Skocz do zawartości
TrojkaT

RNS 510 bialy wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie efektem białego ekranu była uwalona pamięć samego wyświetlacza, tak przynajmniej powiedział mi fachowiec :) Naprawa kosztowała mnie 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. "Pamięć" wyświetlacza? Co to za wymysły? Od kiedy wyświetlacz ma jakąś pamięć? Ale jakiś element elektroniczny np. rezystor. kondensator, tranzystor, czy układ scalony mógłby być za to odpowiedzialny. No ale niektórzy "koledzy" wiedzą, przynajmniej piszą, że wiedzą, ale się tym nie dzielą, a tylko chwalą. No cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pamięć to jest własnie układ scalony. Np. taki EEPROM jest pamięcią reprogramowalną do przechowywania np. danych konfiguracyjnych i podejrzewam, że właśnie taki układ się u mnie wysypał, więc trzeba było go wymienić i zaprogramować ponownie. Każde urządzenie elektroniczne, ma wbudowane i zaprogramowane pamięci do właściwej pracy.

Także kolego niema co się oburzać wystarczy trochę poczytać o elektronice i się przekonasz, że pamięć to nie tylko pamięć typu "flash" do magazynowania danych.

 

RODZAJE PAMIĘCI

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że wyświetlacz był biały zależy od wielu czynników, ale na pewno nie od pamięci, czy to flash czy eeprom. Zgadzam się, że przyczyną mógł być zwalony flash (oprogramowanie navi), ale dyskusję rozpocząłem od tego jak kolega royal napisał:

Jesli ktos ma klopot z bialym ekranem to moge podeslac foto gdzie dochodzi do usterki.

Jest to usterka zwiazana z uszkodzeniem elektronicznym.

 

Dlatego nie wnikam w Twój przypadek, bo ja też kiedyś miałem biały ekran, ale pomogło samo programowanie na stole - o ile to jest prawda, bo jak pisze royal... czytaj wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja może coś dołoże dla tych co lubią poeksperymentować....

na początek jak rozebrać Rns-510... (w opisie łącznie z rozmiarami wkrętaków...)

http://www.slideshare.net/redemmen/wwwfisierulmeuro-rns-510-replacing-hdd-with-ssd-diy

 

a jak już to przećwiczą to proponuję spróbować np. tego... (nie jest to wprawdzie naprawa rns-510 ale dość szybko i obrazowo pokazana naprawa przykładowego "białego wyświetlacza" w monitorze LCD, jak sami zauważycie największy problem to rozbiórka (stąd ten pierwszy link :hyhy ), a samo rozwiązanie problemu banalne, może przez analogię w Rns-ie jest podobnie i stąd taaaaka wielka tajemnica naprawiających, w końcu biorą za to niezłą kasę............ :D

 

Odważni do roboty... :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak ktoś juz jest w stanie napisać który układ za tą usterkę? mam 3 płyty z białym lcd.. fajnie byłoby ogarnac to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak. ostatnio rozebrałem jeszcze raz Rns-a (już po raz 3, pisałem tu i jeszcze gdzie indziej o problemach), naprawiłem uszkodzone gniazdo do anteny gps, a potem bardzo uważnie pod szkłem powiększającym dokładnie, mocno i max głęboko (oczywiście po pryśnięciu odpowiednim czyścikiem na końcówki..) wsunąłem końcówki wszystkich taśm i zamknąłem/zacisnąłem dokładnie gniazda.. mija tydzien i wszystkie bolączki odjęło jak ręką odjął, super szybko się uruchamia, zero resetów, zero czarnych i innych ekranów... póki co (odpukać) zadziałało pozytywnie. Poprzednio też mi się wydawało, że dokładnie składam ale widać było coś na rzeczy, teraz naprawdę się przyłożyłem do przeczyszczenia i dokładności w składaniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam dokładnie to sam problem ze znikającym ekranem który opisują wyżej Gsawicki i Rysieeek. Dodatkowo nie dawno zniknęło mi niektóre menu związane z nawigacją na wyświetlaczu FIS (wskazania kierunków i informacja o odtwarzanej muzyce/stacji radiowej). Zauważyłem również, że przy słabym świetle (garaż, głęboki cień, wieczór) ekran czasem migocze (ściemnia i rozjaśnia się). Byłem w Krakowie w serwisie MSE i nie bardzo wiedzą co się dzieje. Komputer nie pokazuje żadnych błędów w systemie. Podobno kodowanie radia też jest OK. Radio po wyciągnięciu z auta działa ponoć prawidłowo. Czy ktoś z was rozwiązał już tej problem? Nie chodzi mi o zaklejanie czujnika na RNS bo to skutkuje ale niestety dla mnie nie jest zadowalające, ponieważ obraz na ekranie jest zbyt ciemny w dzień.

Czy znacie kogoś w Krakowie lub okolicy kto umiałby to naprawić?

 

P.S. Tak sobie myślę, że problem może występować nie w samej nawigacji o po stronie samochodu (instalacja, cangateway, moduł komfortu).

 

Pozdrawiam

mistrzpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przypomnę się z moim problemem, bo jest on nadal aktualny.

Czy ktoś z was poradził sobie z takim problemem?

 

Pozdrawiam

mistrzpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku czasu od naprawy wrócił do mnie problem białego wyświetlacza. Niestety wymiana uwalonego scalaka tym razem nie przynosi poprawy i jestem właśnie w trakcie wymiany wyświetlacza na ledowy, który ponoć nie jest podatny na tą usterkę. Z nowym wyświetlaczem trzeba jeszcze zmienić kilka gratów, ale ponoć ma to działać lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie wszystkie potrzebne elementy wymieniles, usuneles usterke ale nie usuneles przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze nie wszystkie potrzebne elementy wymieniles, usuneles usterke ale nie usuneles przyczyny.

Szczerze to nie wiem dokładnie co było wymieniane, ale działa już dobrze ;), różnica między starym wyświetlaczem a aktualnym ledowym spora (głębia kolorów, czerń, jakość świecenia w słońcu). Robił mi to znajomy z serwisu SCS na Kruszwickiej w Szczecinie, który grzebie w tych nawigacjach cały czas, więc wierzę, że wiedział co robi, ponoć wymienił wszystko co trzeba było do swapu na ekran ledowy, oraz układ, który odpowiadał za tą usterkę.

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się może jak przywrócić do działania czujnik światła w RNS? podczas dnia nie rozjaśnia mi ekranu, mało co widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tego kolege ze starych czasow jeszcze. W takim razie napewno wymienil co potrzeba.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

musisz uzyc VCDS

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Muszsz uzyc VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcds nie wskazuje zadnych bledow, orientujesz sie gdzie to ogarnac w VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.... A jak mozna wyjac pokretlo glosnosci w rns 510 ?? Wystarczy wyciagnac ??? I czy mozna takie zamowic ? Moje niechacy zahaczylem i cale porysowane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło po prostu trzeba lekko szarpnąć i wyjdzie, może coś lekko podważyć. Wiem, bo mi czasami zostaje w ręce i muszę dopychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ! A ciekawe czy mozna takie gdzies dokupic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się dopisze co do czarnego ekranu.. tak jak było opisywane przeze mnie i chyba ze dwóch kolegów...

ekran działał jak był zaklejony czujnik światła w Rns-ie tyle że ekran był ciemniejszy, jeździłem tak przez dłuższy czas, jak były np. jak ostatnio ciemniejsze, szare dni plus wilgoć to ekran na starcie rozbłyskał i wygaszał się do czarnego, jak było ciepło, słonecznie i jasno nie było problemów zasłonięte to chodził tylko ciemno było w (zdjęcie zaślepki po około 2-3 minutach i było OK.) Jak pisałem wcześniej rozbierałem rnsa, czyściłem itd, itd a efekt gaśnięcia ekranu do czarnego wracał..... ale swego czasu z pewnych powodów zmieniłem soft w radiu (też jak poprzednio na wersję 4120A tylko z innego źródła) i to okazało się rozwiązaniem, nie pisałem wcześniej póki nie miałem pewności, potem zapomniałem, teraz mi się przypomniało przy okazji kolejnych walk z softem, według mnie problemem czarnego ekranu (zanikaniem podświetlenia ponieważ jak się wzięło np. latarkę i zaświeciło to menu było widać i dotyk działał..) był nie sprzęt, a wersja softu... na innym sofcie problem zniknął.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysieeek.

Czy działa Ci na Twoim sofcie sterowanie z kierownicy? Czy można oglądać DVD podczas jazdy? Czy radio nie rozładowuje akumulatora?

Jeżeli tak, to jak możesz wrzuć mi na priva namiary na ten soft.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności