Skocz do zawartości
Gość Kisila

Xenony raz jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o szybką ocenę właścicieli świateł xenonowych poniższych zdjęć:

 

 

47467064da4.th.jpg

Po lewej - ori xenony po prawej reflektory z żarówkami Tungsram po 10zł

 

28332691kc2.th.jpg

Tutaj widok z maski samochodu na światło xenonów

 

82653371bu6.th.jpg

I widok z bliska na strumień światła xenonowego odbity na ścianie.

 

Kilka miesięcy temu Ojciec kupił Alhambrę - wyposażoną w xenony - byłem miło zaskoczony że wreszcie zobaczę jaki to komfort jazdy itp. Niestety w odczuciu moim i Ojca - światła święcą słabo a nawet bardzo słabo - na zdjęciach widać porównanie do standardowych świateł w moim pasku. Zamierzam kupić nowe żarniki - ale wcześniej chciałem zapytać właścicieli xenonów co myślą o tych zdjęciach i czy ta "tęcza" na ostanim zdjęciu to normalne zjawisko w xenonach.

 

Dodam że soczewki wyglądają na czyste a żarniki mają prawdopodobnie za sobą 5 lat umiarkowanego świecenia.

 

Mam zamiar kupić żarniki OSRAM 4300k np:

http://www.moto.allegro.pl/item513812466_xenony_xenonowe_xenon_osram_xenarc_d2s_66040_w_wa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w odczuciu moim i Ojca - światła święcą słabo a nawet bardzo słabo - na zdjęciach widać porównanie do standardowych świateł w moim pasku. Zamierzam kupić nowe żarniki - ale wcześniej chciałem zapytać właścicieli xenonów co myślą o tych zdjęciach i czy ta "tęcza" na ostanim zdjęciu to normalne zjawisko w xenonach.

 

Dodam że soczewki wyglądają na czyste a żarniki mają prawdopodobnie za sobą 5 lat umiarkowanego świecenia.

 

Miałem podobny dylemat w A6. Powodem okazały się wypalone lustra ksenonów, te małe, za soczewkami. Były szare. Po regeneracji świecą jak na razie pół roku OK. Do tego doszły nowe palniki, ja montowałem Philipsy.

 

Teczę to ja mam ale w Passacie B5 3BG na zwykłych żarówkach, na granicy światła i cienia. Podejrzewam zabrudzenie soczewek ale na razie temat olewam bo i tak nie uzywam Passata do jazd nocnych. Z powodu "doskonałości" świecenia jego lamp żarówkowych :mad:. Dodam, ze uzywam dobrych żarówek, ostatnio Philips BlueVision. Ale do ksenonu to się nie umywa :rolleyes:

 

Palniki owszem możesz wymienic, ale sprawdź te ich odbłyśniki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po regeneracji świecą jak na razie pół roku OK.

 

Jak wygląda cenowo taka regeneracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał RomanS

Po regeneracji świecą jak na razie pół roku OK.

 

Jak wygląda cenowo taka regeneracja?

 

O ile dobrze pamietam to 250 złotych za obydwa. Do tego nowe palniki, ale to kupowałem sam bo mogłem dostac taniej niż u "regeneratora".

Cena za regenerację wydała mi się na tyle atrakcyjna, że postanowiłem spróbować. Byłem przy tym zmeczony już poszukiwaniem uzywek, które i tak z reguły byly tak samo stare jak moje lampy (lampy przedliftowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam żarówki Osram DS2 4300 i ale zamiast świecić na kolor biały dają kolor zbliżony do żółtego tylko przez jakąś pierwszą minute a może nawet 2 świecą ładnym kolorem, czy to już wina przepalających się żarników? czy może soczewki już tak łamią kolor światła? rok auta 2000 oryginalne xenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam żarówki Osram DS2 4300 i ale zamiast świecić na kolor biały dają kolor zbliżony do żółtego tylko przez jakąś pierwszą minute a może nawet 2 świecą ładnym kolorem, czy to już wina przepalających się żarników? czy może soczewki już tak łamią kolor światła? rok auta 2000 oryginalne xenony

 

Jesli prez chwilę świecą OK a potem nie, to raczej wina palników. Stan soczewek ani luster się nie zmienia w tym czasie a palników tak, bo się rozgrzewają.

Aby to jednoznacznie sprawdzić musiałbyś mieć choć 1 dobry palnik, podłączyć go i zobaczyć jak będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego że zastanawiam się nad wymiana żarników na Philipsy a to jak wiemy nie mialy wydatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina wypalonego odbłyśnika, ale raczej konieczna będzie wymiana żarników. Najlepiej było by oddać soczewki do regeneracji i kupić nowe żarniki. Troszkę spora inwestycja, ale za to będzie świecić ładnie przez długi okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie jakies zarniki na allegro i zobacze efekt

np takie:

http://allegro.pl/item711191797_hid_palnik_zarnik_xenon_ksenon_d2s_4_3_12k_gdynia.html

jesli sie cos zmieni wtedy wymienie na lepsze Philipsy, chyba to najlepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupie jakies zarniki na allegro i zobacze efekt

np takie:

http://allegro.pl/item711191797_hid_palnik_zarnik_xenon_ksenon_d2s_4_3_12k_gdynia.html

jesli sie cos zmieni wtedy wymienie na lepsze Philipsy, chyba to najlepsze rozwiazanie

Nie!!! szkoda na to kasy. Najpierw regeneracja, a jak się poprawi to wtedy żarniki philipsa i jest malina. Przyczyny złego świecenia mogą być tylko 2 (generalnie) wypalony odbłyśnik i wyświecony żarnik.

Stań sobie obok innego samochodu z oryginalnym ksenonem i porównaj. Jak twój świeci na żółto/fioletowo/niebiesko to żarniki do wymiany, jeśli kolory są takie same (lub podobne) a mimo to światła na drodze mniej to odbłyśnik do regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tygodniu proba na nowych Philipsach to wtedy dam znac czy trzeba jechac na regeneracje :)

Fioletu duzo jest od razu po wlaczeniu swiatel pozniej zmienia sie na zolto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na 99% palniki są do wymiany. Oczywiście doradzam wymianę parami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów nie chce zakladac tematu wiec pisze tu czy któryś z was kupywał jakies konkretne żarniki na allegro chodzi mi o konkretnego sprzedawce, zebym sie przypadkiem nie nadział na szajs:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baraz1982

Koledzy założyłem niby ori philipsy d2s, dałem 210zł za sztukę. Sprzedawca w renomowanej hurtowni motoryzacyjnej zapewniał, że żarówki są orginalne i identyczne idą na pierwszy montaż w grupie VW. Teraz pytanie, od kiedy je założyłem, kiedy włączam światła świecą na ładny kolor na jaki ksenon powinien świecić po jakichś 4-5 sekundach zmienia się jego barwa z tej "Ksenonowej" na zółtą, czy to normalne??? Mam je już ok. 1,5 miesiąca powinny się rozświetlić. Czy winne przetwornice czy żarówki??? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam na palnikach GE, wszyscy mówią, że to dobrze, tak ma być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Teraz pytanie, od kiedy je założyłem, kiedy włączam światła świecą na ładny kolor na jaki ksenon powinien świecić po jakichś 4-5 sekundach zmienia się jego barwa z tej "Ksenonowej" na zółtą, czy to normalne??? Mam je już ok. 1,5 miesiąca powinny się rozświetlić. Czy winne przetwornice czy żarówki??? Proszę o odpowiedź.

 

No, nie powinny świecić na żółto. Mam palniki 4 letnie Philipsy i świecą na biało. Fakt, ze trudno okreslic kolor przez internet :). Wiadomo, ze niektórzy ludzie inaczej jakby widzą i jak widzą ksenona niebieskiego to mówią że biały a jak widzą białego to dla nich zółty :)

Inna rzecz, że w aucie 10 letnim prawdopodobnie masz odbłysniki w stanie agonalnym wiec moze dlatego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 4300k innej marki świecą niebiesko - białym światłem, jak większość ksenonów na drodze. Barwa 4300k powinna być zbliżona do światła białego - wpisz w google 4300k i zobaczysz na zdjęciach jaka jest poprawna barwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry za odkopywanie tematu, ale nie znalazłem na forum nigdzie jednoznacznej odpowiedzi. Przymierzam się do zakupu lamp z soczewką do mojego B5. Myślę, że najlepszym przy zakupie nowych lamp będzie Depo (trochę poniżej 600złotych) i tutaj mam problem. Chciałbym założyć przy okazji xenon, ale nie wiem, czy lepiej będzie na H7, czy na D2S. Wiem, że koszt żarników przy D2S jest większy, ale zastanawiam się, czy idzie to w parze z jakością świecenia... Prosiłbym o konkretną odpowiedź kogoś, kto przerabiał już ten temat. Pozdrawiam :)

 

Lampy Depo H7+H7

http://moto.allegro.pl/lampy-vw-passat-b5-depo-fk-xenon-h7-h7-homol-dc-i2996001562.html

 

Lampy Depo D2S+H7

http://moto.allegro.pl/refle-mig-xenon-2-szt-vw-passat-b5-96-00-nowe-i3047024525.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze to sa lampy na zwykłe żarówki halogenowe H7+H7, co wynika zreszta z opisu. Reszta opisu to zargon marketingowy ("xenon DC" !!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności