Skocz do zawartości
TrojkaT

RNS 510 bialy wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

sterowanie działa, oglądania DVD nie sprawdzałem, ponieważ mnie to w ogóle nie interesuje, radio nie rozładowuje akumulatora...

acha, działa nie na biały wyświetlacz, a na czarny czyli w zasadzie na brak (gaśnięcie przy starcie..) podświetlenia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysieeek.

Czy faktycznie po opisanej przez Ciebie zmianie softu wszystko działa jak należy, tzn. znikną problem gasnącego wyświetlacza?

Jeżeli tak to dołączam się do prośby kolegi nagdoba o przesłanie namiaru na soft.

 

Czy wyświetla Ci komunikaty nawigacji na wyświetlaczu centralnym (FIS)?

 

Z góry dziękuję

 

mistrzpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nowy soft od Rysieeeka niestety u mnie nie pomógł. Po instalacji wszystko działa dobrze ale problem gaśnięcia ekranu pozostał bez zmian. Spróbuję jeszcze zainstalować jakiś stary soft aby przeprogramował CAN'a na oryginalne ustawienia. Może to coś jeszcze pomoże. Jeżeli nie to podejrzewam, że jest to jednak jakieś uszkodzenie sprzętowe (samej nawigacji lub innego modułu). Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Mimo wszystko dzięki Rysieeek za pomoc.

 

Pozdrawiam

mistrzpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Nowy soft od Rysieeeka niestety u mnie nie pomógł. Po instalacji wszystko działa dobrze ale problem gaśnięcia ekranu pozostał bez zmian. Spróbuję jeszcze zainstalować jakiś stary soft aby przeprogramował CAN'a na oryginalne ustawienia. Może to coś jeszcze pomoże. Jeżeli nie to podejrzewam, że jest to jednak jakieś uszkodzenie sprzętowe (samej nawigacji lub innego modułu). Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Mimo wszystko dzięki Rysieeek za pomoc.

 

Pozdrawiam

mistrzpp

 

faktem jest, że ja nie instalowałem na poprzedni soft tylko cofnąłem się najpierw do fabrycznego bodajże zgodnie z etykietą na radiu był to 1200 (lub 1300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety w moim przypadku zabawa ze zmianą softu na nowszy (proponowany przez Rysieeeka) nie pomogła. Po chwilowej poprawie trwającej chyba 2 dni, ekran zaczął gasnąć stale bez wyraźnej przyczyny i nie dało się już tak jeździć.

Ostatecznie oddałem navi do naprawy i okazało się że walnięty był moduł elektroniczny sterujący wyświetlaczem. Po wymianie która kosztowała mnie 500zł wszystko jest OK (puki co).

Zagubione meny na FIS też udało się przywrócić za dodatkowe 200zł.

Także ostatecznie wygląda na to, że mój problem został rozwiązany.

 

 

Pozdrawiam

mistrzpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote=mistrzpp;2238158....

Zagubione meny na FIS też udało się przywrócić za dodatkowe 200zł.

 

 

Pozdrawiam

mistrzpp

to jest kwestia kodowania, więc ładnie policzyli za zakodowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś mnie dopadł biały wyświetlacz.

Radio działało normalnie, wciągnąłem napęd do czyszczenia, po złożeniu biały ekran, uruchamia się w koło, nie przyjmuje płyt.

Ktoś ma jakiś pomysł ?

 

pozdr

Tomek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek, rozbierz jeszcze raz i złóż zwracając szczególną uwagę na wstążki, może któraś nie "leży" jak powinna.... szczególnie ta co idzie do wyświetlacza..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz sprawdzałem. Rozłozylem 3x juz całe. Istneje możliwość ze coś się zepsuło bo odłączyłem napęd a podłączone bylo zasilanie do radia. (Długa historia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś namiar na dobry serwis ktoś ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z kolegą rrafalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem jak rozebrałem z rok temu Rns-a (biały ekran...) dopiero za 4-ym razem jak wręcz pod lupą wstążkę w gniazdo włożyłem ekran ożył ale to nie znaczy że tak jest u ciebie, jeszcze chyba pab567 może pomóc.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie jeszcze raz spróbuję. Kontakt - em strzele, pod lupą popatrzę. Nadzieja umiera ostatnia. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Dziś mnie dopadł biały wyświetlacz.

Radio działało normalnie, wciągnąłem napęd do czyszczenia, po złożeniu biały ekran, uruchamia się w koło, nie przyjmuje płyt.

Ktoś ma jakiś pomysł ?

 

Kolego jeżeli rozbierałeś do czyszczenia RNS-a i nie robiłeś to pod napięciem to po złożeniu nie powinno nic złego się stać . Jeżeli nie ładowałeś softu nieznanego pochodzenia nie powinno się nic stać . Sprawdź jeszcze raz taśmę pomiędzy płytą główną a wyświetlaczem. Tam łatwo przycisnąć tą taśmę i uszkodzić . Biały ekran jest najprawdopodobniej dlatego że wyświetlacz nie ma 3,3 V .

 

Sprawdź jeszcze raz wszystko na spokojnie .

Jeżeli czyściłes tylko laser to potrzebujesz odkręcić 4 śruby na klucz T8 i wypiąć 2 taśmy napędu.

Nic nie musiałeś ruszać przy przednim panelu . Bez napędu tez navi się normalnie załącza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ladowalem nieznanego softu, ale jak wcześniej pisalem podczas zaglądania do środka po złożeniu jak miałem podłączone juz radio do kostki ale jeszcze nie włączone musiałem odkręcić dvd i niechcący odpisałem ta węższą wiązkę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sobie nie poradzisz to napisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak miedzy innymi 3.3 v to usterka przetwornicy i typowa usterka uszkodzonego wyswietlacza, ale gdy nie przyjmuje plyty to juz brak zasilania mechanizmu a to napewno nie ma zwiazku z uszkodzona przetwornica w przednim panelu.

Zobacz czy masz diagnostyke z Navi poprzez VCDS. Mialem tez taki przypadek ze uszkodzil sie dysk twardy i obsadzal zasilanie.Przydalo by sie pomierzyc napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie poradzę się sam z tym tematem chętnie przyjmę fachową pomoc oczywiście w zamian oferuje dukaty :-) proszę o info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszecie o tej przetwornicy;) A czy ktoś z was jest w stanie wskazać który element na płycie głównej to ta przetwornica? albo w którym miejscu mierzyć te 3.3V?

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dopadł przypadek czarnego wyświetlacza. W dzień nic nie widać, w nocy "coś"się pojawia ale widzę i pionowe piaski, jak poświęcę latarka na czujnik to się lekko rozjaśnia. Dotyk i inne funkcje działają.

 

Ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Serwis chce mi wymienić wyświetlacz na używany z gwarancją za 650zl.

RNS510H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności