Skocz do zawartości
lazarus99

Ringi ledowe LAMPY Depo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem przedstawić i poznać waszą opinię co do mojego projektu. Jakiś miesiąc temu stwierdziłem że ringi w lampach które mam świecą jak kup... Montowałem już jeden zestaw do E46 CCFL i stwierdziłem dlaczego w bmw mogą mieć ładne ringi a ja nie przecież je mam ale słabo świecą. Mam jedną lampę "na górkę" i na niej zacząłem experyment. CCFL odpadły ponieważ cieżko było je spasować do wymiaru ringu w lampie te przetwornice i przecież to zwykła świetlówka która po czasie pęknie albo się przepali od wstrząsów. E46 w sedanie można sobie pozwolić na wymiane takiego ccfl nawet raz w tygodniu ponieważ klosze można zdemontować nawet nie wyjmując lamp a w passacie za każdym razem trzeba je piec jak placek. No więc zacząłem przeglądać oświetlenie ledowe które jest 100% bardziej trwałe i jaśniejsze (wszystko zależy od zastosowanych diód) CCFL. Ringi na jasnych ledach kosztują od 100 do 200 dolców a nie różnią się niczym specjalnym jeśli chodzi o zastosowane diody. W doborze ledów pomógł mi kolega Piotr z http://led.home.pl/ na początku myślełem o diodach smd 5050 ale są duże i na taśmie ich odległość wypadała co 1,6cm dioda od diody. Wybór padł na led 3528 zimna biała

Napięcie: 12V DC - prąd stały

Pobór prądu: 0,2 A/1m

Moc: 2,4 W/1m

Ilość diod: 30szt/1m

Kąt świecenia: 120

Możliwość cięcia/dzielenia co 3 diody / 10 cm

Wymiary: 8 (szer) x 2,5 (wys) mm

Dostępne barwy: biały ciepły, biały zimny,

 

 

Po zbudowaniu ringów okazało się że przy 12,2V czyli auto bez ładowania jeden ring czyli 33 diody 3528SMD pobiera ponad 400mA. Ringi w lampach świecą tak jasno że nie można ich używać pełną mocą w nocy podczas jazdy bo będą oślepiać, buduję regulator napięcia który wytrzyma obciążalność prądową ringów i zmniejszy napięcie do 8-10V np w momencie włączenia świateł mijania. Czyli w dzień są bardzo widoczne a w nocy w momencie włączenia świateł mijania przekaźnik załączy regulator który obniży napięcie na ledy. Ale to tylko taki mój pomysł. Foto były robione na szybko i starym canonem, jak umyję samochód zrobię więcej foto w dzień i lepszym aparatem.

 

Galeria foto na stronie: http://loader99.cba.pl/

IMG_0005.jpg

Edytowane przez lazarus99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda :) mnie się podoba , i faktycznie baardzo mocno świecą :) można używać jako "dziennych"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, świecą mocniej niż te światła do jazdy dziennej osram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry efekt :ok

niezle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się aby świeciły jak najjaśniej hehe co nie??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wstawiłem zwykłe, białe PLCC-2 po 4 sztuki na ring i też jest ok, choć na pewno mniejsza intensywność :-)

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego lazarus99 mam takie same lampy jak ty i mam zamiar też zmienić podświetlanie ringów na led. Przy twoim pasku efekt jest zajebisty. Możesz mi powiedzieć jaki jest koszt takiej przeróbki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt jest naprawdę niewielki jeśli chodzi o taśmę led jakieś 25zł + przesyłka z tego sklepu http://led.home.pl/pl/p/Tasma-LED-600-diod-3528-48W-IP20/108 reszta to narzędzia które po prostu miałem. Ja jak usiadłem do tych lamp o 11 to skończyłem o 18 razem z demontażem i montażem. Najwięcej czasu zajmuję wycinanie i lutowanie tej taśmy aby był ring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurrr... wszystko kupiłem ale passata roz*****em i taśmę mogę jedynie na choinkę powiesić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hetan.m
Koszt jest naprawdę niewielki jeśli chodzi o taśmę led jakieś 25zł + przesyłka z tego sklepu http://led.home.pl/pl/p/Tasma-LED-600-diod-3528-48W-IP20/108 reszta to narzędzia które po prostu miałem. Ja jak usiadłem do tych lamp o 11 to skończyłem o 18 razem z demontażem i montażem. Najwięcej czasu zajmuję wycinanie i lutowanie tej taśmy aby był ring.

 

Witam, Czyli tak naprawdę rozcinałeś tę taśmę na drobne części i lutowałeś ?? Bo Taśma led chyba nie uda się wywinąć w taki okrąg. Masz może jakieś fotki z tego montażu i przygotowania ?? I jak z kwestią właśnie zmniejszenia mocy świecenie ringów w nocy co zastosowałeś albo co planujesz wrzucić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod prosba kolegi gdyz tez interesuje mnie sposob zrobienia tych ringow, prosze o zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności