Skocz do zawartości
Gość Kisila

Xenony raz jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale czy zamontowanie dobrych xenonów na H7 będzie świecić tak samo jak dobry xenon na D2S. Chodzi mi o jakość świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dobre ksenony na H7" to będzie chiński HID, więc słowo "dobre" nie bardzo jest na miejscu. Nie wiadomo jak bedzie świecić bo lampy są przystosowane do żarówki H7 a nie palinika D2S (różnice w krzywiźnie odbłysników i soczewek pewnie też. Znacznie większe szanse co do poprawności świecenia masz gdy użyjesz reflektorów które są już wyprodukowane w wersji do palników D2S.

 

Niestety dla Ciebie, zauważam coraz większy poziom wiedzy na ten temat policjantów z drogówki i jeśli nie spełnisz pozostałych wymagań co do ksenonów(nie bedę się tu rozpisywał bo było dziesiątki pewnie razy')), to ryzyko, że będziesz biegał za odzyskaniem dowodu rejestracyjnego jest coraz większe.

 

Zwłaszcza, że B5 przedliftowych z ori ksenonami jest bardzo niewiele, więc będziesz sie rzucał w oczy z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, to chciałem wiedzieć. Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że koszt żarników przy D2S jest większy, ale zastanawiam się, czy idzie to w parze z jakością świecenia...

 

Jeśli wszystko będzie poskładane z hińskiego zestawu, to nie ma sensu płacić za d2s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem w jakims innym temacie ze w reflektor z oprawka D2S mozna zalozyc zarowke H7. Da sie to wykonac bez jakiejs specjalnej rzezby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalem w jakims innym temacie ze w reflektor z oprawka D2S mozna zalozyc zarowke H7. Da sie to wykonac bez jakiejs specjalnej rzezby?

 

 

Jak masz lampe ksenonową to ładuj D2S a nie H7 :)

 

A czy się da ? Na pewno, ktos mi kiedyś pisał , że do normalnej lampy wsadził palniki D2S, wkleił je na klej termotopliwy z pistoletu (tzw. termoglut). Ponoć jeden palnik nawet prosto, drugi troche gorzej ale też jakoś się trzymał :)

 

Więc myslę, że i w drugą stronę by się dało ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz lampe ksenonową to ładuj D2S a nie H7 :)

 

A czy się da ? Na pewno, ktos mi kiedyś pisał , że do normalnej lampy wsadził palniki D2S, wkleił je na klej termotopliwy z pistoletu (tzw. termoglut). Ponoć jeden palnik nawet prosto, drugi troche gorzej ale też jakoś się trzymał :)

 

Więc myslę, że i w drugą stronę by się dało ! :)

 

Chodzi o to, ze jeszcze nie mam ale chce kupic reflektory z soczewka. I tu mam dwie opcje:

 

1. D2S + H7 i do tego żarówki D2S.

2. H7 + H7 i do tego zestaw HID pod H7.

 

I teraz tak. Jesli zaloze nr 1 to bede mial soczewke typowo pod xenon. Jesli zaloze zestaw 2 to mam taki plus, ze przy ewentualnej kontroli zakladam na poczekaniu zarowke h7 i dowod zostaje.

Chyba, ze w obu przypadkach soczewka jest taka sama. Ktos pisal ze relfeltory DEPO maja taka sama szybe jednak roznia sie soczewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli zaloze zestaw 2 to mam taki plus, ze przy ewentualnej kontroli zakladam na poczekaniu zarowke h7 i dowod zostaje.

 

Jeżeli to prawda z tym dowodem to tego nie rozumiem. Rozumiem, że można przy policjancie wymienić przepaloną żarówkę i w ten sposób uniknąć konsekwencji. Żarówka może się przecież przepalić akurat 5 minut wcześniej i to rozumiem.

 

Natomiast jak ktoś zakłada HIDA i jeździ na nim cały czas a potem przy kontroli zmienia na chwilę na H7, po czym jest puszczony bez konsekwencji i zmienia z powrotem na HIDA i znowu jeździ dalej ....itd to to normalne nie jest :)

Głupie i naiwne te policjanty :)

 

Nie wiem jak jest w DEPO, ale jeśli to jest cos warte to soczewka i odbłysnik muszą być inne dla H7 i dla D2S;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sytuacja jest podobna jak z ciemnymi szybami z przodu. Kwalifikuje to do zabrania dowodu ale jak przy kontroli zdejmiesz folie to dowodu przeciez nie zabiora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko d2s, zarniki z oprawka zarowki halogenowej to jedna wielka lipa, krzywe i ogolnie kiepsko wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalem w jakims innym temacie ze w reflektor z oprawka D2S mozna zalozyc zarowke H7. Da sie to wykonac bez jakiejs specjalnej rzezby?

 

 

Ogólnie to nie jestem zwolennikiem takich kombinacji ale że akurat robię eksperymenty z ori xenonem od 3BG, sprawdziłem i faktycznie żarówka H7 nawet dobrze pasuje tylko trzeba by dodać jeszcze uszczelkę fibrową 1-2mm o wymiarach 27x33mm aby pierścień blokujący lepiej dociskał cokół. Dodam że sprawdzałem rozkład światła na ścianie i jest do zaakceptowania.

 

W drugą stronę [lampa H7 -> D2S] takich kombinacji stanowczo odradzam. Również nie radze stosować kleju na gorąco do mocowania żarówek/palników bo "spłynie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat robię eksperymenty z ori xenonem od 3BG

Może wymyślisz mocowanie palnika D2S w miejsce H7 świateł drogowych w bixenonie :?: Jeśli masz czas na eksperymenty, to wrzuć proszę zdjęcie, jak świeci żarówka H7 i D2S w tym odbłyśniku (świateł drogowych, nie soczewka)-dla porównania :) Chodzi o widok światła na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz czas na eksperymenty, to wrzuć proszę zdjęcie, jak świeci żarówka H7 i D2S w tym odbłyśniku (świateł drogowych, nie soczewka)-dla porównania :)

 

Hihi, z takim eksperymentem to nie problem, daj mi jakies pół godziny a wyłapię Ci kilku idiotów którzy wpakowali palniki (HIDy H7) do lamp niesoczewkowych i udają spawaczy !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wymyślisz mocowanie palnika D2S w miejsce H7 świateł drogowych w bixenonie :?: Jeśli masz czas na eksperymenty, to wrzuć proszę zdjęcie, jak świeci żarówka H7 i D2S w tym odbłyśniku (świateł drogowych, nie soczewka)-dla porównania :) Chodzi o widok światła na ścianie.

 

Taki adapter istnieje od kiedy powstały żarniki d2s: https://www.google.pl/search?client=opera&q=d2s+to+h7&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=dEsrUcSCG4nTtQaQm4CADQ&biw=1060&bih=677&sei=dksrUaz9Jeb44QT5ioHICw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarówka H7 wsadzona w odbłyśnik przystosowany do D2S zniszczy powłokę odblaskową. Potem już tylko regeneracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki adapter istnieje od kiedy powstały żarniki d2s: https://www.google.pl/search?client=...Jeb44QT5ioHICw

No niestety ten adapter się w tym przypadku nie sprawdził-testowałem go, jak miałem lampy bixenon do 3BG. Osadzenie żarówki w tym odbłyśniku jest nieco inne-większe. Tak samo sama blaszka, która trzyma żarówkę H7 jest inna.

Hihi, z takim eksperymentem to nie problem, daj mi jakies pół godziny a wyłapię Ci kilku idiotów którzy wpakowali palniki (HIDy H7) do lamp niesoczewkowych i udają spawaczy !!!

Akurat takiego, jak ja opisałem nie wyłapiesz tak prędko ;) Nie piszę o tym palniku w światłach mijania, tylko w światłach drogowych-popatrz sobie na temat o "trixenonie". Akurat w tym przypadku ze spawarką (w sensie oślepiania innych użytkowników drogi) to ma to niewiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat takiego, jak ja opisałem nie wyłapiesz tak prędko Nie piszę o tym palniku w światłach mijania, tylko w światłach drogowych-popatrz sobie na temat o "trixenonie". Akurat w tym przypadku ze spawarką (w

 

Jeżeli palnik D2S władujesz do odbłysnika żarówki H7 i nie przesłonisz tego soczewką to jak to ma nie być spawarką ???

 

Gdyby chociaż użyć D2R, (ale w sumie i tak krzywizna odbłyśnika całkowicie nie ta !)

 

Napisałeś, że ma to być w lampie bezsoczewkowej, więc jaka różnica czy to zamontujesz w światłach mijania czy drogowych ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło tylko o to by włożyć tam żarnik D2S - i nie pytaj Go po co ;) Ot, kaprys.

A spawarka i tak będzie, ale co z tego? Długie i tak oślepiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałeś, że ma to być w lampie bezsoczewkowej, więc jaka różnica czy to zamontujesz w światłach mijania czy drogowych ???

Jest bardzo duża różnica, czy w światłach mijania, czy w drogowych-skoro tego nie rozumiesz, to nie mamy o czym gadać, bo tylko temat tym zaśmiecamy.

Na światłach drogowych raczej nie mijamy się z innymi samochodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo duża różnica, czy w światłach mijania, czy w drogowych-skoro tego nie rozumiesz, to nie mamy o czym gadać, bo tylko temat tym zaśmiecamy.

Na światłach drogowych raczej nie mijamy się z innymi samochodami.

 

Kolego, nie zaczynaj dyskusji kto czego nie rozumie bo sam nie rozumiesz jak się zachować na drodze. To nie jest zbyt kurtuazyjna odpowiedź ale cóż..., sam zacząłeś ocenę zdolności intelektualnej i skoro nie rozumiesz, że tak się nie robi... :)

No a na długich to pewnie w ogóle jeździsz tylko za stodołą wte i wewte, co ? :)

A może by tak zamontować reflektory przeciwlotnicze, hehe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności