Skocz do zawartości
13jurek13

poduszki Lemfordera, podróba czy ori??

Rekomendowane odpowiedzi

W aucie na pewno masz: 8D0 199 379 AQ ???? 8D0 199 379 AQ ????

 

W aucie mam: 8D0 199 379 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz tej części do auta które masz w podpisie?

Bo wg etki wychodzi numer poduszki 8D0199379AE

Taki sam jak u mnie i to jest poduszka trochę inaczej wyglądająca niż ta z Twojego zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukasz tej części do auta które masz w podpisie?

Bo wg etki wychodzi numer poduszki 8D0199379AE

Taki sam jak u mnie i to jest poduszka trochę inaczej wyglądająca niż ta z Twojego zdjęcia.

 

beztytuuixh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. Myślę że etka się nie myli ale dla pewności zadaj pytanie tuta:

http://forum.vw-passat.pl/threads/74396-Pytanie-o-numery-czesci-ETKA-cz2

Podając swój VIN.

Za poduszkę Corteco zapłaciłeś 202zł wg mnie zamontujesz ją i nadal będą problemy z wibracjami, tak jak pisałem wcześniej do naszego silnika tylko oryginał ASO (oryginał jest firmy AVON England) cena ok 350zł.

Ps. Jeśli masz możliwość to sprawdź drugą poduszkę jakie ma numery. Może ktoś wsadził używkę pierwszą lepszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dziwne. Myślę że etka się nie myli ale dla pewności zadaj pytanie tuta:

http://forum.vw-passat.pl/threads/74396-Pytanie-o-numery-czesci-ETKA-cz2

Podając swój VIN.

Za poduszkę Corteco zapłaciłeś 202zł wg mnie zamontujesz ją i nadal będą problemy z wibracjami, tak jak pisałem wcześniej do naszego silnika tylko oryginał ASO (oryginał jest firmy AVON England) cena ok 350zł.

Ps. Jeśli masz możliwość to sprawdź drugą poduszkę jakie ma numery. Może ktoś wsadził używkę pierwszą lepszą?

 

 

Ok, przy okazji sprawdzę jaki nr ma druga poduszka, ale co faktu, że zamontowana jest niewłaściwa to bym polemizował, ponieważ jeździłem ponad 5 lat na tej poduszce, a problem pojawił się dopiero po drobnej kolizji, kiedy to urwało się jedno z mocowań poduszki i pojawiły się słyszalny i wyczuwalny hałas, załączam link do filmu:

 

http://youtu.be/9TsqP0a_TYI

Edytowane przez shel82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co faktu, że zamontowana jest niewłaściwa to bym polemizował, ponieważ jeździłem ponad 5 lat na tej poduszce
Może po prostu to jest poduszka starego typu i tyle (nie mam na tyle wiedzy żeby definitywnie powiedzieć że zamiennik będzie zły). Wydaje mi się że będziesz musiał wymienić też łapę trzymającą poduszkę bo z tego co pamiętam to śruba wchodzi w otwór ciasno. Sprawdzałeś to? Widać czy jest pęknięta w miejscu mocowania poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy lewa i prawa to takie same ? jedni mowia ze tak bo roznia sie tylko kolnierzem gumowym na prawej poduszce a inni mowia ze sa inne bo na prawej bardziej silnik lezy czy kupic 2 lewe czy lewa i prawa w/g numerow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko czy lewa i prawa to takie same ? jedni mowia ze tak bo roznia sie tylko kolnierzem gumowym na prawej poduszce a inni mowia ze sa inne bo na prawej bardziej silnik lezy czy kupic 2 lewe czy lewa i prawa w/g numerow?

 

Prawa od lewej różni się tym kołnierzem gumowym i ceną. Bierz dwie lewe a kołnierz przełożysz i gitara. :marecek

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.potrzebuje pomocy.Czy ktos wie dlaczego lub co jest powodem wzmozonego drgania silnika?

Mam passat b5 przed fl rok 2000 silnik 1.9 tdi ajm 115km. podczas jazdy cos mi stuknelo i zaczol silnik mocniej drzec.Jak podniose maske to drzy plastik(oslona silnika),widoczne jest golym okiem ze silnik mocniej drzy.Wibracje sa odczuwalne na kierownicy.Na zimnym silniku tego za bardzo nie czuc ale na cieplym trzesie kierownica.podczas ruszanie szarpie tylko na 1 biegu no i silnik glosniej pracuje.Przyspieszenie i praca silnika po za tym co napisalem bez zarzutu.Czy moze byc wina walnieta poduszka silnika czy skrzyni?Jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moze byc wina walnieta poduszka silnika czy skrzyni?Jak to sprawdzic?

Może ale nie musi. Sprawdzić najłatwiej z kanału. Wchodzisz pod auto i oglądasz poduszki silnika czy jest na nich taki czerwonawy płyn (olej) jeśli jest, poduszka do wymiany. Jak nie ma to poduszka najprawdopodobniej jest sprawna. Poduszki skrzyni można ocenić wizualnie odkręcając taki talerzyk który jest od spodu (skrzynia nie spadnie) i sprawdzenie czy guma nie jest popękana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ale nie musi. Sprawdzić najłatwiej z kanału. Wchodzisz pod auto i oglądasz poduszki silnika czy jest na nich taki czerwonawy płyn (olej) jeśli jest, poduszka do wymiany. Jak nie ma to poduszka najprawdopodobniej jest sprawna. Poduszki skrzyni można ocenić wizualnie odkręcając taki talerzyk który jest od spodu (skrzynia nie spadnie) i sprawdzenie czy guma nie jest popękana.

 

jezeli jest walnieta jedna poduszka to musze dwie zmienic czy tylko te walnieta?wydaje mi sie ze widzialem jakis plyn na poduszce tej z oslona.Czy jest jakas zasada wymiany poduszek?chodzi mi o to ,ze np przed dokreceniem mam uruchomic silnik zeby sie ulozyl na poduchach?i jakie poduszki kupowac?

 

---------- Dodano o 20:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:12 ----------

 

no i czemu ten silnik tak drzy? to wina poduszki tej walnietej?

 

---------- Dodano o 20:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:14 ----------

 

jezeli jest walnieta jedna poduszka to musze dwie zmienic czy tylko te walnieta?wydaje mi sie ze widzialem jakis plyn na poduszce tej z oslona.Czy jest jakas zasada wymiany poduszek?chodzi mi o to ,ze np przed dokreceniem mam uruchomic silnik zeby sie ulozyl na poduchach?i jakie poduszki kupowac?

 

---------- Dodano o 20:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:12 ----------

 

no i czemu ten silnik tak drzy? to wina poduszki tej walnietej?

sprawdzalem jeszcze na zaciagnietym recznym ruszac i wydaje mi sie ze sie silnik unosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem dziś poduszkę olejową silnika LEMFORDERa z IC i zdziwił mnie fakt, że od dołu wkręcona jest smarowniczka. Czy trzeba przy montażu zaaplikować poduszce jakiś smar? Jak widziałem inne poduszki to w miejscu smarowniczki był otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, ale pół roku temu wymieniałem właśnie poduszki corteco ( poprzednie miałem zerwane z łap ) z obecnymi stało się to samo ! dodać chce że nie ruszam autem dynamicznie z miejsca ( mieszając opony na asfalcie ) co może być przyczyną ? czy może być spowodowane to tym że mam uszkodzoną poduszkę pod zderzakiem przednim ? ta w którą wchodzi belka itd.. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce zakładać nowego tematu, ale pół roku temu wymieniałem właśnie poduszki corteco ( poprzednie miałem zerwane z łap ) z obecnymi stało się to samo ! dodać chce że nie ruszam autem dynamicznie z miejsca ( mieszając opony na asfalcie ) co może być przyczyną ? czy może być spowodowane to tym że mam uszkodzoną poduszkę pod zderzakiem przednim ? ta w którą wchodzi belka itd.. ??

No to chyba sam sobie odpowiedziałeś. Ten gumowy odbojnik kosztuje grosze (za lemfordera płaciłem chyba ok 30zł) i właśnie ogranicza ruchy silnika góra-dół przy ruszaniu i hamowaniu. Załatwiłeś w pół roku nowe poduszki czy używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nówki sztuki, nie toleruje części używanych jeśli chodzi o mechanikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba sam sobie odpowiedziałeś. Ten gumowy odbojnik kosztuje grosze (za lemfordera płaciłem chyba ok 30zł) i właśnie ogranicza ruchy silnika góra-dół przy ruszaniu i hamowaniu. Załatwiłeś w pół roku nowe poduszki czy używane?

 

w którym miejscu jest ten odbojnik trzeci bo nie mogę zlokalizaować pod maską??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w którym miejscu jest ten odbojnik trzeci bo nie mogę zlokalizaować pod maską??

Najlepiej widoczny od spodu. Na przodzie silnika, mniej więcej centralnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek gumy to koszt 7PLN super firmy Topran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za lemfordera płaciłem chyba ok 30zł

 

jakiś link z allegro mozna? albo pod jaką nazwą tego szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś link z allegro mozna? albo pod jaką nazwą tego szukac?

 

Poglądowo http://allegro.pl/odbijak-poduszka-silnika-audi-a4-vw-passat-1-9-tdi-i3143743835.html

 

Albo w katalogu sklep.intercars.com.pl w grupie Zawieszenie silnika/skrzyni - Dystans gumowy zawieszenia silnika, szeroki wybór producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności