Skocz do zawartości
Leeo

PlastiDip - ktoś próbował??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś wypowiedziec sie na temat tego filmiku ? Czy faktycznie ciężko osunąć ślady po owadach ? I czy tak łatwo to się zarysowuje?

Edytowane przez Avesso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia jest chropowata więc owady trzeba albo po każdym wyjeździe usuwać, albo użyć chemii "zmiękczającej" robactwo. W każdym razie po 9 miesiącach mój grill z bliska nie wygląda już tak czadowo jak na początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daje zdjęcia b5 pomalowanym plasti dipem :) jak się podoba??

 

hp135_Zdjecie0564.jpgqd274_Zdjecie0565.jpgmz995_Zdjecie0566.jpghx802_Zdjecie0567.jpgoa787_Zdjecie0568.jpg

 

Wyszedł czadersko, ja z moimi zdolnościami malarkimi to pomalowałem tylko znaczki VW przód i tył. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu auto kolegi.

Zabezpieczony przód od kamieni.

Reszta auta to lakier czarny mat. aqutybun.jpg

 

Lampy nie były zasłonięte. Pózniej wszystko ściąga się palcami.

 

9ype9esy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odgrzeję kotleta :)

 

Dziś we Wrocławiu spotkałem się z kolesiem co na allegro sprzedaje PLASTI LAK a jego kolega lata po torze a w wolnych chwilach "maluje" auta tym specyfikiem. Pokazał mi jedno autko, którym lata po torze oraz jest formą reklamy. Bo drugie EVO to raczej do muzeum :)

Zastanawiam się nad felgami w czarny mat, ale wyszło coś co mnie zainteresowało, a mianowicie PLASTI LAK KAMELEON i PLASTI LAK METALIZER co daje zupełnie efekt niż guma w spreju. Oczywiście nie ma takiej głębi jak prawdziwy lakier ale efekt jest :ok

NA FB można więcej obejrzeć, a na all sobie znajdziecie, jak pomaluje swoje to Wam zaprezentuje ;)

WP_000511.jpg

WP_000507.jpg

WP_000509.jpg

WP_000512.jpg

WP_000508.jpg

WP_000510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się to na felgach? Zastanawiam się nad szarym, bo do koloru auta w miarę dobrze by się zgralo. Nie odprysnie ta guma od kamieni itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś we Wrocławiu spotkałem się z kolesiem co na allegro sprzedaje PLASTI LAK a jego kolega lata po torze a w wolnych chwilach "maluje" auta tym specyfikiem. Pokazał mi jedno autko, którym lata po torze oraz jest formą reklamy. Bo drugie EVO to raczej do muzeum

Zastanawiam się nad felgami w czarny mat, ale wyszło coś co mnie zainteresowało, a mianowicie PLASTI LAK KAMELEON i PLASTI LAK METALIZER co daje zupełnie efekt niż guma w spreju.

 

dziś zakładałem swoje felgi pryśniete 4 warstwami czarnego matu plasti lak + 2 warstwy metalizera bezbarwnego z połyskiem.....wiadomo jak to przy zakładaniu chwyciłem felge i rura z piwni do auta kłade na ziemię patrze na ramiona felgi a tu ten gówniany lak zszedł miejscowo w czasie transportu piwnica-parking pod klatką w skutek delikatnych otarć(malowałem zgodnie ze sztuką odtłuszczając itp)......wk..em sie i starłem całe to badziewie i więcej nie kupię......nie polecam!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ;) drugi sezon mam na aucie pomalowane felgi plasti dipem w czarnym macie

kilkukrotnie zdejmowane i zakładane na auto uderzane kluczem itp

nawet opony były zmieniane i podczas zakładania nowa opona ocierała o rant i była wciskana na siłę

i nic zero jakich kolwiek zniszczeń zadrapań :)

 

Malowałem sam pistoletem elektrycznym 4 warstwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
felgi plasti dipem

może dlatego że ja malowałem Plasti Lakiem , a ty Plasti Dipem.......ten drugi podobno trwalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama technologia tego produktu wręcz nie wspomina nic o zmatowaniu konserwowanej powierzchni, czyli jeśli odtluszcze ramiona felgi, po czym naloze na to jakieś 4 warstwy to nie odejdzie mi to jak z kloszy lamp na filmach? Teraz pytanie, na które nie znam odpowiedzi. Mianowicie, 4x mat jakiś kolor dipem bo to guma i na to jakiś klar? Ma to sens? Docelowo miałoby wyglądać coś jak mat pod klarem. Czy nie bawić się dipem bo to mat, a od razu lakiem bo ma w sobie klar?

 

:ban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek_

Malował ktoś tym plastiki w środku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malował ktoś tym plastiki w środku??

Ja się zastanawiam czy nie pomalować klamek bo schodzi ta oryginalna guma, a to odda taki sam efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wypowiem coś o tym tylko malowałem PlastiLak'iem i tak malowałem elementy w środku w poprzednim samochodzie Fiat Bravo I tzn pomalowałem rączki koło przełączników sterowania szybami i na początku wyglądało ok ale jak ktoś siadł i chwycił rączkę za mocno albo czymś zahaczył to od razu rysa albo zadzior i trzeba było malować od początku. Malowałem nim tak samo felgi alu w czarny mat i ta sama sytuacja np od kamieni a mycie tego tylko aktywną pianą . Moim zdaniem nie warto tego kupować chyba że takie miejsce malować żeby na to tylko patrzeć a nie dotykać :) lepiej zakupić coś innego niż wydawać na to kasę efekt fajny ale tylko na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu odpowiedzi oczekawalem. No bo plasti dip jest zbyt miękkim tworzywem. Jakiś utwardzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem Plasti Dip ma lepsze krycie i jest gęstszy natomiast Plasti Lak jest bardziej płynny co może powodować zacieki . Możliwe że Plast Dip jest trwalszy ae szczerze mówiąc jakoś w to nie wierze . Jeśli chcesz coś malować w środku to osobiście wolałbym albo okleić albo pomalować zwykłym sprayem do plastików lepszy i trwalszy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem prysnac felgi czymś szarym, bo czarny to za ciemny na moje oko. Mam też nieco zwietrzale boczki drzwi, przy wolnym czasie, zajalbym się tym, ale póki co to gdybam. Orientuje się co do materiałów. Gumq to jak warstwa wierzchnie, ale nie widzę tego jakoś. Poprzedni właściciel prysnal czarnym po tapicerce, zamalowal wszystkie świecące miejsca haha i tak zostawił. Sam nie wiem jak na to wpadłem, że to zeskrobalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja się wypowiem coś o tym tylko malowałem PlastiLak'iem i tak malowałem elementy w środku w poprzednim samochodzie Fiat Bravo I tzn pomalowałem rączki koło przełączników sterowania szybami i na początku wyglądało ok ale jak ktoś siadł i chwycił rączkę za mocno albo czymś zahaczył to od razu rysa albo zadzior i trzeba było malować od początku. Malowałem nim tak samo felgi alu w czarny mat i ta sama sytuacja np od kamieni a mycie tego tylko aktywną pianą . Moim zdaniem nie warto tego kupować chyba że takie miejsce malować żeby na to tylko patrzeć a nie dotykać lepiej zakupić coś innego niż wydawać na to kasę efekt fajny ale tylko na początku.

 

Czyli wszystko jasne, nie ma sensu inwestować w coś co może nie wytrzymać nawet sezonu :)

 

 

Jeśli chcesz coś malować w środku to osobiście wolałbym albo okleić albo pomalować zwykłym sprayem do plastików lepszy i trwalszy efekt.

 

Jeśli chodzi o oklejanie, to widziałem kilka elementów i szczerze mówiąc nie zrobiłbym tego u siebie, ponieważ z daleka wygląda ok ale z bliska jest sporo niedociągnięć które rażą w oczy...

 

Czyli suma summarum z g..ów.a trąbki nie ukręcisz :) na fotkach ładnie wygląda a w rzeczywistości porażka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malował ktoś tym plastiki w środku??

Jeżeli chcesz malować plastiki w środku to powiem Ci na własnym przykładzie ocb. W poprzednim aucie Fiat Bravo też kiepsko wyglądały plastiki przy drzwiach.

Kupujesz:

-podkład w sprayu

-czarna spray do platiku

-lakier bezbarwny w sprayu

-papier wodny bardzo drobny

Najpierw odtłuszczasz oczywiście i wygładzasz powierzchnię papierem. Potem podklad x2, wygładzając papierkiem wodnym po 2gim malowaniu, 3 warstwy czarnego i dla odmiany znowu papierem wodnym wyrównać powierzchnię, na koniec 2 warstwy bezbarwnego i wygląda jak nowe a nawet lepiej. Czy zamiast czarnego spraya do plastiku malować plastidipem ? Nie sądzę chociaż może warto spróbować ale według mnie jakaś reakcja chemiczna może wyskoczyć i nasza praca pójdzie na marne.

Za jakiś czas będę odnawiał u siebie w taki sposób plastiki więc zapraszam do tematu :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta guma to mimo wszystko najtansze rozwiazanie, kiedy ktos chce zmienic kolor swojego samochodu. sam sie kiedys orientowalem w tym temacie, koszt oklejenia calego samochodu w czarny mat to 1500zl w Krakowie, w Warszawie bylo to jakies 500zl wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś te tanisze produkty bo są o połowe tansze i czemu w Polsce takie drogie w us kosztuje tylce co noramlny sprej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności