. Samochód nie wchodzi w tryb awaryjny czy cos w tym rodzaju. Bylem u kilku mechanikow i komputery nie pokazuja żadnych błedow czy blednych wartosci.

Może ktoś miał doczynienia z takim przypadkiem, proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu !?

Dotyczy to vw passat 2003 AVB

 

_zlydzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej auta nie oddawać mechanikom...Mój trochę "kuni"stracił po wymianie gruszki na turbinie-pewnie troche turbo zbyt późno wstawało, a teraz jeszcze wymieniłem rozrząd i pewnie wskutek innego zsynchronizowania wałka rozrządu auto już wcale nie ma "kopa", acz całkiem sympatycznie jeździ, jakoś tak mniej nerwowo....

Przypływu momentu w okolicach 1800-1900 obrotów będzie mi jednak brakować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ze odkopuje temat ale nie padła w nim odpowiedź na problem. Mam dokładnie takie objawy:

Witam.

Mam problem z moim 1.9tdi 105km. Jest słaby, spalanie w granicach 9.5l/100km. Z każdym biegiem coraz słabiej ciągnie (choć to oczywiste w każdym aucie), na ostatnim biegu dochodzi do ok 3200obr/min i predkosc max to ok 150km/h. Na postoju normalnie wkreca sie na wysokie obroty ponad 4tys. Samochód nie wchodzi w tryb awaryjny czy cos w tym rodzaju. Bylem u kilku mechanikow i komputery nie pokazuja żadnych błedow czy blednych wartosci.

Może ktoś miał doczynienia z takim przypadkiem, proszę o rady.

 

Osobiście czyściłem w nim EGR, sprawdziłem zawór N75, regulator ciśnienia doładowania jest dobry, przepływke miałem na podmiankę od sprawnego auta i tez nie było różnicy. Proszę o poradę w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie padła w nim odpowiedź na problem.....bo i logow brak tych kulejacych autek.

Jesli liczycie na pomoc - wstawiajcie logi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam vaga lecz vasa a z tego co się orientuje to w vasie problem z logami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Miałem podobny problem. Po wymianie rozrządu spadła moc. Na komputerze nic mi nie pokazywało. Dopiero jeden z kolejnych elektronicznych "magików" stwierdził, że należy wymienić czujnik położenia wałka rozrządu. Po wymianie autko wróciło do formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź, sprawdzę to bo posiadam drugi taki czujnik. Będę informował czy po zmiana coś pomogła lecz będzie to dopiero za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 09:10, besthorn napisał:

nie padła w nim odpowiedź na problem.....bo i logow brak tych kulejacych autek.

Jesli liczycie na pomoc - wstawiajcie logi !

A jaki LOG najlepiej wstawić? Mam troche porobionych moze akurat i poprosze o interpretacje

image.thumb.png.b0c0816a86809bd14f65ef38e61f1c4e.png

taki już coś mówi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2012 o 10:08, szarkiz napisał:

 

Niech zgadne ...

Na postoju silnik spokojnie dokręcasz do 4-5 tys obr/min.

Problem pojawia sie od ruszenia. Juz na pierwszym biegu czuć, że coś nie idzie. Niby wszystko gra, a nie idzie.

Z każdym kolejnym biegiem coraz trudniej osiągnąć wysokie obroty. Na biegu piątym nie przekroczysz 3200 obr /min. Malo tego żeby osiągnąc chociaż 3tys potrzebujesz lotniska. Predkosc maks w granicach 150km/h.

czy tak ?

Witam, mam właśnie podobny problem, co to może być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności