Skocz do zawartości
Gość Kisila

Xenony raz jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę podpiąć się pod temat ze swoim problemem. Otóż od wczoraj nie zapala mi lewy xenon tzn po przekręceniu włącznika widać przez ułamek sekundy błysk w lampie ale po chwili gaśnie, jeżeli kilka razy w dość szybkim tempie włączę i wyłączę światła to za którymś razem załapie i świeci.

Kiedyś miałem już podobną scenę ze światłami że nie świeciła lewa mijania plus tylna lampa winowajcą okazał wtedy się włącznik świateł. Ale obecnie wątpię że wina znów może leżeć po stronie włącznika. Może ktoś spotkał się z podobną albo taką samą przygodą i pomoże. Dodam że w pasku siedzi zestaw hella.

 

Ja miałem to samo. Problemem były tanie podróbki żarników :) Podmień jeszcze żarniki miejscami i zobacz czy z drugim będzie się to samo działo. Po wymianie na ORYGINALNE Philipsy (bo podróbek jest dostatek) 4300*K wszystko działa jak należy ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba gdzieś w domu jakiś żarnik to wyjme lampę i podmienie, oby to był tylko żarnik. To będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić palniki d2s firmy m-tech kupiłem ponad rok temu 4300k m-tech basic za około 20zł sztuka i działają dalej bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jutro będę wyjmowal lampy i sprawdzał zarniki. Tak pomyślałem że skoro już je wyjmę to może warto byłoby je oddać do regeneracji lampy już trochę czasu mają więc napewno nie dają tak jak powinny. Na forum ludzie polecają pana Hubert Cugier oraz kilka postów wyżej firmę tmc. Chciałbym zasięgnąć opinii od osób które oddawaly swoje patrzalki do regeneracji do tych ww zakładów. Koszty czas no i końcowy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio z nudow ustawialem sobie swiatla i...

okazalo sie ze bardzo duze znaczenie ma wygiecie blaszki ktora wchodzi w wyciecie (mam HIDy na H7)

jak chwycilem palnik w reke i troszke dol odsadzilem do calkiem inne,jasniejsze swiatlo bylo

wiec uregulowalem tzn. podgialem tak ten jezyczek ze teraz swieci super

widac ze swiatlo skupia sie bardziej w soczewce i mocniej swieci

 

co najwazniejsze granica swiatlo-cien sie nie zmienia wiec nie raza swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazalo sie ze bardzo duze znaczenie ma wygiecie blaszki ktora wchodzi w wyciecie (mam HIDy na H7)

jak chwycilem palnik w reke i troszke dol odsadzilem do calkiem inne,jasniejsze swiatlo bylo

wiec uregulowalem tzn. podgialem tak ten jezyczek ze teraz swieci super

widac ze swiatlo skupia sie bardziej w soczewce i mocniej swieci

 

co najwazniejsze granica swiatlo-cien sie nie zmienia wiec nie raza swiatla

To samo zauwazylem przy montazu, i dlatego tez przy jednym zarniku pod blaszke na dole podlozylem kawalek papieru. Swieci lepiej. Natomiast drugi zarnik w gniezdzie siedzi sztywno i nie idzie nim ruszyc jak jest blaszka zalozona.

 

Przy okazji zauwazylem ze lekko paruja mi reflektory ( w dolnej czesci) po montazu HIDow. Przetwornice wsadzilem w klosze, zaslepka z tylu przylega dobrze, wiec nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie jutro będę wyjmowal lampy i sprawdzał zarniki. Tak pomyślałem że skoro już je wyjmę to może warto byłoby je oddać do regeneracji lampy już trochę czasu mają więc napewno nie dają tak jak powinny. Na forum ludzie polecają pana Hubert Cugier oraz kilka postów wyżej firmę tmc. Chciałbym zasięgnąć opinii od osób które oddawaly swoje patrzalki do regeneracji do tych ww zakładów. Koszty czas no i końcowy efekt.

 

 

Hubert Cugier robił u mnie - mega robota, patrzałki po regeneracji świeciły jak nowe. Mogę Ci powiedzieć że to najlepiej wydane pieniążki na samochód a miałem już strasznie pożółkłe i zupełnie nie świecące.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo zauwazylem przy montazu, i dlatego tez przy jednym zarniku pod blaszke na dole podlozylem kawalek papieru. Swieci lepiej. Natomiast drugi zarnik w gniezdzie siedzi sztywno i nie idzie nim ruszyc jak jest blaszka zalozona.

 

Przy okazji zauwazylem ze lekko paruja mi reflektory ( w dolnej czesci) po montazu HIDow. Przetwornice wsadzilem w klosze, zaslepka z tylu przylega dobrze, wiec nie wiem co jest grane.

 

nie podkladaj paieru tylko ten jezyczek kombinerkami dognij

a w drugej lampie masz poprosty za mocno dogiety jezyczek, sptuboj jego odgiac w dryga strone minimalnie i zobacz jak swieci:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezyczki mam nie tkniete i obydwa wygladaja identyko. Przeciez to jakas prasa robila, wiec o odksztalceniach nie ma mowy.

Ale propozycja sluszna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarnik zmieniony wszystko hula. Miałem w domu hida 5000 i jego włożyłem barwa chyba nawet jest taka sama po zapaleniu jak philipsa który jest w drugiej lampie. Więc postanowiłem żeby narazie tak zostało. Dzwoniłem do Cugiera i wstępnie się umówiłem tylko muszę zakupić folia bombelkowa żeby lampki zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do wątku bo nie mogę znaleźć odpowiedzi, problem mam taki (passat B5 FL):

Mam xenony helli orginalne lecz albo ksenony albo zderzak nie pasują do siebie bo nie ma spryskiwaczy, ale to też mniejszy problem, otóż od paru dni czasem nie zapala mi się jedna lampa za drugim trzecim razem zapali i zastanawiam się nad założeniem oryginalnych używanych zwykłych lamp na h7 te już nie świecą rewelacyjnie a regeneracja plus nowe żarniki ksenonowe to zdecydowanie większy koszt i pytanie czy wtyczki będą pasowały jakieś piny muszę przełożyć czy jakąś przejściówkę dać? I jeszcze jedno czy coś w komputerze bym musiał zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno czy coś w komputerze bym musiał zmienić?

 

Nie

 

 

czy wtyczki będą pasowały jakieś piny muszę przełożyć czy jakąś przejściówkę dać?

 

Wszystko pasuje, nic nie musisz zmieniać. Wypinasz starą lampę, podpinasz nową i świeci.

 

Wypnij jedną wtyczkę od lampy i sprawdź czy wszystkie piny w kostce masz obsadzone. Jeżeli tak, to samochód ma instalację pod xenon, jeżeli nie to jest h7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę...

Ma ktoś doświadczenia z   wyminą soczewek  w bixenonie B5fl na 'akcesoryjne' tylu  HELLA EVOX-R lub FXR 3.0/4.0 ? :hmm 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2017 o 23:44, marcin_pesel napisał:

Odkopie trochę...

Ma ktoś doświadczenia z   wyminą soczewek  w bixenonie B5fl na 'akcesoryjne' tylu  HELLA EVOX-R lub FXR 3.0/4.0 ? :hmm 

EVO-X R pasują, ale trzeba delikatnie podcinać Dremelem parę krawędzi.
 Niestety nie mam fotek z montażu, a na dniach pakuję Koito Bi-Led :)

Edytowane przez polonez15
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, polonez15 napisał:

na dniach pakuję Koito Bi-Led :)

Liczę na jakieś fotostory i porównanie oświetlenia przed ścianą czy czymkolwiek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki jakieś na pewno będą, a porównywałem EVO-X R zamontowane w reflektorach a BiLedy leżały na pasie przednim, wydaje się, ze  Led świeci szerzej i jaśniej. Do tego mocniejsze długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, polonez15 napisał:

dniach pakuję Koito Bi-Led

Upchasz je w swoje lampy ? :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vwtdi90 napisał:

Upchasz je w swoje lampy ? :/ 

Tak, ale do 3BG, 3B już dawno nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane. Masakra, mega dużo przeróbek... W samej soczewce trzeba sporo usunąć bo przeszkadza, mocowanie "kulki" trzymającej soczewkę w kloszu też fikuśny wymysł. Czas pracy 6h. Ogólnie światło rownomierne ale czy jaśniejsze od EVO x... Polemizowałbym. Po lewej na foto bix, po prawej Biled.

IMG_20180104_182514_HHT.jpg

IMG_20180104_122821.jpg

IMG_20180104_134027_HDR.jpg

IMG_20180104_154356.jpg

IMG_20180104_145014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności