Skocz do zawartości
klasycznymaster

koncowka drazka czy dolny prosty wahacz???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie:

 

Czy koncowka drazka jesli ma jakis luz (na podnosniku minimalnie lapiac za kolo lewo-prawo) moze strzelac przy gwaltownym ruszaniu? jak rusze dynamicznie to stuka cos od przeciazen.jak ruszam normalnie miejsko cisza..mam naderwana gumke na koncowce prostego wahacza dolnego ale obstawiam ze to nie wahacz bo nie wydaje dzwiekow zadnych tylko przy szybkim ruszaniu jest jakies 1 pukniecie.

Edytowane przez klasycznymaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to wachacz, jak również poduszka silnika jak i skrzyni biegów.

Trudno powiedzieć, najlepiej wjedź na kanał i od dołu zobaczysz to i owo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź czy nie masz wybitych sworzni na dolnych wahaczach bo ja tak miałem jakiś miesiąc temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..mam naderwana gumke na koncowce prostego wahacza dolnego ale obstawiam ze to nie wahacz bo nie wydaje dzwiekow zadnych tylko przy szybkim ruszaniu jest jakies 1 pukniecie.
Ja też tak miałem. Wymieniłem 2 razy końcówkę drążka kierowniczego (na gwarancji), bo oprócz tego jeszcze były luzy na kierownicy. Dopiero wymiana górnego tylniego wahacza przyniosła skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to tez byc gora amortyzatora a rownie dobrz moga ci pukac luzne rzeczy w schowku chlopie wez auto na kanal brecha w dlon i szukaj luzu a nie zadawaj takich pytan ! to ze masz zerwana gume nie znaczy ze bedzie pukac zaraz kazdy bedzie pisal co on to nie mial za problemy co nie wymienil a ty bedziesz mial kisiel w glowie . auto na kanal i szukaj luzu zrob tez test z kolega auto na plaskiej drodze kolega buja mocno autem na boki a ty trzymaj za drazek stabilizatora sprawdzisz w ten sposob drazki i gumy stabilizatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojta - nie puka! est tylko stuk od naprężeń przy dynamicznym przepinaniu biegow.. poduszki i lapy skrzyni sprawdzoone..dolny prosty wahacz jak mowie mam naderwana gume a drazek ma chyba luz..fakt jak dzialaja prawa fizyki i dostanie obciazenia to moze ten maly luz byc wiekszy tylko czy dobity drazek moze od naprezen stukac (stukac nie podczas jazdy na nierownosciach) tylko przy ruszaniu..czy wahacz dolny poza pukaniem (ktorego nie slychac wogole) moze pod obciazeniem stukac?

 

dziek jest taki jakby byla zerwana tuleja wahacza np w golfie 4 - dynamiczny start ---> 1 stuk od naprzezen jakby o belke walilo na zerwanej tylnej tulei wahacza...nie wiem jak to opisac..jak wymienie drazek i 2 w gratisie bo i tak zbieznosc trzeba bedzie zrobic to wydatek poki co w bloto bo poza dzwiekiem nie ma zadnych obiawow ubocznych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malem dwa przypadki focus drazek stabilizatora , laguna poduszki amora jesli chodzi o inne podobne kia ceed stuka w czasie jazdy problem rozwiazany po wykreceniu kazdej sruby sanek i wkreceniu ponownie a przed wystarczy przesmarowac problem znika ,wiec stuk nie musi powodowac wywalone zawieszenie tyko popuszczone Hyundai i10 stuk ale nie jeden tylko jakby z karabinu przy dynamicznym ruszeniu ( jesli mozna to tak nazwac przy silniku 1.2) wykrecic i wkrecic sruby wachacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i podobne objawy pisza ze sa jak skonczy sie ktoras z poduszek silnika:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności