Skocz do zawartości
TrojkaT

RNS 510 bialy wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

usterki z bialym ekranem lub czarnym ekranem sa usterkami ktorymi wcale nie mozna korzystac z radia.

Radio jest wtedy calkowicie niesprawne. Twoja usterka chyba jest nieco inna.

Aby wymontowac radio nalezy zdemontowac ramke w okolo radia (navi)

jest ona mocowana na zatrzaski,Jak zdemontujesz ramke to beda widoczne 4 wkrety torx.

Odkrecisz je i zostana do odlanczenia kostka zasilajaca i anteny.

 

Opisz dokladnie swoja usterke w radiu.Mysle ze u Ciebie nie ma podswietlenia matrycy.

Jesli bedziesz jechal to zapraszam do warsztatu.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda na podświetlanie matrycy, ogólnie wygląda to tak. Jak mam zaklejony czujnik światła to już ok miesiąca wszystko ładnie działa (poza jasnością w słoneczne dni, ale nawet nie wiem jak jest normalnie, ale wydaje mi się że mimo ustawionej jasności na Day to przy czujniku światła i tak było jaśniej). Natomiast jak nie zakleiłem czujnika światła to radio działało w garażu, jak tylko wyjeżdżałem na zewnątrz gdzie było jaśniej (wieczorami było ok, tylko w dzień się sypie) to po ok 1-2 minutach ekran się robił cały czarny (jak by się odłączał), ale dotykowe sterowanie nadal działało. Wtedy robiłem reset (wciskałem strzałki i i) no i po kilkunastu sekundach radio działało. z 1-2 minuty później znowu padało i tak w kółko przez około 10 minut (więc przeważnie na początku w ogóle nie resetowałem). Po około 10 minutach już nie trzeba było resetować działało super do następnego razu. Wygląda to na jakiś problem przy zimnym radiu i wysokiej jasności. W lato nie testowałem, bo samochód mam od końca września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja opisze swoje wrażenia w tym temacie, mam to sam ja powyżej (znaczy czarny/ciemny ekran i wszystko działające...)

...ale od początku, zdziwiło mnie po wymiane radia na RNS510 (wymiana w sierpniu..), że rano do roboty wszystko ok., a po południu przy wyjeździe z roboty 1-2 minuty i ekran gaśnie (chociaż wszystko działa, radio działa, przyciski też i nawet dotyk działa chcociaż nie widać co się naciska..)

i jak już zgaśnie (sprawdzone organoleptycznie: gasnie w chwilę po tym jak się załaduje system i reset nie działa, po resecie dokładnie to samo 1-2 minuty póki radio wstaje i ciemność.. jedyna metoda to zgasić paska, odczekać aż komp w nim uśnie i odpalić od nowa, tak jakby po resecie dostawał jakieś "sterowanie/info/impuls/itympodobne z kompa samochodu), demontowałem, od nowa instalowałem itd, itd... efekt pozostał...

w końcu doszedłem do tego, że to coś jest faktycznie z czujnikiem światła... rano zawsze działa ponieważ wyjeżdżam do roboty jak jeszcze ciemno i po odpaleniu silnika od razu zapalam światła (nie mam czujnika zmierzchu i samochodzie i automatycznych swiateł..), po południu odpalałem i (światła nie od razu) ponieważ samochód w robocie stoi w cieniu budynku to efekt czarnego ekranu występował (jak stoi na słońcu wszystko ok..(ewentualnie na odwrót, już z tego wszystkiego nie pamiętam)... ;)

w tej chwili wystarczy, że w robocie tak jak w domu odpale silnik i mimo, że środek dnia od razu światła i wszystko ok... (nie próbowałem z zaklejaniem czujnika w RNS-e, a w samochodzie jak napisałem nie mam..)

wydaje mi się, że VCDS pewnie coś wykaże jakby go podłączyć ale póki co nie posiadam i nie miałem okazji podłączyć, tak że u mnie lekarstwem jest zapalanie świateł zaraz po odpaleniu silnika.. :)

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam światła non stop zapalone bo i tak na światłach trzeba jeździć, więc to nie to. Samochód był na przeglądzie, zgłaszałem problem z radiem, wrzucili nowy soft do radia i na pewno sprawdzali go pod komputerem i nic nie mówili, więc ani upgrade softu ani sprawdzenie kompem nic nie dało, więc to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze, że ma wyskoczyć błąd przy sprawdzaniu kompem.

być może coś w ustawieniach samochodu.....

A wnioskuje to po tym, że jak napisałem wyżej u mnie "czarny ekran" jest prawie 100% przewidywalny i póki nie zamknie i wyłączy się samochodu i nie poczeka do jego "całkowitego uśpienia" żadne resety RNS-a nie pomagają. Radio odpala się, wczytuje system i następnie zaraz ekran gaśnie...

poprzednio był RCD 300, cała operacja zamiany polegała na jego wyjęciu i podpięciu RNS-a bez ingerencji/sprawdzania komppem ustawień....

przerabiałem powrót do fabrycznego oprogramowania i potem kolejno do góry i efekt dalej występuje (bez względu czy to było 1200, 2660, 3810 czy obecne 4120...) więc wnioskuje, że to nie radio samo z siebie tylko jakiś "impuls" z instalacji samochodu.

.. i jak napisałem, włączenie świateł zaraz po uruchomieniu pojazdu (nie mam automatycznych świateł) powoduje prawidłowe działanie ekranu (zresztą widać, że ma wpływ ponieważ włączenie swiateł od razu w sposób zdecydowany zmienia stopień podświetlenia ekranu..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli wczesniej miales rcd 300 a teraz masz rns 510 to musisz zmienic kodowanie w

can gateway, poniewaz auto mialo poprzednio radio z odtwarzaczem cd a teraz ma navigacje

Musisz uzyc oczywiscie VCDS lub VAS.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcino666

Witam

Koledzy poszukuję pilnie pliku wsadowego pamięci eeprom do mojego RNS510.

Kość 24C64W - niestety zabawy z updatem softu zaowocowały uszkodzeniem kości :aniolek

Może ktoś dysponuje plikem wsadowym lub ma możliwość zgrania.

Na terenie Mazowsza mógłbym ewentualnie podjechać zgrać osobiście.

 

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odezwij sie pw .

515 818 888

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta.

Czy ktoś może się podzielić informacją, czy i jak rozwiązał rozwiązał problem białego ekranu w RNS-510? Wczoraj mnie też to dopadło mam identyczne objawy, jak opisywane przez kolegę w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem, ale mam czarny a nie biały ekran. U mnie jest coś nie tak z czujnkiem światła, zakleiłem go czarną naklejką i jest ok. Jedyny problem to to, że ekran się nie rozjaśnia na maksa (mimo wyłączenia automatycznego sterowania jasnością) i w słoneczny dzień jest trochę słabo widoczny. Ale da się przeżyć. Jak dzwoniłem do jakiegoś człowieka co to naprawia, to powiedział że tylko wymiana płyty i koszt taki, że się nie opłaca (nie pamiętam ale chyba coś około 1 tyś.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS config manager ma opcję naprawy białego LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RNS config manager ma opcję naprawy białego LCD.

 

O znalazłem zdjęcia i ma też black-screen-repair.

Pytanie kto ma to i może (i za ile) to naprawić (u mnie black screen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Obadam co i jak i dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak Major. Masz coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopadł i mnie "biały ekran". Robiłem próby z wgrywaniem nowego softu i coś padło. Jak włączę navi to tylko biały ekran, po resecie (3 króli) nic się nie zmienia. Dodatkowo jakoś zablokowało napęd i nie wchodzi żadna płyta. Napęd jest pusty oczywiście.

Może jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma klopot z bialym ekranem to moge podeslac foto gdzie dochodzi do usterki.

Jest to usterka zwiazana z uszkodzeniem elektronicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos ma klopot z bialym ekranem to moge podeslac foto gdzie dochodzi do usterki.

Jest to usterka zwiazana z uszkodzeniem elektronicznym.

 

Napisałem Ci PW. Bez odpowiedzi. Jak nie chcesz się podzielić to przynajmniej nie pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wg mnie kolega "royal" zajmuje sie naprawa takich uszkodzen, wiec trudno aby zdradzal tajemnice swojego "zródla utrzymania"- prawda? Sam mialem tez podobny problem zwiazany z wgrywaniem nowych softów- skonczylo sie to kosztowna naprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś słyszałem że pamięć flash się zapycha, szczegółów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć flash nie może się "zapchać". To nie twardy dysk tylko procesor, do którego ładuje się software. Każde wgrywanie nowego softu "nadpisuje" poprzednie oprogramowanie. Można też programowo wyczyścić flasha, a później wgrać oprogramowanie, ale te czynności robi się na stole poprzez interfejs i kompa lub można też wylutować pamięć i programować w jakimś programatorze. W gruncie rzeczy te zabiegi są bardzo proste pod warunkiem, że ma się wszystkie potrzebne rzeczy.

Rozumiem hrabia, że jakiś element elektroniczny jest odpowiedzialny za "przyjmowanie" softu z płyty? Czyli niekoniecznie musi to być wina napędu lub samych płyt. Miało by to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności