Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Podłączenie oświetlenia przestrzeni na nogi Passat B6 / B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja ci mogę naposać jaki pin potrzebujesz ;) jest to 000979025.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

 

Możesz mi napisać nr oem pinu jaki powinienem kupić aby pasował do wtyczki B52 w pinie 50 (BCM z B7)?

jest napisane na pierwszej stronie

1 szt - 000 979 025 EA przewód z pinami do podłączenia układu zasilania do modułu centralnej elektryki

jak jesteś z waw to mamy na stanie to od reki możesz kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bimbasz . Manual się przydał . Zamontowałem u siebie w B7 i jest super . Dodam tylko że nie w każdym B7 po kodowaniu w menu na zegarach pokazuje się dodatkowe menu zawierające możliwość regulacji natężenia światła . Wtedy należy wykonać to:

WP_20170622_01_18_39_Pro.jpg

czyli odpalamy centralny modył elektryki 09 , długie kodowanie , bajt 12 i zaznaczamy bit 5.

Po tym zabiegu ukaże nam się dodatkowe menu . Następnie odszukujemy i zaznaczamy "dyskretne podświetlenie" i cieszymy się podświetleniem nóg w czasie jazdy , którego natężenie możemy właśnie regulować z poziomu MMI , a po otwarciu drzwi świeci na max . W najbliższym czasie sprawdzę który to bajt i bit odpowiada za podświetlenie w czasie jazdy i to udostępnię .

 

Oczywiście dotyczy to Passata B7 .

 

Dodaję kodowanie odpowiadające za włączenie funkcji podświetlenia nóg w czasie jazdy:

WP_20170628_16_34_28_Pro.jpg

Edytowane przez nTomek
formatowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest napisane na pierwszej stronie

1 szt - 000 979 025 EA przewód z pinami do podłączenia układu zasilania do modułu centralnej elektryki

jak jesteś z waw to mamy na stanie to od reki możesz kupić

 

Poszło na PRIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy istnieje możliwość wyłączenia oświetlenia przestrzeni nóg, tak aby nie świeciły w czasie jazdy a tylko przy otwarciu drzwi?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyłącza się to w bordnetzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłącza się to w bordnetzie

Dzięki za odpowiedź. A jakieś szczegóły mogę prosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim aucie? Bo o "Nie passatach" niewiele wiem. O passatach zresztą też :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakim aucie?

Jetta A6 z 2017r. Jak masz jakieś namiary jak to zrobić w Passacie to daj znać, sprawdzę jak to będzie u mnie, może podobnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też u siebie jestem po montażu.

Generalnie to banał. Lapke pasażera można zamontować bez odkręcania schowka. Wystarczy odkręcić tą gąbkę od spodu i odgiąć trochę plastik i gotowe. U mnie jest BCM czyli pin siedzi na T52b/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam możliwość włączenia podświetlenia przestrzeni nóg w czasie jazdy na BCM 3AA937087F i zegarach 3AA920870J.

Nie od razu miałem taką możliwość, dopiero po zmianie kodowania pojawiła się pozycja w menu MFA.

Dzięki Łukasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. A jakieś szczegóły mogę prosić?

 

Zerknij na post 163 drugie foto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest po stronie kierowcy jakiś punkt masy ? Kupiłem lampki razem z wiązką i kabel do podłączenia w Bordnetz jest odpowiedni ale długość tego do masy jest za krótka i nie starczy, żeby go pociągnąć na stronę pasażera, a nie chce mi się go przedłużać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za rakczka od otwierania mask.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2017 o 09:20, Wolfe napisał:

Jest za rakczka od otwierania mask.

I w analogicznym miejscu po stronie pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek a jak załatwiłeś dwa kolory ? To jest jakoś sterowane osobno po różnych napięciach ? dwie żarówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pompeusz666 napisał:

Grzesiek a jak załatwiłeś dwa kolory ? To jest jakoś sterowane osobno po różnych napięciach ? dwie żarówki ?

Moduły led zakupiłem u kolegi TOMNIK.

Sterowane jest to przez bcm, masz dodatkową opcję w ustawieniach samochodu(oświetlenie przestrzeni nóg- białe). Planuję jednak zmienić podłączenie czerwonego oświetlenia(dodatkowy przewód), chcę wykorzystać podświetlenie dekorów w drzwiach. Uzyskam wtedy możliwość wyłączenia tego czerwonego podświetlenia. I tutaj z szerokim uśmiechem zwracam się z prośbą do kolegi nTomek o podanie pinu z bcm odpowiedzialnego za podświetlane dekory w drzwiach. :drinks:

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego pinu w BCM'ie. Dekory w drzwiach są zasilane z modułów, które też są w drzwiach. Informacja o poziomie podświetlenia przesyłana jest magistralą CAN (przednie drzwi)/LIN (tylne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Nie ma takiego pinu w BCM'ie. Dekory w drzwiach są zasilane z modułów, które też są w drzwiach. Informacja o poziomie podświetlenia przesyłana jest magistralą CAN (przednie drzwi)/LIN (tylne).

Więc jaki sposób na wykorzystanie tych sygnałów polecasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności