Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Podłączenie oświetlenia przestrzeni na nogi Passat B6 / B7

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej by było wyprowadzić go z jednych drzwi (lewe albo prawe - wszystko jedno) - tylko nie wiem czy jest jakiś wolny pin w złączu wiązki - w gumowym przegubie. Na zdjęciach w necie widać, że jest ale warto się upewnić "w realu".

A tak dla lepszego zrozumienia zapytam - te listwy są włączane niezależnie od podświetlenia innych elementów? Jest jakaś dodatkowa pozycja w FIS'ie do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, nTomek napisał:

A tak dla lepszego zrozumienia zapytam - te listwy są włączane niezależnie od podświetlenia innych elementów? Jest jakaś dodatkowa pozycja w FIS'ie do tego?

Tak, są włączane "włącznikiem" ;). Regulator intensywności podświetlenia przycisków ( ten po lewej stronie włącznika świateł) ustawiony w pozycji minimum powoduje wyłączenie podświetlenia klamek i dekorów w drzwiach. Właśnie to chciałbym wykorzystać do regulacji czerwonego oświetlenia przestrzeni nóg, aby mieć możliwość jego całkowitego wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podłącz pod iluminacje B15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest B15? Jeśli pin w BCM'ie to chyba nie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nTomek napisał:

Co to jest B15? Jeśli pin w BCM'ie to chyba nie ten.

Oczywiście że nie ten, B51 w BCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wolfe napisał:

Oczywiście że nie ten, B51 w BCM

Z tego pinu mam pociągnięte czerwone oświetlenie, ale nie ma tu opcji jego całkowitego wyłączenia, tak jak w przypadku podświetlenia dekorów i klamek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ci zostaje pociągnięcie kabla od jednego ze sterowników drzwi.

Rozumiem, że standardowa opcja oświetlenia przestrzeni nóg podczas jazdy ci nie pasuje bo chcesz mieć na czerwono i z regulacją od iluminacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nTomek napisał:

Rozumiem, że standardowa opcja oświetlenia przestrzeni nóg podczas jazdy ci nie pasuje bo chcesz mieć na czerwono i z regulacją od iluminacji?

Chcę mieć możliwość całkowitego wyłączenia oświetlenia przestrzeni nóg. Korzystając z pinu B51 mam regulację intensywności(razem z pozostałymi podświetlanymi elementami), ale brakuje mi możliwości jego całkowitego wyłączenia. Nie planuję ponownego demontażu boczków z drzwi, więc gdyby była inna opcja byłbym nią zainteresowany. Jednakże gdyby się okazało, że inaczej się nie da, to je zdejmę. Może kupie składane lusterka i będzie powód do tego? Na razie utknąłem przy automatycznych światłach drogowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką możliwość masz "z urzędu" kodując BCM'a jak w tym poście, ale nie będzie wtedy na czerwono, no i oczywiście zmiany możemy robić tylko na postoju bo to jest w menu "Ustawienia" na FIS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, nTomek napisał:

Taką możliwość masz "z urzędu" kodując BCM'a jak w tym poście, ale nie będzie wtedy na czerwono, no i oczywiście zmiany możemy robić tylko na postoju bo to jest w menu "Ustawienia" na FIS'ie.

Nie widziałeś filmu. Przy otwartych drzwiach mam białe oświetlenie przestrzeni nóg. Po ich zamknięciu białe oświetlenie gaśnie i świeci na czerwono.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam problem przestały działać lampki podświetlenie nóg b7 przód i tył Szukałem na temat bezpieczników ale nie znalazłem odpowiedzi który to jest, chyba że ,to co innego, proszę o pomoc

By nTomek,

Przeniosłem twoje pytanie do istniejącego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma osobnego bezpiecznika. Podświetleniem steruje moduł BCM (adres 0x09) - podłącz auto do komputera (VCDS lub coś podobnego) i odczytaj błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przeprasza, że trochę nie na temat...

Ale, czy może mi ktoś napisać czym różni się 3c8 S od 3c8 AB? Bo znaleźć taki z końcówką AC to chyba marzenie (pomijam ASO).

Obecnie mam wstawiony 3c0 J a przymierzam sie do kilku zmian w aucie min do oświetlenia przestrzeni na nogi. Przy okazji pytanie, czy oświetlenie nóg LED nie będzie powodowało błędów (wiem, że zawsze można dołożyć rezystor...).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz moduły led od tomnika, nie ma co dziadowac efekt bomba  a jeszcze wykona gitara i bez błedów

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.05.2018 o 23:28, hippi napisał:

Ale, czy może mi ktoś napisać czym różni się 3c8 S od 3c8 AB?

Niczym co można zauważyć, lekkie zmiany w sofcie, grzana szyba działa na obu, footwelle w czasie jazdy też. Jeżeli masz do wyboru to bierz ten tańszy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ElNinijo napisał:

bierz moduły led od tomnika, nie ma co dziadowac efekt bomba  a jeszcze wykona gitara i bez błedów

 

9 godzin temu, Wolfe napisał:

Niczym co można zauważyć, lekkie zmiany w sofcie, grzana szyba działa na obu, footwelle w czasie jazdy też. Jeżeli masz do wyboru to bierz ten tańszy ;)

Dzięki, zabieram sie za zbieranie gratów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2018 o 22:29, hippi napisał:

Dzięki, zabieram sie za zbieranie gratów.

Pamiętaj, że moduły Led od forumowicza Tomnik pasują do oprawek z passata cc. W cc masz już ledowe źródła światła i moduły trzeba delikatnie pilnikiem poprawić, bo są za duże. A i jeszcze jedno. Z jakichś powodów otwory na światła w fotelach przednich były za małe i musiałem je odrobinę powiększyć. 

Masz dwie opcje. Kupić moduły u tomnik-a i oprawki z passata cc(B6) albo oprawki z cc (już z Led) i poprawić otwór w fotelach.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałem działać pilnikiem w fotelach :D oprawki też piłowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2018 o 11:06, lysy78_03 napisał:

amiętaj, że moduły Led od forumowicza Tomnik pasują do oprawek z passata cc. W cc masz już ledowe źródła światła

A przypadkiem ledy nie są już lutowane na płytce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na płytce - w kształcie żarówki W5W;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności