Skocz do zawartości
Pablo-MK

Moduł komfortu? - problem z klapą bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam problem z klapą bagażnika w swoim B6 a mianowicie cały czas chodzi mi zamek z tyłu w klapie /zamyka, otwiera/ jak się jedzie to słychać jak chodzi i daje mi sygnał o otwartej pokrywie /kombi/.

Jak się zamknie na pilota to jest cicho ale jak się pociągnie za klapę - jest lużna.

Czy wymieniać moduł komfortu?

Proszę o info!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zerknij w zamek w klapie. Ja miałem ten sam problem przy temperaturach poniżej -10st. Nie chciało mi się za to zabierać, przyszła odwilż i klapa ożyła. Teraz działa nienagannie, a praktycznie nie zrobiłem przy niej nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz, że to się stało dzisiaj, praktycznie przy 5 stopniach powyżej zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu VCDS-a wyskakuje taki bład, którego nie można skasować:

 

Friday,02,March,2012,18:02:23:46862

VCDS Version: Beta 912.0

Data version: 20091201

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Address 46: Central Conv. Labels: 3C0-959-433-46.clb

Control Module Part Number: 3C0 959 433 K HW: 3C0 959 433 K

Component and/or Version: KSG PQ46 ELV 038 0455

Software Coding: 0091020851030E763804941570084F0E703C00

Work Shop Code: WSC 05311 000 00000

Additional Info: 1K0951605C LIN BACKUP HORN H03 1301 NGS n.mounted

Additional Info: IRUE n.mounted

1 Fault Found:

 

00896 - Trunk Lock Unit (F256)

008 - Implausible Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01101000

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 164

Mileage: 204919 km

Time Indication: 0

Date: 2012.03.02

Time: 18:01:38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wymieniać moduł komfortu?

Wiesz co to moduł komfortu w B6, tego się tak łatwo nie wymienia, tam siedzi immo

 

 

mam problem z klapą bagażnika w swoim B6 a mianowicie cały czas chodzi mi zamek z tyłu w klapie /zamyka, otwiera/ jak się jedzie to słychać jak chodzi i daje mi sygnał o otwartej pokrywie /kombi/.

oglądnij dokładnie sam zamek, powyciągaj wtyczki, zobacz mikrostyki może gdzieś jest zwarcie.

mikrostyki też mogą ulegać uszkodzeniu w samym uchwycie do otwierania klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co to immo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm a co to immo?

Immobiliser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taak, jak się dostać do zamka by móc sprawdzić połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no taak, jak się dostać do zamka by móc sprawdzić połączenia?

 

demontaż plastikowej osłony na klapę, 4 śrubki i kilka zatrzasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek wymieniłem na nowy otwiera się dalej. Jak odpiąłem klamkę (znaczek) od bagażnika to zamek słychać że chodzi (otwiera)

Co z tym zrobić ?

Może trzeba wymienić silnik podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy tam też wchodzą kable od bagażnika. Dokładnie w moduł (sterownik) który jest pod silnikiem szyby.

A może coś innego ?

Co o tym myślicie ?

 

Znaleziono 1 błąd:

00950 - Silnik zamka centralnego tylnej klapy bagażnika (V53); UNLOCK

007 - zwarcie z masą - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100111

Priorytet błędu: 4

Częstość błędu: 254

Wew.licznik błędów: 22

Przebieg: 118034 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2012.10.22

Czas: 09:42:04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro silnik zamka centralnego tylnej klapy ma zwarcie z masą to ja bym przejrzał wszystkie kabelki dochodzące i odchodzące od zamka bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączam kostkę tą szarą z fioletowym zabezpieczeniem od sterownika (modułu) szyby to wtedy się otwiera lecz nie zawsze.Dodam że ta szara kostka z fioletowym zabezpieczeniem jest od wszystkich przycisków na drzwiach kierowcy.

Lecz z drugiej strony jak był odpięty boczek czyli ta szara kostka z modułu to też się raz otworzyła klapa.

Chyba inny elektryk mnie czeka bo u jednego już byłem i skasowali mnie na 100zł. Odłączyli mi zamek, przeskanowali vcds-em i przyczepili mi linke do uchwytu awaryjnego otwierania bagażnika ze środka i miałem manual.:D

A powiedzieli że prawdopodobnie jest problem w tym module ale pewni nie byli więc powiedzieli że to trzeba do ASO.

A sami wiecie jakie są ceny w ASO 150zł sam komputer a co dalej wyjdzie kto wie ?

Edytowane przez daro1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam błąd co koledzy wyżej

 

00896 - Trunk Lock Unit (F256)

008 - Implausible Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01101000

z tym że u mnie nie mogę otworzyć w ogóle klapy z pozycji przyciski (klamki) w klapie. Otwieranie zamka awaryjne działa i od środka mogę otworzyć klapę. Sprawdził też czy zamek się dobrze zamyka i odpuszcza po przez ta dźwignie od ręcznego otwierania od środka. Problem pojawił się nagle przy otwieraniu jednego dnia. Powiedzcie mi czy do wymiany jest ta klamka. Rozebrałem wszystko ale niestety do środka tej klamki nie ma się dostać (cała listwa zdjęta) co i gdzie mogę jeszcze sprawdzić żeby mieć pewność czy to na pewno to, bo nie chciał bym niepotrzebnie kasy na nowa wydawać.

 

Dodam jeszcze ze po odłaczeniu wtyczki i podpieciu jej na nowo slychac jak by zamek sie zwlaniał lub odpuszczał (dzwiek jak podczas chwytania klamki) natomiast po probie otwarcia z klamki zero reakcji. Sadze po tym ze zamek i działa bez problem ryglowanie itp tez a sam problem jest w klamce. Czy ktos miał juz taki przypadek ? jedyne rowiazanie to wymiana klamki tzn całej listwy ??

 

 

Proszę o pilna odpowiedz

Edytowane przez pmangel
dopisanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem co wy. Czy ktoś w końcu rozwiązał ten problem ??? Co trzeba wymienić naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności