Skocz do zawartości
PersoN

Jak zdiagnozować czy turbo bierze olej ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jak sprawdzić czy turbo bierze olej czy też nie ?? Ponieważ irytują już mnie te ubytki oleju ! Choć winne mogą być pierścienie (nie wiem czy oplaca sie je wymieniąć) silnik z pod pokrywy się troszkę poci i od wymiany do wymiany zaczął łykać 2L :( i chciałbym wyeliminować turbo ale nie wiem w jaki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bez obrazy ale nie dziw sie ten samochod ma swoje lata przebieg tez jakis i mysle ze 2l oleju to nie tragedia zlezy tez co ile robisz wymiane oleju.ja mialem kiedys fiata i on na 400 km pil ze 2 moze 3 setki oleju.wiem fiat a wolksvagen to co innego.chyba ze to nie ten samochod ze zdjecia.jak zle pisze to prosze mnie porawic.juz sie boje co sie bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa litry od wymiany do wymiany to chyba bardzo duzo??Ja srednio wymieniam co 10 tys,tez dolewam około jednego litra i to mi sie wydaje sporo!!Poprzednio miałem busa VW t4 miał troszke ponad 200tys na zegarku ale tam nie wiedziałem co to jest dolewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2L to sporo a może wizualnie widać jakieś ubytki ( oprócz tej pokrywy ) Zostaw go zapalonego na pare minut i daj karton pod spód . Możę coś zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij dolot, najlepiej przed ickiem i zobacz ile tam jest oleju. Całkowicie sucho to na pewno nie będzie, bo jakieś śladowe ilości zawsze będą, ale jak już będzie dużo płynęło, to... turbo puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło kompresji pod kątem luzów już sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie turbo!

A odma nie wyrzuca oleju?

Ja po ostatnich problemach wyczyściłem turbo i zrobiłem sobie separator prymitywny ale zdaje egzamin

dolot sochy wąż za i przed turbo też a w pojemniczku separatora jakaś ćwiartka z kieliszka (małej miareczki) syfu olejo podobnego

A wcześniej też myślałem że to turbinka ale myliłem się.:D

Ostatnio za 14tyśkm dolałem 0,9L.

I wszyscy mówią że w normie a Wy Szanowne forum co na to?

Edytowane przez sebexxx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najprościej można stwierdzić czy turbo bierze olej poprzez odkręcenie węża gumowego którym tłoczone jest powietrze do IC i zobaczyć luzy na wirniku turbosprezarki. W moim przypadku jest około 1 mm luzu i na 13 tkm byłem zmuszony dolać ok 1 litra oleju. Wcześniej dolewałem 1,5 litra ale wyrzucało spod pokrywy, silikon załatwił sprawę, ale to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego najprościej można stwierdzić czy turbo bierze olej poprzez odkręcenie węża gumowego którym tłoczone jest powietrze do IC i zobaczyć luzy na wirniku turbosprezarki. W moim przypadku jest około 1 mm luzu i na 13 tkm byłem zmuszony dolać ok 1 litra oleju. Wcześniej dolewałem 1,5 litra ale wyrzucało spod pokrywy, silikon załatwił sprawę, ale to już inna bajka.

Przez otwór którym tłoczone jest powietrze na pewno nie sprawdzisz luzu na wirniku!

Natomiast po zdemontowaniu węża ssącego między turbawką a filtrem powietrza tak> tak dla jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez otwór którym tłoczone jest powietrze na pewno nie sprawdzisz luzu na wirniku!

Natomiast po zdemontowaniu węża ssącego między turbawką a filtrem powietrza tak> tak dla jasności.

Zgadza się Kolego.

Dzięki ze mnie poprawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

... irytują już mnie te ubytki oleju ! Choć winne mogą być pierścienie (nie wiem czy oplaca sie je wymieniąć) silnik z pod pokrywy się troszkę poci i od wymiany do wymiany zaczął łykać 2L ....

 

Ja dodam tylko bo nikt w tym wątku o tym nie wspomniał,że "łykaniu" oleju winne mogą być uszczelniacze zaworów o których mało kto pamieta a jeśli juz są zgrzane i twarde to nie spełniają już swej roli tak jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem tak. Jak przejechałem pierwsze 10kkm moim golfem w AFNie skonsumował 1 litr oleju (Valvoline maxlife 10w40). Przejechałem się w trasę na dwa auta, szwagier moim TDI z przodu, ja za nim innym VW ;D. Przy okazji dwóch redukcji biegów, dwóch przegazówek mój TDI puścił 2-3 niebieskie bąki. Czyli turbo puszczało. Po wymianie oleju na MOTULa 10W40, przestałem dolewać oleju, turbo przejeździło jeszcze 30kkm, potem zmieniłem na inne większe. Może trochę głupi sposób ale skuteczny. Choć w moim wypadku olej szedł na stronę wydechu. Aha te turbo miało z 1 milimetr luzu na wirniku, choć to w sumie raczej norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby faktycznie ustalić czy i ile oleju puszcza turbo to niestety ale należy :

- całkowicie wypiąć wąż odmy z dolotu i puścić jego koniec do plastikowej buteleczki umieszczonej gdzieś w komorze silnika,

- wyczyścić z resztek oleju cały dolot powietrza zasilającego (od miejsca gdzie wchodził wąż odmy aż do turbo) jak i powietrza doładowanego włącznie z IC do kolektora ssącego,

- uzupełnić stan oleju w silniku (jeśli nie ma wymaganego),

- pokonać po tych zabiegach określony dystans np. 2000 km lub więcej,

- sprawdzić stan oleju w silniku i jeśli będzie widoczny ubytek - sprawdzić stan zaolejenia dolotu (zwłaszcza przed IC) - jeśli wyleje się przed nim olej to wiadomo, że pochodzi z turbosprężarki a ile go się wyleje to tyle turbo już przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pogoda się poprawi to zabiorę się za sprawdzanie wszystkich wymienionych przez was miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\Witam mój passat "bierze" 1L oleju na 2tys km jest to jakas paranoja ,samochód zadymi niebiesko na zimnym jak go mocniej przegazuje i to nie zawsze , gdy sie zagrzeje nie dymi i jest to dla mnie dziwne bo jesli spalal by tyle oleju to za mna powinna byc mgła. Znajomy mechanik mówi ze mam doje... silnik i raczej bedzie trzeba go wymienic .bardzo proszę o jakies rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Nie wiem ile dokładnie mój silnik 2.0 Tdi BMP bierze dokładnie oleju, ale na pewno bierze go za dużo.

Zawsze jak go trochę pocisnę to po ponownym odpaleniu zapala się kontrolka oleju.

Na zimnym silniku w trakcie jazdy widzę w lusterku, że kopci. Mam wrażenie, że kolor dymu jest siwo niebieskawy.

Wymieniałem wałek rozrządu, uszczelkę pod głowica popychacze i inne takie.

Była też robiona regeneracja turbiny.

Najchętniej chciałbym gdyby to była wina turbiny, bo jest na gwarancji.

Ale co może odpowiadać za branie oleju?

Co mogę sprawdzić na własną rękę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić to co wyżej napisane + oględziny dokładne silnika od spodu boku góry i jak tam chcesz :) czy nie ma wycieków, turbo sprawdź przed IC najprościej, można sie pokusić o wyczyszczenie całego dolotu + kolektora zawsze silnik uzna to na + :) , do środka silnika nie spojrzysz ,ale jak wykluczysz turbo to zostają tylko pierścionki.

 

ps. nikt tez nie wspomniał o normach VW wg producenta a tu juz sie robi że każde branie oleju jest w normie ^^

 

ps2. mi tez lyka ~1l na 10k i jakos mnie to nie wzrusza bo bankę 5 litrów sie kupuje i tak, po 2 widzę ze gdzieś mi cieknie chyba z pompy vacum/tandem + pewnie sobie cos sam od siebie lyknie. Zresztą posłuchałem sie rady znajomego by ... w 11 letnim aucie nie wpadać w paranoje i nie oczekiwać nowego fabrycznego egzemplarzu z niego , jak sie coś ma sie... to sie (pip) i naprawiać wtedy. Tego się trzymać trzeba bo od jednej do drugiej usterki potem kolejne i koszta rosną a w przypadku VW drastycznie ^^

 

ps.3 a nawet mnie moj zaskoczyl pasacik bo myslalem z tych wszystkich napraw ze silnik bedzie trup a tu bylo -18 , auto stalo 3 dni pod chmurka i odpalil mozna powiedziec prawie normalnie :> na ropie letniej z dodatkiem 100ml.mixolu ( na caly bak) i 1 litra benzyny na pol baku ( z powodu ropy letniej benzyna)

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zareklamowałem turbo, bo zauważyłem pocącą się uszczelkę.

Turbo zostało wymienione na inne takie samo.

Olej dalej wcina, co 700km musze dolać miarkę oleju, bo jest na minimum. Normalnie masakra.

Samochód już nie dymi mogło być to powiązane z usterką poprzedniego turbo.

 

Mam jeszcze b5 1.8 adr z 98r. od wymiany do wymiany nie dolewam oleju !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo kolego 1L na jakies 600-700km ,jakas paranojai tez nie dymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przezywac.ja ostatnio widzzialem jak facet kupil przy mnie litr oleju,wyszedl i wlal cala butelke po czym pusta wyrzucil do kosza.ni bym sie nie zdziwil ale to byl passat cc:zip:zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności