Skocz do zawartości
SeWeR

wskaźnik poziomu paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z passatem 2004r 1.9 tdi polegający na tym, że wskaźnik ilości paliwa mi w nim źle pokazuje.

Pompkę paliwa tą w zbiorniku już wymieniłem i bez żadnego efektu, dalej to samo.

Jak wskazuwka poziomu paliwa pokazuje tyle paliwa, że zaraz miałaby sie zaświecić rezerwa to wówczas tego paliwa w zbiorniku już nie ma i można sie spodziewać, że zaraz silnik zgaśnie.

W tescie instrumentów w VAG-u jest wszystko OK, wskazówka porusza sie od pustego do pełnego.

 

Czy jest może jakaś kalibracja wskazań ilości paliwa?

Popmpkę (tą ze zbiornika) którą wymieniłem to dokładnie pozamieniałem z innego passata i w tym drugim przed i po zamianie pomp jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę? :hmm Wskaźnik sie wymienia a nie pompkę w takim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompkę? :hmm Wskaźnik sie wymienia a nie pompkę w takim wypadku.

 

Wskaźnik czyli kawałek licznika mam wymienić czy chodzi o element pomki odpowiedzialny za wskaźnik?

 

 

Przed chwilą wróciłem z passata, bo byłem wlać ropę po dzisiejszym braku paliwa.

Wlałem 10L wskazówka ruszyła się z początku rezerwy o maks dwie grubości wskazówki a VAG pokazuje że obecnie jest w zbiorniku 12L.

 

Dodatkowo mam w liczniku następujące błędy (stałe):

VAG-COM Version: Release 311.2-N

 

Control Module Part Number: 3B0 920 849 A

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07

Software Coding: 25115

Work Shop Code: WSC 00000

Additional Info: WVWZZZ3BZ5E043993 VWZ7Z0D0218742

3 Faults Found:

01177 - Engine Control Unit

64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

01304 - Radio

49-00 - No Communications

01326 - Control Module for Multi-Function Steering Wheel (J453)

49-00 - No Communications

 

Rozumiem, że błąd radia i kierownicy związany jest ze złym kodowaniem licznika tak? Ma ktoś instrukcję jak powiniem zakodować ten licznik żeby te błędy znikły? Nie mam ani multi kierownicy ani oryginalnego radia.

 

A może ten pierwszy błąd ma coś wspólnego ze złym wskazaniem ilości paliwa w zbiorniku? Myślę, że należy tu zaznaczyć, że auto miało niedawno wymieniany ECU, choć problem z paliwem wystepował tez przed wymianą.

Edytowane przez SeWeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są błędy licznika, tylko komputera. Nie wiem co się na ten licznik uparłeś. A odnośnie wskaźnika, to wymień ten element, co jest przy pompce w baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie są błędy licznika, tylko komputera. Nie wiem co się na ten licznik uparłeś. A odnośnie wskaźnika, to wymień ten element, co jest przy pompce w baku.

No ale zamieniłem całą pompkę z innego passata i nie dało to żadego efektu ani w jednym ani w drugim. Na tej podstawie wykluczyłem problem z tą pompką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik poziomu paliwa masz pod druga klapką (za kierowcą) tak jak na rysunku

 

paliwkob.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskaźnik poziomu paliwa masz pod druga klapką (za kierowcą) tak jak na rysunku

 

[ATTACH=CONFIG]77706[/ATTACH]

 

Wkleiłes zdjęcie ze swojego auta 4x4 a w przednionapędowych zbiornik wygląda tak jak na rysunku poniżej i nie widze tam dodatkowych czujników poziomu paliwa.

 

zbiornik_diesel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Control Module Part Number: 3B0 920 849 A

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07

Software Coding: 25115

Work Shop Code: WSC 00000

Additional Info: WVWZZZ3BZ5E043993 VWZ7Z0D0218742

3 Faults Found:

01177 - Engine Control Unit

64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

01304 - Radio

49-00 - No Communications

01326 - Control Module for Multi-Function Steering Wheel (J453)

49-00 - No Communications

 

Rozumiem, że błąd radia i kierownicy związany jest ze złym kodowaniem licznika tak? Ma ktoś instrukcję jak powiniem zakodować ten licznik żeby te błędy znikły? Nie mam ani multi kierownicy ani oryginalnego radia.

 

 

 

Witaj

Tutaj masz link jak powinien byc zakodowany licznik http://de.openobd.org/vw/passat_3b.htm#17

czyli jak nie masz zadnych dodatkowych opcji typu navigacja itp to kodowanie twojego licznika powinno być 05115 a jesli chcesz uaktywnić kontrolkę pasów bezpieczeństwa to powinno wyglądać tak 07115

 

Ps.

Wygląda na to że w tym autku było radio z navi ktoś to wyciągną i nie przekodował ,po przekodowaniu zniknie Ci wiekszość błędów

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskaźnik czyli kawałek licznika mam wymienić czy chodzi o element pomki odpowiedzialny za wskaźnik?

 

O element pompki przecież mi chodzi. Pływak jest mocowany w obudowie pompy - na zatrzask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco odkopię temat aby nie zakładać ponownie nowego.

Mam problem z prawidłowym działaniem poziomu paliwa.

Raz wskazówka pokazuje 0, raz full, a jeszcze innym razem właściwy (tak mi się wydaje) poziom.

Nie oczekuję tutaj, że powiecie mi wprost to i to jest zepsute, ale przynajmniej po jakiej stronie należy szukać przyczyny ? (elektryka, mechanika) warto grzebać w zbiorniku ?

Nie chce was jakoś naprowadzać, ale gościu robił mi jakiś czas temu odcięcie od pompy paliwa i niestety nie udało mu się to i polutował kable tak jak były pierwotnie. Problem pojawił się jakieś 3 tyg. po tej operacji. Zgłosiłem się do niego ponownie, poprawił luty ale nadal jest to samo. Czasami nawet w trakcie jazdy potrafi z 0 wejśc na full i odwrotnie. Co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczke od plywaka wyjmnij i najlepiej popsikaj elektrokontaktem

pewnie sie zabrudzily i raz lapie raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję i dam znać czy coś pomogło.

W każdym razie dziękuję za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,od niedawna jestem posiadaczem Passata B5 1998 rok,silnik 1.6 LPG sekwencja,mój problem polega na tym że samochód strasznie dużo pali paliwa mimo tego że jest to LPG,codziennie co prawda musi się nagrzać żeby się przełączył na LPG no ale bez przesady,w 2 tygodnie spala mi pół baku paliwa-rozumiem gdybym jezdzil na benzynie to bylo by to normalne ale ja w te 2 tygodnie to na benzynie zrobię z 30 km.Ostatnio postanowiłem pojechać na komputer i wyskoczył błąd regulacji sondy lambda,mechanik wykasował i przestała świecić się rezerwa oraz poszedł lekko wskaznik paliwa do góry,zatankowałem po Świętach za 100 zł i zaraz znowu zaświeci mi się rezerwa,wiem że ten silnik lubi benzynę no ale jednak wyjdzie na to że musiałbym wydawać z 200 zł miesięcznie na same PB i do tego dochodzi LPG,myślałem że to sonda może siedzieć ale nie traci mocy,nie kopci i ogólnie nie widać żadnych objawów które wyczytałem,zastanawiam się też czy wskaznik paliwa nie szwankuje bo ostatnio pokazywało mi przez kilka minut prawie pełen bak a było nie całe pół baku paliwa,po kilku minutach wrócił na swoją pozycję.

 

Bardzo proszę o pomoc,co może się dziać?

Edytowane przez Sparky01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze to wina wskaznika paliwa

 

wez moze poszukaj jakiegos duzego sloika lub inneg plastikowego baniaczka co by siesie zmiescilo z 5l paliwa wloz caly zestaw w to obklej szczelnie tasma ale zrob hdzies otwor zeby odpowietrzenie bylo i obserwoj ile pali paliwa

 

oszywiscie ostroznie i bezpiecznie to umiescij w bagazniku zeby sie nie wylalo a tak ze nie zapalilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za pomysł,a co może oznaczać błąd regulacji sondy lambda? i czy jak zepsuta jest sonda to czy maksymalnie spalanie to nie jest coś około 18 litrów PB na 100 km? to by wyszło że mi pali z 30 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys bardzo dawni temu w Escorcie poszla mi sonda lambda

to wtryskiwacz lal tyle paliwa ze zalewalo tak silnik ze na koncu gasl

 

wiec wszystko mozliwe ze to sonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie spala czasem benzyny i LPG. Bo jak by sonda była walnieta to i by gazu dużo palił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na komputerze to pytałem mechanika czy to możliwe aby spalał to i to ale powiedział że daleko bym nie zajechał,dodatkowo sprawdzał czy chodzi na LPG,dzisiaj zatankowałem do pełna i weszło za 220 zł PB a świeciła mi się już rezerwa od wczoraj,zobaczę na jak długo starczy mi tego paliwa,w tym tygodniu chciałbym jeszcze pojechać na przeglądnięcie instalacji bo nie robiłem tego od kupna auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty nie pisz za ile zatankowales bo to nikogo nie obchodzi

wazne ile litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności