Skocz do zawartości
Luke

brudne felgi

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat.Jakiś miesiąc temu zmieniałem klocki hamulcowe i dziś po umyciu alufelg okazało się że pojawiły się na nich wżery rudawego koloru.Felgi nie są stare -3 sezon,mam je po nowości.Po zimie nic nie było widać!!!Czy to może być związane z jakością klocków,firma ATE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matibera
Ja polecam środek FP-2 jeśli ktoś ma do niego dostęp, myje wszystko i usuwa ciężkie brudy, nawet taki zżółkniały nalot na felgach. Silnik też da sie nim umyć.

fp_2.jpg

 

Również używałem tego środka, jest doskonały. Chemia przemysłowa do aut to zdecydowanie FP-2. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

od miesiąca mam nowego Passata 1,4 TSI i strasznie usyfione felgi aluminiowe.

Domyślam się, że to od pylenia klocków hamulcowych (szarawy nalot, trochę wygląda jak jakiś smar).

Czy to już zawsze tak będzie brudzić, czy tylko jak są nowe?

I czy można coś na to poradzić?

 

pozdrawiam,

sebeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---

 

Kolego.Nie ten dział. I chyba kiepsko u ciebie z motoryzacją.

Klocki jako elementy cierne zawsze będą zostawiały ślad na felgach, najgorsze, że ten pył się zapieka. Są specjalne preparaty z chemią i pędzelkiem które się nakłada na felgę, czeka i spłukuje i nie ma śladu. Kilka takich testowałem. Nie pamiętam nazwy tak z głowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pyleniem nic nie zrobisz , jedne klocki pylą bardziej inne mniej . Jedyne co to możesz to regularnie myć co by się nie zapiekało jak d..a po sraniu na feldze. Ja myję to zawsze tym koszt ok 12-14 zł http://www.coval.com.pl/image/cache/data/kosmetyki/do-mycia-silnika-700ml-500x500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I chyba kiepsko u ciebie z motoryzacją

 

na pewno gorzej u niż u Ciebie, ale chyba po to jest forum, żeby się czegoś dowiedzieć?

 

---------- Dodano o 13:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:19 ----------

 

Z pyleniem nic nie zrobisz , jedne klocki pylą bardziej inne mniej . Jedyne co to możesz to regularnie myć co by się nie zapiekało jak d..a po sraniu na feldze. Ja myję to zawsze tym koszt ok 12-14 zł http://www.coval.com.pl/image/cache/data/kosmetyki/do-mycia-silnika-700ml-500x500.jpg

 

dzięki za poradę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym kroku masz teraz samoobsługowe myjki ciśnieniowe. To załatwi sprawę (ew. jakiś środek w spreyu do felg, a potem woda). Obecnie klocki nie zawierają metali ciężkich ani tym bardziej miedzi, więc pył nie wchodzi w reakcję z materiałem felgi. To co zostaje to pył grafitowy i gumowy. Nie mówię tu o najpodlejszych, najtańszych klockach niewiadomego pochodzenia (tam nigdy nie ma pewności co jest w środku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info.

Klocki mam firmowe (mam nadzieję :-) więc powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są specjalne preparaty z chemią i pędzelkiem które się nakłada na felgę, czeka i spłukuje i nie ma śladu. Kilka takich testowałem. Nie pamiętam nazwy tak z głowy.

 

Jak byś sobie przypomniał nazwy to podziel się. Ja używałem tego:

 

atack-felgi.jpg

 

i zdecydowanie nie polecam. Generalnie autoland ma dobre produkty, ale to jakaś lipa jest. Być może działa to na jakiś słaby brud, ale nie na te czarne kropki na felgach z pyłu od klocków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest preparat którego niestety nazwy nie pamiętam w zestawie jest pędzelek, mały pojemniczek do maczania, i opakowanie z płynem zapakowane to w kupe w kartonik. Świetny produkt, czyszczę tym zarówno felgi jak i kołpaki! Felga wygląda jak nowa! Jak przypomnę sobie nazwę to podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Turtle Wax'a z serii Platinum, a po jakiejś ostrej jeździe/hamowaniu przy myciu, jak już TW nie daje rady to mam jeszcze Poorboys'a do alu.

Mogę polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Meguiars Hot Rims i pięknie domywa felgi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno gorzej u niż u Ciebie, ale chyba po to jest forum, żeby się czegoś dowiedzieć?

:wmorde

 

Kolego.Nie ten dział

prawda.

 

 

reg. forum

 

pkt.2.2

Jesteś pewien, że w archiwum nie ma odpowiedzi na twoje pytanie? Jesteś tego absolutnie pewien?

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/65036-czarne-wrzery-w-felgach-srodki-czyszczace

 

Mycie i czyszczenie felg dotyczy wszystkich naszych Passatów a nie tylko b6 i od tego jest odp. temat w dziale Dyskusje o motoryzacji Wieczorem przeniosę tam posty. Blop

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iron X :) usuwa wszystko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z moimi alu, a mianowicie zapiekły mi się hamulce z tylu i na alu został taki osad z rdzy i nie mam pojęcia jak to wyczyścić. Pomocy :)IMAG0798.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony /deszczowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam problem z moimi alu, a mianowicie zapiekły mi się hamulce z tylu i na alu został taki osad z rdzy i nie mam pojęcia jak to wyczyścić. Pomocy :) [ATTACH=CONFIG]155065[/ATTACH]

Spróbuj to:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności