Skocz do zawartości
Kleko

MFD D rozładowuje akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

J/w, mam w passacie MFD wersję D, która najprawdopodobniej rozładowuje akumulator. Navi była sprawdzona przez elektryka w aso, który stwierdził, że navi się "nie usypia" po wyłączeniu, pobiera cały czas prąd. Winą jest podobno nieumiejętnie wgrany soft.

 

Czy ktoś się z czymś takim spotkał oraz wie co z tym można zrobić? Czy da się navi naprawić, czy nadaje się ona do kosza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam problem. Na spoczynku samochód pobierał około 1 A. Po pomiarach doszedłem do obwodu, który żarł prąd i wyszło właśnie radio (też MFD), które tak jak piszesz się do końca nie wyłączało. Okazało się, że miałem włączoną funkcję TIM. Radio wyglądało na wyłączone, a tu masz, żywi się amperami... Nie wiem do czego nawet służy, ale po lekturze w necie doszedłem do wniosku, że i tak wszystkich ona drażni i każdy ma ją wyłączoną. Od tego czasu problem zniknął. Proponuję więc na początek sprawdzić tą właśnie funkcję.

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w menu na samym dole pamiętam jest ta opcja z możliwością ustawienia jakiegoś czuwania, czy odświeżania co 10,30 itp minut... Tam ustawiłem na "0", czy "wyłączone". Pamiętam tylko, że z instrukcją w ręku sam się gubiłem i szczerze... Sam nie wiem jak to zrobiłem :) W tych zakątkach menu byłem tylko raz i nie chcę tam wracać ;) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to wyłączyć ?

Kleko- sprawa jest banalnie prosta

1.włączasz odbiornik

2.wciskasz przycisk AUDIO tuz pod prawa gałka pokrętła MENU

3.ukazuje się SELECT SOURCE

4.przekręcasz gałkę MENU aż niebieski pole zejdzie na sam dól na pole SETTINGS potwierdzasz wybór wciskając ta samo gałkę MENU

5.ukazuje Ci się następna strona przekręcasz gałkę MENU aż niebieski pasek przejdzie na sam dół wciskasz gałkę MENU potwierdzając wybór następnie przełanczasz w pole OFF (wybierając z pośród 4 dostępnych opcji off,30,60,90,120min)

6. wychodzisz z ustawień wciskając przycisk po przekątnej AUDIO (coś jak by dwie koperty na zakładkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności