Skocz do zawartości
Gość Kisila

Xenony raz jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę zbytnio różnicy  :/  Najgorzej jak bi-led padnie co wtedy ?  

Gratki za pomysł :ok pierwszy #3BG na forum z takimi soczewkami 

Edytowane przez vwtdi90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę zobaczę... Na foto nie widać ale na drodze jest równomiernie. Producent Koito mówi, że żywotność równa żywotności nowego Lexusa więc dam z 5 lat :P Jak padnie to **** - klosz przykleiłem klejem do szyb więc już raczej w całości nie wyjdzie... Jeszcze się zastanawiam, jak by siadły do reflektora pod H7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montując EVOX-R zostawić ori przetwornice i żarniki czy dokupić do kpl zestaw który oferuje HRF?  tj przetwornice x35/żarniki NextGen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wymieniać? Ja palniki miałem Philipsa ori, zmieniłem na Osram i było o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pytam ;) może tamte są lepsze.  Jak już będę robił to chce ogarnąć kompletnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że bixenon śwoeci jaśniej-patrząc na foto porównawcze...

Ogólnie czytałem w sieci i... palnik xenonowy wg producenta (Osram/Philips) daje 3200 lumenów, a Koito BILED daje 2250 lumenów... czyli to również wskazuje na zwycięzcę.

Przez chwilę myślałem, żeby zamówić Koito BILED z samej ciekawości-ale nie widzę już sensu.

Myślę, że Koito BILED dobrze sprawowałby się zamiast H7 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest...  może 2x bi-led na stronę dałoby radę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat

Pacjent passat b5 fl 2003r ori xenon który świeci niewiele lepie od świeczek.

Od czego zacząć wymianę ku lepszemu? najchętniej to wywaliłbym je i wstawił jakieś normalne depo.

I teraz pytanie.

Od czego zacząć te naprawy?

Polerka - będzie jak sie ociepli.

Wymiana żarników tylko na jakie?

Co polecacie jakieś w miare dobra i umiarkowane?

Co jeszcze trzeba zrobić/wymienić aby polepszyć świecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, damian665 napisał:

Pacjent passat b5 fl 2003r ori xenon który świeci niewiele lepie od świeczek.

Od czego zacząć wymianę ku lepszemu? najchętniej to wywaliłbym je i wstawił jakieś normalne depo.

Zdemontuj lampy, wyciągnij odbłyśniki i wyślij je do regeneracji. Kup nowe palniki Osram Xenarc D2S (możesz kupić Osram Nightbreaker D2S) i zmontuj wszystko do kupy.

Zrób również polerkę klosza, oczyść soczewkę z kurzu i będzie OK.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem może znajdzie się ktoś kto mi pomoże lub zaprowadzi na dobry pomysł. Pacjent Passat b5 fl 2004 rok wersja sprowadzona że Szwecji. Podgrzewaną przednią szybę podgrzewane spryskiwaczy i automatycznie włączanie  xenonow i w tym jest problem. Mianowicie po przekreceniu kluczyka zapalają się światła z tylu, xenony. Ale czasem nie zapala się jeden od strony pasażera ale gdy przelacznik świateł ustawie w pozycji włączonych świateł zapala się ten nie świecący xenon i to zawsze. A oto że się nie zapala automatycznie to występuje dosyć sporadycznie ale to jest wkurzajace gdy mrygaja Ci że nie masz jednego zapalnego xenonu. Wymieniłem wlacznik świateł na nowy i nic, później na  używany i jest tak samo  co jakis czas  nie zapalanie  jeden reflektor. Instalacja jest oryginalna i pytanie gdzie czego szukać żeby wyeliminować to sporadyczne nie zapalanie się tego samego xenonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlacznik nic do tego nie ma. Problem pewnie lezy w przetwornicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Jericho napisał:

Wlacznik nic do tego nie ma. Problem pewnie lezy w przetwornicy.

A dlaczego tak sądzisz? Gdyby tak to jak włączam normalnie to też powinno coś szfankowac. A tu nie włączenie lampy jest sporadycznie i nie regularne. Zawsze jak włączam wyłącznikiem zawsze xenony odpalaja również ten który na automacie się nie zaświecił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy na światłach mijania, które uruchamiają się razem z silnikiem, pełnią one funkcje świateł do jazdy dziennej. W celu ograniczenia wypalania odbłyśników, moduł komfortu ogranicza napięcie płynące do żarówek lub w Twoim przypadku do przetwornicy, natomiast po przekręcenia włącznika w prawo, żarówki dostają pełne napięcie i wtedy pracują jako światła mijania. I być może tu być problem. Po prostu przetwornica niedługo "wyzionie" ducha i nie chce się wzbudzić przy niskim napięciu, a bez problemu startuje jak napięcie jest podawane w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2019 o 20:39, mazigt1 napisał:

Podczas jazdy na światłach mijania, które uruchamiają się razem z silnikiem, pełnią one funkcje świateł do jazdy dziennej. W celu ograniczenia wypalania odbłyśników, moduł komfortu ogranicza napięcie płynące do żarówek lub w Twoim przypadku do przetwornicy, natomiast po przekręcenia włącznika w prawo, żarówki dostają pełne napięcie i wtedy pracują jako światła mijania. I być może tu być problem. Po prostu przetwornica niedługo "wyzionie" ducha i nie chce się wzbudzić przy niskim napięciu, a bez problemu startuje jak napięcie jest podawane w 100%.

Po pierwsze to komfort nie ma nic do mijania, po drugie ogranicz napięcie idące na przetwornicę i zobacz co się stanie. Po co nie mając pojęcia się wypowiadać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, polonez15 napisał:

Po pierwsze to komfort nie ma nic do mijania, po drugie ogranicz napięcie idące na przetwornicę i zobacz co się stanie. Po co nie mając pojęcia się wypowiadać???

No widzę, że znalazł się "wielki specjalista" . Uświadom proszę mnie oraz innych użytkowników forum co się stanie.

A po za tym zapytam - miałeś kiedyś styczność z samochodem z systemem świateł "skandynawskich"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2019 o 21:46, mazigt1 napisał:

No widzę, że znalazł się "wielki specjalista" . Uświadom proszę mnie oraz innych użytkowników forum co się stanie.

A po za tym zapytam - miałeś kiedyś styczność z samochodem z systemem świateł "skandynawskich"?

Owszem, w systemie żarówkowym tak, stosuje się wypełnienie impulsu ok. 30% i wtedy masz światła skandynawskie ale widzę, że u Ciebie słabo z wiedzą elektroniczną. Poczytaj sobie o zasilaniu PWM i spróbuj tak zasilić przetwornicę:D:D:D Co się stanie? Przetwornica w najlepszym wypadku nie ruszy, w najgorszym się spali.

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się te zaznaczone części dokupić luzem do ksenonów bo już całkiem mi skorodowały a nie chcę kupować całego zestawu naprawczego za 350 zł dla 4 metalowych cżęści, szczególnie że ja nie mam uszkodzonych lamp 3B0998225.thumb.jpg.cafedb7f6ec39ad85be94dbefe2ef4e6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapytać o wymianę przetwornice xenon bo juz sa do wymiany. Jakie zamienniki kupic żeby wszystko działała bez najmniejszych problemów za używki dziękuję bo nie wiadomo ile pochodzą a rozbierać 2 razy to nie mało pracy. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności