Skocz do zawartości
tata_artur

prawe przednie koło obraca się z dużym oporem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem z moim dziś na przeglądzie i diagnosta stwierdził że hamulce nie puszczają w prawym przednim kole bo faktycznie obraca się z dość dużym oporem. Jak auto jest podniesione i się ręką obróci koło (nawet mocno) prawie od razu staje. Ok myślę sobie może rdza się tam zrobiła i po hamowaniu klocki nie mogą swobodnie wrócić do neutralnego położenia. Ale po powrocie do domu wyciągnąłem klocki zdjąłem jarzmo przeczyściłem i nic to nie dało bo to nie hamulce są przyczyną bo koło ciężko się obraca nawet przy zdemontowanych hamulcach. Co może być przyczyną?

za mocno skręcona piasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tarcza jest krzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze dopiero co zmienione (oryginał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się za mocno skręcić piasty. Skoro wyeliminowałeś hamulce to albo łożysko się zatarło albo ze skrzynią coś nie tak.

wyjmij półoś z piasty i będziesz miał odpowiedź.

Jeszcze przeguby mogą być, ale chyba musiałby być cały zawalony piachem aby stawiać opór.

Rozbieraj po kolei a znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatarte łożysko chyba powodowałoby jakiś hałas a tu nic takiego się nie dzieje. No cóż widzę że trzeba będzie trochę nad tym posiedzieć. Może w weekend się za to wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam tłoczki pracują?? sprawdzałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę podpiąć się pod temat, też po przeglądzie okazało się że prawa strona mi słabiej hamuje. Bardziej widoczny jest problem na osi przedniej bo jest to chyba 46% z tyłu już nie jest aż tak duża różnica. Dodam że komplet na przodzie wymieniony przed zimą. Stawiać na zatarty tłoczek w zacisku? Bo jeżeli chodzi o reduktor siły hamowania to tyczy się tylko oś przednia a tylna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do ciężko chodzącego koła sprawdź w jakim stanie są prowadniki zacisku być może zacisk nie przesuwa się tak jak powinien miałem podobnie z zaciskiem z tyłu w moim pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Tata_artur napisał, że koło ciężko chodzi nawet na zdemontowanym hamulcu więc tłoczek może nawet stać a problem jest gdzie indziej.

 

N3uro

Zdjęcie koła, odkręcenie zacisku i sprawdzenie tłoczka zajmuje 15 minut. Tu nikt Ci z fusów nie wywróży. Ja ostatnio u siebie czyściłem prowadnice, tłoczki, i wymieniałem uszczelnienia na przednich hamulcach. Zajęło mi to dwie godziny, nawet nie musiałem zacisku od przewodu odkręcać. Robisz raz i spokój na lata. A sama wymiana bez regeneracji lub przynajmniej przeczyszczenia czasami nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opór na 100% nie jest z winy układu hamulcowego bo jak napisałem w pierwszym poście nawet ze zdemontowanym zaciskiem i jarzmem piasta ciężko się obraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za mocno skręcona piasta?

Raczej za słabo...do dokręcania piasty potrzeba ponad metrowej rury...

Skoro nic nie wyje i nie buczy w trakcie jazdy to zużycie łożysk można wyeliminować...ale....i tak stawiam na łożysko w kole...setka milimetra na spasowaniu i będzie ciężko chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlacz polos od skrzyni i bedziesz mial odpowiedz jesli sie luzno bedzie krecic tarcza to mozesz skrzynie wyciagac jesli ciezko to lozysko do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności